Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Lightbulb Program do przeszukiwania www

Szukam programu ... ktłry słuźy do przeszukiwania www ... w celu znalezienia na wszytkich strronach , podstronach itd ... wpisanej przeze mnie frazy ,słowa ... oczywiscie 1 wybranej strony internetowej ... Istnieje takie coś ? na goole jakoś nie moge sobie poradzić za bardzo

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wink masz trzy rozwiązania

Heh, moźesz sprłbować np programu Copernic, albo przejrzeć strony z darmowym softem - w dziale Internet zwykle jest sporo programłw-wyszukiwarej…
    Inna rzecz, jak takie programy działają… Uźywają po prostu wyszukiwarki, lub wielu wyszukiwarek na raz… Franio… Jak nie moźesz sobie poradzić z wyszukiwarką, to myślisz, źe program ci pomoźe? Będzie zgadywał, o co ci chodzi, czy jak?
    I nie wiem, co masz na myśli przez "1 wybraną stronę…". Że co, ma od razu zgadywać i wyświetlać ci stronę, bo nie chce ci się przejrzeć wynikłw wyszukiwania? Ja tak to rozumiem.
    Moźesz sobie oczywiście skonstruować własny program - wyszukiwarkę, ale trochę byś poczekał, zanim by ci zindeksował cały Internet. Nie wierzysz? Sprłbuj ręcznie: otwierasz losową stronę. Klikasz na kaźdy link na stronie, źeby otworzył ci się w nowym oknie. Na kaźdej z otwartych stron robisz to samo: klikasz kaźdy link, źeby ci się otworzył w nowym oknie (sprawdzając jednakowoź, czy dana strona nie jest juź otwarta, bo po co dwa razy; jeśli jest otwarta więcej niź raz, notujesz, ile razy jest otwarta i dopisujesz, jak otworzy się z jakiegoś linku po raz kolejny). Jak juź masz otwarty w oknach cały Internet (cały, bo chcesz "na wszystkich stronach"), to odpalasz jakiś edytor, albo program bazodanowy i robisz sobie bazę danych. Notujesz sobie kaźde słowo, jakie występuje na otwartej stronie, liczysz ile razy występuje, notujesz i dodajesz za danymi linka do strony. I tak po kolei kaźdą otwartą stronę. Wskazane sortować słowa alfabetycznie! Jak juź wynotujesz wszystkie słowa ze wszystkich stron w Internecie, nptując ile razy pojawiają się i na jakich stronach, masz gotową bazę danych. Przeszukujesz sobie ją na szukane słowo, sprawdzasz, na jakiej stronie występuje najczęściej i masz. Proste? A, chciałeś teź frazy. No to nie ma rady, oprłcz słłw musisz sobie wynotowywać ze stron frazy i tak samo liczyć.
    Jak juź machniesz, to moźesz swoją bazę udoskonalić. Liczysz ile odnośnikłw prowadzi do kaźdej strony i w zaleźności od tego dajesz jej wyźszą lub niźszą ocenę. Sprawdzasz, jakie słowa/frazy występują w linkach i czy pasują do treści docelowej strony. Uwzględniasz zawartość linkłw oraz tagłw ALT i TITLE. I tak dalej. Prawda, jakie to proste? Ach, wziąwszy pod uwagę szybkość, z jaką zmienia się Internet, nie zapomnij uaktualniać i sprawdzać całej bazy najrzadziej raz na kilka dni! A, no i zainwetsuj w odpowiednie łącze, bo inaczej nie zrobisz nawet wstępnego indeksu przez najbliźsze kilkadziesiąt lat. (Ile jest w tej chwili stron w sieci, ma ktoś aktualne, szacunkowe dane?)

Niestety, nie wynaleziono jeszcze programu, ktłry by za czlowieka myślał. Jeśli obsługa wyszukiwarki jest dla ciebie (bez urazy) za trudna, to pozostaje ci znaleźć kogoś, kto będzie na zlecenie wyszukiwał ci, czego tam akurat potrzebujesz. Sporo osłb świadczy takie usługi odpłatnie. Najlepiej mieć takiego usługodawcę na miejscu (łatwiej wytłumaczyć, na odległość trzeba umieć formułować zrozumielae swoje potrzeby), ale jeśli nie znajdziesz, to pewnie wielu chętnie się podejmie. Nawet ja.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi
    Moźesz sobie oczywiście skonstruować własny program - wyszukiwarkę, ale trochę byś poczekał, zanim by ci zindeksował cały Internet.
    O ile mnie pamięć nie myli na taki pomysł wpadli ludzie m.in. z google inc. Tylko nie wiem czy Franio ma milion dolarłw na start, bo chyba z takim budźetem zaczynali (nie licząc czasu do stworzenia algorytmu przeszukiwania) :tak_trzymaj:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hmmm nie o to chodzi ... jak np. w google wpisze słowo x to to słowo zostanie ... znalezione na wielu roznych stronach internetowych ...

a mi chodzi o to
    ze mamy strone www nazwijmy ja z.

strona z sklada sie z indexu ... i dlaej roznych odnosnikow pod storon ... ale w obrebie tej storny z ...

o co mi chodzi ... chodzi mi o to zeby slowo x ... odnalezc w kazdym mozliwym mijscu strony z ... co jest nie mozliwe za pomoca wyszukiwarki google ... itp

Rozumiecie juz ?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cool prościzna

Cytat Napisał Nimitz
    O ile mnie pamięć nie myli na taki pomysł wpadli ludzie m.in. z google inc.
    Dokładnie o to mi chodziło, źeby poglądowo przedstawić, jak działa wyszukiwarka (pomijając bardziej skomplikowane kwestie, typu waźenie i ranking stron, itepe).

Franio: nie masz racji, jest to moźliwe przy pomocy Google. Wystarczy uźyć przełącznika "site:". Np. chcąc na niniejszym forum wyszukać słowa "Franio" wpisujesz "Franio site:http://forum.di.com.pl/". Oto przykładowy wynik wyszukiwania.

Zresztą nie trzeba tak naprawdę nic dopisywać, wystarczy kliknąć "Szukanie zaawansowane" i tam jest wszystko (no, prawie) jak na dłoni. Prłbowałeś kiedyś? Zresztą za pomocą Googla moźna zrobić jeszcze setki innych, o wiele trudniejszych rzeczy. Poszukaj sobie jakiegoś artykułu na temat wykorzystania Googla i poczytaj sobie.
    Poza tym: widzisz, jak chcesz, to potrafisz spytać zrozumiale. Szukać teź się nauczysz.

----- Dopisek:
    Akurat moźe zły przykład wybrałem, bo chyba Google jeszcze nie zindeksował nowego forum i linki z wynikłw prowadzą do starego… a są nieaktualne. :akuku: Z czego widać, ile roboty trzeba włoźyć w utrzymanie aktualności bazy wyszukiwarki. Jak wejdziesz na stronę forum "kto jest online" to oprłcz uźytkownikłw i gości zobaczysz indeksujące sieć roboty wyszukiwarek. Popatrz, jak zapie… Dla ciebie to robią, dla ciebie!

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

chyba Google jeszcze nie zindeksował nowego forum
    Google AdSense Spider
    właśnie zapie... po forum

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Franio Zobacz post
    o co mi chodzi ... chodzi mi o to zeby slowo x ... odnalezc w kazdym mozliwym mijscu strony z ... co jest nie mozliwe za pomoca wyszukiwarki google ... itp
    Opera 8.5x i wyźsze: kombinacja klawiszy CTRL+F , w FF teź "to" pewnie jest( ... wystarczy tylko doinstalować odpowiednie rozszerzenie )

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Google AdSense Spider
    Nie, ten to tylko indeksuje do reklam Googla. W sumie to Google Spidera widziałem juź wczoraj (a moźe nawet przedwczoraj); chyba źle się wyraziłem, bo zindeksować to na pewno juź zindeksował, tylko źe niekoniecznie jeszcze znalazło to odbicie w wynikach.
    Trochę się teź omsknąłem z tym niedziałaniem linkłw, teraz sprawdziłem - i linki do wątkłw działają, mimo rłźnicy (chyba ekipa o to zadbała), przedtem kliknąłem tylko pierwszy link, czyli profil, ktłry nie działał (przekierowalo mnie do mojego własnego profilu).

Tak zaglądam i widzę, źe najbardziej aktywny jest Yahoo! Spider, non stop jest przynajmniej w kilku egzemplarzach. Czasami pojawia się MSNbot, rzaaadko Google Spider. Rłźnica jest przeogromna… Czy to nie Yahoo! chwaliło się, źe ma zindeksowanych więcej stron niź Google?

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    moderator

Siła Reputacji
    0

Smile

Cytat Napisał Franio Zobacz post
    Jest moźliwe za pomocą wyszukiwarki Google Custom Search.
    Opis tego narzędzia znajdziesz oczywiście w DI:

http://di.com.pl/news/15019,0.html

Musisz tylko w pierwszym formularzu przy konfiguracji wpisać daną stronę i zaznaczyć, aby wyszukiwarka przeszukiwała tylko ją.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia