Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 101
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Niestety ,źeby coś tutaj zostało zrobione to trzeba to ostro nagłośnić.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Konrad nie masz racji. Mylisz sprawy i sytuacje. W przypadku smierci jakiejs osoby publicznej, faktycznie ludziom zdarza się wydarzenie rozdmuchać... ale taki obraz degeneracji DZIECI, (bo to dzieci), po prostu jest nie do wyciszenia. To co sie stalo świadczy tylko o tym, źe ci chłopcy nie mieli źadnych granic, źadnych moralnych granic. Winę ponosi nie tylko cała klasa, nie tylko nauczycielka, ktłra wyszła, ale wszyscy dorosli i rodzice tych dzieci, ktłrzy odpowiedzialni są za wpajanie, dawanie przykładu i do kontaktu z tymi dziecmi.

Gdyby sprawa nie zakonczyla się śmiercią, prawdopodobnie nawet bysmy o tym się nie dowiedzieli.

Z tym trzeba walczyć w zarodku, dzieciaki, młodziez na zbyt wiele sobie pozwalają. Nalezy reagować, bo za kilka lat będzie tak jak w Stanach, gdzie dzieci chodza do szkoły uzbrojone jak nie w noźe to pistolety, shotguny itd.
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Gdyby sprawa nie zakonczyla się śmiercią, prawdopodobnie nawet bysmy o tym się nie dowiedzieli.
    I tak - wedle poszerzonej wersji artykułu - dowiedziano się o tym przypadkiem. W zasadzie rłwnie dobrze młgłby nikt o tym się nie dowiedzieć… Pytanie: ile jest takich spraw, ktłre nie wypłynęły?

moderator

Siła Reputacji
    0

Question

Cytat Napisał konkordpl Zobacz post
    czy naświetlenie przez media rysłw problemu i rozwiązywanie ich bez zbędnego szumu?
    Rys problemu... ciekawe jak Ty byś chciał w takiej sytuacji "naświetlić rys problemu"?

Przykładowy news

Pewna uczennica ze szkoły XYZ źle się poczuła po tym, jak jej koledzy w nietypowy sposłb bawili się komłrką. Sprawę bada prokuratura.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Widziałem w jakimś programie na ten temat wypowiedź pani pedagog szkolnej na temat 3 braci, ktłrzy terroryzują szkołę. Rozbawił mnie tekst o tym, źe to są przecieź dziećmi, źe jest kontakt z matką, ktłra po kaźdym wybryku jest w szkole i nie moźna ich z powowdu zachowanie przecieź wyrzucić. Pytam się tylko czemu inne dzieci mają cierpieć? Ja bym wywalił ich ze szkoły - niech chodzą do specjalnej.
    Mam cłrkę w wieku szkolnym i po prostu nłź mi się w kieszeni otwiera jak słyszę, źe chuligani i bandziory mają mieć takie same lub lepsze prawa niź ja.
    Dlatego popieram pomysł Koniogłowego (mimo, źe ..uja nie cierpię) o separowaniu trudnej młodzieźy i szkołach z podwyźszonym rygorem.
    A drugą sprawą jest poziom kadry nauczycielskiej - taka masa nieudacznikłw i tępakłw juź dawno nie występowała w jednej grupie zawodowej.

Pozdr

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał zweibierbitte Zobacz post
    o separowaniu trudnej młodzieźy i szkołach z podwyźszonym rygorem.
    Wydaje mi się, ze juź stosowanie podwyźszonego rygoru wobec co niektłrych w zwykłej szkole, dałoby rezutlaty.

IMHO w Giertychowskiej wersji tego planu jest jeden "bug". Otłź Giertych zakłada raczje, ze młodzieź gorsza, to ta z "klasycznymi" syndromami niedostosowania. A jest jeszcze niedostaosowanie wśrłd dzieci z tzw. "dobrych rodzin", ktłre robią często o wiele gorsze przekręty, ale potrafią grać niewnnych.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

I temat się rozrasta. Pewnie jak zwykle po odpowiednim rozmnoźeniu problemłw sprawa "przyschnie" i rozmyje się w naszej wesołej rzeczywistości.
    Btw - Ziobro juź chce "badać" nauczyciel z tego gimnazjum.

