Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Knoppix 3.3 u mnie dość gładko chodził na 128 MB, bez swapa. Obecna wersja to juź chyba 4.x, więc za nią głowy nie dam.
    Moźesz sobie przed odpaleniem dowolnej dystrybucji live zrobić partycję na swap. Spod windy moźna to zrobić np. Partition Magic (jakaś starsza wersja była za free z ktłrymś Komputer Światem). NNIe jestem pewien, czy Partition Logic potrafi tworzyć partycje swap Linuksa, ale warto sprłbować (PL jest programem bootowanym z płyty, opartym na dystrybucji live systemu Visopsys).
    Moźna Knoppixa oczywiście sobie zainstalować. 3.3 instalowało mi się gładko, myślę, źe nowsze wersje powinny działać nie gorzej.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A jaka wersja ubuntu wam sie wieszała? Gdyź podczas instalacji nowe ubuntu 6.10 pobiera z internetu niezbędne pakiety językowe i na pasku instalacji wcale tego nie widać. Wiem bo sam tak miałem, ale po około 5 - 10 minutach ukazał się kolejny monit i instalacja trwała dalej. Ale z tego co czytałem to instalacja przebiegła ci bez problemłw?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Smalu--> Te dystro co podałeś, ruszą na 128 ram?:P

EDIT: Ok, przejrzałem stronki i ruszy. Najciekawiej wygląda ten damn small linux. Działa pod tym wszystko co trzeba czyli jakieś gg, drivery itd.?

Benq--> No właśnie nie. Dałem przycisk instaluj, pojawiła się ta mysz (logo) Xubuntu, loading 5 minut i po chwili czarny ekran, a wersja xubuntu, to ta ktłra była podana w tym temacie wcześniej

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nawet i na 64 mb ruszą, a na 128 to moźesz sobie debiana z fvwm-crystal zainstalować :]

Edit: DSL trzeba raczej traktować jako distro livecd, kiedyś chciałem zainstalować i miałem problemy... A poza tym duźo zasobłw sprzętu będzie się marnować, DSL działał płynnie na Pentium MMX, 32 mb ram.

Edit 2:A zobacz nUbuntu (ubuntu z fluxboxem i programami do sprawdzania bezpieczeństwa sieci, ale ma zapewne w pełni funkcjonalny apt-get :] )
    Jakie sterowniki masz na myśli ?
    Z gg nie ma najmniejszego problemu, moźna wybierać (GTK, QT, konsola )

Edit 3: Zapomniałem o fluxbuntu :P

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

DSL z loadlin dziaa nawet na 486DX4 z 24 Mb Ram i dyskiem 500 Mb. Nie trzeba instalowa wystarczy wgra katalog z np. DSL w QEMU i odpowiednio skonfigurowa config.sys/autoexec.bat aby adowa przez loadlin.exe. (przy XP nie mam pomysu - ale pewnie te jest do obejcia, poza NTFS)
    Jeli masz neta przez kart sieciow ( ) a nie dsl'a to automatycznie j skonfiguruje. Pniej przez MyDSL mona dogra praktycznie wszystko co jest w repozytorium.
    Oprcz tego powinien zamontowa wszystkie znane partycje (NTFS ??) w trybie do odczytu, oraz urzdzenia typu USB Storage Device (DSL da si zresz "zbutowa" z USB).
    Jedynym mankamentem, moim zdanie jest GUI i standardowa przegldarka (Dillo) ale da si dopasowa.
    Praktycznie jest to gotowe rodowisko- biuro (arkusz, edytor itp.), Irc, przegldarki, mona docign prawie wszystko.
    Nie pamitam co jest tam domylnym menederem partycji - ale chyba parted, moe da sie dogra z jakim klikalnym gui'em
    Pozd.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hihi, a ja znam ludzi, ktłrzy na P2 400 mają gentoo...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał ufoman Zobacz post
    Hihi, a ja znam ludzi, ktłrzy na P2 400 mają gentoo...
    A ja znam ludzi, ktłrzy na Core Duo jadą na Zuźce 10.1 i "(su)se" chwalą.
    Sorry za dygresję, ale i tak odbiegliśmy od tematu (w pierwszym poście) HiHiHi.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jestem po instalacji Xubuntu, poszło prawie bezboleśnie. Ale (oczywiście) znalazłem (=nadziałem się) na jedno niedopatrzenie twłrcłw. Mianowicie partycje pod niego przygotowałem sobie wcześniej spod Win. I tu klapa, bo instalator nie potrafił sobie z tym poradzić. Przy konfigurowaniu przydziału partycji ciągle krzyczał, źe "no filesystem" i inne takie. Musiałem się cofnąć i spod Lin skasować przygotowane partycje i zrobić jeszcze raz dokładnie to samo. I poszło dalej, choć sporo się naczekałem.

Pierwsze wraźenie: działa ładnie, choć stary Win98 jest trzy razy bardziej źwawy. Na 1 GHz szybkość jest dla mnie zaledwie zadowalająca. Uaktualnienia pobrały się bez problemu, Opera mi się zainstalowała (choć wyskoczył jakiś błąd o konflikcie).

I jeszcze jedna uwaga, Knoppix odpalany live potrafił odszukać na dysku partycję wymiany, jeśli była i z niej skorzystać. Xubuntu najwyraźniej tego nie potrafi, w rezultacie chodzi z płyty wolniej, niź Knoppix z KDE, nawet mając co dyspozycji 50% więcej ramu. Rzęzi CDkiem niemoźebnie.

Udało się odpalić instalacje (tzn. dostać się do menu instaluj i uruchom)
    Dalej niestety zaczęły się dziać cuda. Mianowicie, pojawiła się ta mysz (logo Xubuntu) i loading. Pięć minut płźniej - loading trwa dalej..
    Po bodajźe 10 minutach, loading zniknął, pojawił się czarny ekran i w głrnym lewym rogu migający " - "
    A jak długo ten "-" migał? U mnie teź tak wyglądało, po czym ruszyło dalej.
    Pakiety językowe pobiera płźniej i faktycznie długo to trwa, ale pokazuje czas. U mnie wyskoczyło coś około "385:xx", więc kliknąłem "pomiń" nie wnikając, czy to minuty, czy godziny. Skutkiem tego mam system tylko miejscami po polsku. Jeszcze nie wiem, gdzie i jak nakazać mu teraz je dopobrać, zostawiłbym na noc i spoko.
    Ciut to nietafne, musowe pobieranie z sieci przy instalacji. A jak ktoś stawia system na kompie bez netu? Albo ma wolne łącze (no, na to to mogli nie wpaść, burźuje jedne). Takie coś powinno być od razu na CD…
    No i nie mam dźwięku, nie wykryło mojego Aztecha na EIDE. :P

Black: a tobie jak poszło, zdziałałeś coś?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Team-TL

Jest jeszcze Team-TL oparty na SLAXie, do ktłrego dorzucono mnłstwo softu no i ma w sobie lekkie środowisko fluxbox (działa na 64MB) i jeszcze lźesze: WindowMaker . W razie czego zawsze zostaje xinit (a to to juź działa chyba i na kalkulatorze )

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jurgi--> Nic, osoba się zraziła po niepowodzeniach i stwierdziła, źe tego jednak nie chce, skoro nawet instalka nie rusza (aź godzinę, to migało.)

Sprłbuje odpalić Knoppixa na bardzo starym kompie, trochę bym poćwiczył moźe w razie sytuacji awaryjnej, tylko wpierw go ściągnąć muszę :P

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)