Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Czy sprawdzał ktoś z jakim terminem płatności dostajecie rachunek , ja ostatnio się przyglądałem i zauważyłem że termin płatności najczęściej to 8 - 10 dni a zdażyło się nawet 5 dni , według polskiego prawa powinno to być 14 dni , więc kolejny raz telekomuna łamie prawo. Zgłaszałem to na 9393 ale oczywiście nie przyniasło to skutku. Pewnie nikt nie zwraca na to uwagi ale to kolejne łamanie prawa które można reklamować.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przyznaję się: nie sprawdzałam terminu płatności faktur. Jednak nie napisałeś czy te 8-10 dni to czas między otrzymaniem faktury a datą zapłaty, czy jest to czas między datą wystawienia faktury a terminem zapłaty. To może być ważne.
    Kiedyś - dawno temu - miałam komórkę w Idei, na abonament i bardzo często zdarzało się, że od otrzymania faktury do terminu zapłaty miałam 3-5 dni. Niestety, reklamować tego nie było można, ponieważ było to dokładnie 14 dni od daty wystawienia faktury. A to, kiedy była wysłana oraz kiedy poczta doręczyła fakturę adresatowi, to ich nie interesowało.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał Annabella
    A to, kiedy była wysłana oraz kiedy poczta doręczyła fakturę adresatowi, to ich nie interesowało.
    Ale moze by zainteresowalo UOKiK. Przeciez rownie dobrze mogliby ci wysylac faktury w ostatnim dniu platnosci i na pewno wtedy nie zdazysz z wplata na czas i rzekomo mieliby ci wtedy prawo naliczac odsetki.

Wezmiemy to na warsztat w DI.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To było sporo lat temu. Może 5, a może więcej. Nie wiem jak jest u nich teraz, bo już nie mam abonamentu w Idei. Tamtą umowę zakończyłam przed czasem i to z ich winy - taki mi "numer wywinęli", że sama bym nie uwierzyła, gdyby ktoś mi opowiadał.
    Teraz abonament mam tylko za stacjonarny. Nie sprawdzam daty wysłania faktury, tylko płacę kiedy mam kasę. Faktur z odsetkami karnymi mi nie przysyłają, więc chyba wszystko jest OK. Wkrótce także z tego zamierzam zrezygnować. Ja mało dzwonię, więc telefon na abonament jest dla mnie nieopłacalny.

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał Annabella
    Ja mało dzwonię, więc telefon na abonament jest dla mnie nieopłacalny.
    Jak znam zycie, to po odłączeniu "abonamentu" znajdzie się wiele powodów aby dzwonić :-)

Coś jakby prawo Murphiego....

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Od czasu rezygnacji z abonamentu w Idei (o ktrym pisaam wyej) mam 3 komrki na kart. To mi wystarczy
    Abonamet w TP mam tylko ze wzgldu na neostrad. Jednak jako ich usug w stosunku do ceny, jak trzeba za to paci jest... szkoda gada, bo zaraz bym tu pewnie rzucia jakim "miskiem" i admin musiaby moderowa - oszczdz mu pracy i nie wypowiem si.
    Prawa Murphy'ego (jejku, nie wiem jak to si powinno pisa) na mnie nie dziaaj

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)