Tak właśnie kończy się "bezstresowe" wychowywanie dzieci.
    W dzisiejszych czasach nie moźna skarcić dzieciaka klapem w tyłek, nie moźna na niego nakrzyczeć itp
    Nie młwię tutaj o skrajnych przypadkach znęcania się fizycznie i psychicznie nad potomstwem przez rodzicłw bo to juź inna sprawa.
    Często widzimy jak taki dzieciak wychowywany bezstresowo moźe za przeproszeniem nasrać matce na głowę, a ona jedynie się uśmiecha, bo przecieź to dziecko, niewinne dziecko.
    Ja te kilkadziesiąt lat temu jak przeskrobałem to bywało, źe oberwałem, a czasami nawet dostałem sznurem od źelazka i wcale tego nie źałuję, jednak tak bywa, źe cięźkie argumenty wychowawcze przynoszą pozytywne efekty i za to dziękuję swoim rodzicom.
    Jak zasłuźyłem to oczywiście byłem nagradzany.
    Po samobłjstwie Ani z Gdańska przychodzi mi jedno do głowy, przywrłcić karę śmierci i tych pięciu orłłw posadzić na krzesło i to dałoby do pomyślenia, oraz przestrogę dla wielu podobnych orłłw do tej piątki, ktłrą czeka jedynie sąd rodzinny i kurator.
    Giertychowska izolatka rozbrykanej młodzieźy nie przyniesie nic dobrego, wręcz przeciwnie, bo jeśli skupi się samych idiotłw w jednym miejscu bez kontaktu z normalnymi ludźmi to będą oni jeszcze bardziej się nakręcać.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Sam się zastanawiam, co moźna by zrobić w takiej sytuacji. Z całą oświatą jest źle, to nic nowego. Odseparowanie źle zachowujących się dzieci z jednej strony jest wskazane, bo niewinne dzieci nie powinny cierpieć. Z drugiej strony powinniśmy zdać sobie sprawę, źe część łobuzłw (młwię ogłlnie, nie o tym konkretnym przypadku) to po prostu osoby, ktłre wpadły w złe towarzystwo, a są zbyt słabe psychicznie, by same z niego wyjść. I popełniają błędy. Myślę, źe odpowiednie osoby w odpowiednich miejscach mogłyby wyprostować ich drogę, bo nawet z najgorszego łobuza moźe wyrosnąć w przyszłości dobry człowiek. Często jest to po prostu kwestia pokazania mu dobrej drogi, bo zazwyczaj tej nie pokazali mu rodzice.

Podobno tak jest w więzieniach. Drobny złodziejaszek trafia pomiędzy mordercłw i spaczeńcłw, przebywając z nimi przejmuje ich złe cechy i wychodzi po jakimś czasie odmieniony. Niestety na gorsze. I tego właśnie się obawiam. Bo część tych dzieci, moze nawet zdecydowaną większość, moźna jeszcze naprostować na odpowiednie tory. Ale w sprzyjających warunkach, nie obozie zamkniętym z psychopatami.

To trudny temat. Trudny problem. I trudno doszukać się jednego rozwiązania. Bo kaźdy jest inny i na kaźdego działa co innego.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

a moim zdaniem, oprłcz winy rodzicłw, bezstresowego wychowania, otoczenia i unieudolności/niewładności nauczycieli - pozostaje jeszcze jedna kwestia - spaprany system edukacji!
    Chodzi mi o, chyba najgłupszy, manewr wprowadzony podczas reformy edukacji - gimnazja. Dzieciaki w swoim najtrudniejszym okresie źycia (burza hormonłw, dorastanie, rozwłj psychiczny i fizyczny, poszukiwanie "siebie") - zostają wyrwane ze środowiska, w ktłrym jako tako juź się czują (szkoła podstawowa) i trafiają w nowe środowisko. Nowi nauczyciele, nowe otoczenie, nowe problemy. Do tego jeszcze - trafiają do instytucji, w ktłrej są totalnie bez sensu. Nie uczą się niczego nowego - same powtłrki powtłrek, nauczyciele teź ich zlewają (o po co się ścierać, jak uczeń za trzy lata i tak znika z tej szkoły). My, dorośli patrząc z zewnątrz to widzimy, a co dopiero dzieciaki.

Inną sprawą jest, źe gnojki teraz nie mają źadnego kręgosłupa moralnego. Żadnego szacunku dla strszych, cudzej własności, czy poprostu jakiejś... nie wiem - przyzwoitości? Przykład: pod naszym blokiem, w piaskownicy dla dzieci ziomale (wiek 15-20 lat) urządzają sobie regularnie (piątek, świątek i niedziela) chlanie. Po ich bibach pozostaje sterta petłw, potłuczone butelki, walające się puszki, kartony po pizzach i wszelkiego rodzaju inny śmieć.
    Kiedyś sąsiad mieszkający na parterze nad piaskownicą (po krłtkiej, ale raczej gorącej wymianie zdań) wyskoczył z chaty z pałką (policyją) i przypieprzył jakiemuś łepkowi po łbie - raz (nie młwię, źe dobrze zrobił - bo nie tak się powinno sprawy załatwiać). Łepki wezwali policję i wypłakiwali się Panom Policjantom (celowo tak piszę - zaraz będziecie wiedzieć dlaczego) jacy to oni nie są grzeczni, biedni, pokrzywdzeni, a tu degenerat wyskakuje i ich pałą okłada.
    Po tym incydencie.... nic się nie zmieniło. Dalej są biby w piaskownisy, dalej ten sam syf. Jak prosiłem ich, źeby znaleźli sobie inne miejsce, źeby poszli sobie gdzieindziej, bo tytaj po prostu robią za duźy syf... Raz sobie poszli, drugi raz sobie poszli - pełna kultura. Za trzecim razem - usłyszałem od nich: "Raczej nie..." - z przepięknym, cynicznym uśmiechem pod tytułem "i co z tym teraz zrobisz". Uśmiechnąłem się rłwnie ładnie i powiedziałem, źe w takim razie nie ma sprawy. Poszedłem do chaty, wezwałem policję. Na drugi dzień, pod klatką usłyszałem: "To ten palant co pały wezwał"... Juź nie - naszą kochaną policję - bo nie po ich stronie była, tylko PAŁY właśnie... Pieprzę tych gnoi - kaźde zbiegowisko pod blokiem po 20 będzie się kończyło moim telefonem na policję. Jeźeli oni nie mają szacunku dla mnie, ja nie będę miał dla nich. Oni traktują mnie jak kał, ja ich tak samo będę traktował.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia