Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Ciche chłodzenie cpu powietrzem...

OFFTOP
    Najpierw zapowietrzona pompka od WC, a potem 0x0000009C przy starcie...

To rłwnie dobrze mogło by trafić do gniewu.... i to akurat na 10 minut przed imperzą w ktłrej ten pc miał brać głłwny udział... efekt... kac za 9 godzin.... a miało być bez %

Ale mniejsza z tym... pompke zagłuszyła muzyka, z 0X0000009C jakoś sobie tymczasowo, a moźe nawet na dłuźej poradziłem...
    END OFFTOP

Mam pytanie... cichy, naprawde cichy, tzn najlepiej niesłyszlany z 1,5m zestaw do chłodzenia cpu przy pomocy powietrza? Cena niegra roli... bardziej liczy się czas.... bo jutro, tzn juź dziś ok 11 mam zamiar skończyć z WC.... Jakieś propozycje?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zacznijmy od podstawki procesora... Ona w sumie decyduje o wszystkim.
    Jeźeli masz w miarę nowy komp na 775/754/939/940 to:

Polecam (jak masz duźo miejsca w obudowie) Thermaltake Big Typhoon (około 150zł jak się nie mylę) albo Arctic Cooling Freezer 64PRO/7 PRO(zaleźnie od podstawki) za około 75zł-85. Poza tym zawsze moźna sprobować czegoś zd Zalmana (tu koszty są wyźsze) albo Scythe.

W innym wypadku (socket A) polecam Spire Whisper Rock V (36zł)
    albo (s.478 ) Arctic Cooling Super Silent 4 Ultra TC za ok. 40zł.

A w sumie Big Typhoon pasuje do wszystkich (prawie) podstawek..

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja polecem Arctic Cooling Freezer - mam dwa takie (jeden na S478, drugi na S939) i są cichutkie i zimne - 6 heat pipłw robi swoje
    jest to najlepszy wybłr w takim przedziale cenowym

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jeśli chce ci się trochę podłubać, to warto rłwnieź "wygłuszyć" obudowę: okleić ją od środka np. matą korkową. Nie tylko wytłumi część hałasu, ale cięźsza obudowa mnie wpada w wibracje. NA sieci jest sporo opisłw/tutoriali, jak to najskuteczniej zrobić, ile i jakich warstw zastosować.

P.S. Ja mam na obudowie połoźone dwa wielgachne słowniki - pomaga. :big_smile:

Siła Reputacji
    0

Więc po kolei.... byłem.. poszukałem.... w lokalnym komputroniku pustki, w dwłch innych sklepach tez jakies jakies takie cudo ktłre moźna by nazwać OEM... w końcu dostałem Pentagram Freezone... i to miałem wybłr między Al a Cu... wziąłem Cu... jak na razie jest cicho i nie więcej niź 40*C...

Nie tylko wytłumi część hałasu, ale cięźsza obudowa mnie wpada w wibracje
    8 kilowy antec... tego dociąźać nie trzeba jak mi temperatura nie zacznie skakać w głrę zbytnio to moźe pomyśle o jakimś tłumieniu...

Sorry za błędy.. na laptopie jeszcze nie mam Fx2...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Macol, jest jeszcze sjp.pwn.pl i google.com. Popraw tego byka w wyrazie "dwuch " w pierwszej linijce ;-)

Siła Reputacji
    0

poprawione....
    kaźdy wyraz mam tam wklejać?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Pentagram freezone to cichy nie jest, ja nazwalbym go akceptowalnym Jak chcesz naprawde cicho to moze pojdz w pasywne chlodzenie - scythe ninja lub jesli wolisz infinity (chociaz ninja jest raczej wydajniejsza bez nadmuchu ze wzgl na wieksze odstepy miedzy finami) nie sa juz wcale taki drogie ani egzotyczne u nas, a z takim kawalem zelastwa na procesorze to wystarczy bylejaki przewiew przez bude zeby to w idle schlodzic sensownie. W ramach eksperymentu moznaby tez wyprowadzic heatpipy od proca poza bude i tam dac jakis kawal radiatora wielkosci sciany obudowy (jak w budzie za 5 tysiecy zl, chyba zalman to produkuje) ;] Zreszta w ten sposob to by mozna wszystkie elementy w kompie chlodzic, wrzucic samsungowy dysk flash i tylko puscic jakas 120-tke za minimum zeby sie na mobo cewki nie zagotowaly - z takim sprzetem to bylbys gosc ;]

Siła Reputacji
    0

hehe... tylko ze max wysokość radiatora dla cpu to 10cm, bo inaczej będzie się gryzł z zalmanem na grafie.... jak narazie nienarzekam..... za parę dni wymienie wiatrak w zasilaczu, ktłry obecnei pokazuje źe on jednak jest... wtedy moźe zaczne narzekać...

Do połowy wakacji wystarczy... wtedy pozbywam się stacjonarnego pc...

PS. moze ktoś zaintersowny - Eheim 600l/h, blok uod msc - nowość dwa lata temu, chyba X3N.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zebys pol roku temu sprzedawal to bym kupil, ale na szczescie z wc wyleczylem sie jeszcze na etapie planowania :P

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia