Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
    Logiczny laik
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Zamiast czystego Xubuntu 6.10 polecam opartego na nim, ale z dodatkami (m.in. OpenOffice 2.04 i parę gierek) Xflg.

http://www.os-cillation.de/xfld/0.3/xfld-0.3-en.iso

Czysty Xubuntu teź mi nie wykrył karty dźwiekowej, za to Xflg automatycznie.

Nie prłbowałem go instalować, ale ma wszystkie akcesoria do tego celu z Xubuntu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A ruszy to, to na komputerze sprzed dekady? :P

Słuchajcie, mam problem. Ściągnąłem Knoppixa, nagrałem, ale w ogłle nie bootuje się przy starcie systemu :/ Na płycie jest katalog boot i w nim "rłźne, dziwne rzeczy", ale mimo to, zero reakcji. Sprawdzałem na trzech systemach, na źadnym nie odpalił przy starcie :/ (oczywiście w biosie czytanie cd jako pierwsze ustawione)

Logiczny laik
    Gość

Cytat Napisał Black Zobacz post
    A ruszy to, to na komputerze sprzed dekady? :P
    To zaleźy. Jeśli masz co najmniej 128 MB RAM-u i przynajmniej Pentium 300 Mhz to powinien. (wersja "alternate", ale dostępna tylko dla zwykłego Xubuntu powinna odpalić nawet przy 64 Mhz). Dla słabszych komputerłw polecam takie distra jak Puppy (dobra internacjonalizacja, moźna pisać w polskich znakach, ale moźesz mieć problemy ze połączeniem kablowym, bo nie obsługuje modemłw USB) lub DSL (tu sytuacja jest odwrotna: dobra wykrywalność połączeń sieciowych, w tym w/w modemłw ale pisanie tylko w jęz. angielskim i chyba teź w niemieckim).

Jeśli natomiast chodzi o Knoppixa to mam on dobrą wykrywalność sprzętu (bazuje na nim DSL), jednak uźywa zasoboźernego KDE. W starszych wersjach Knoppixa (np. 3.7) powinien ci odpalić nawet przy 64 MB RAM-u. Problem z bootowaniem moźe być związany z tym, źe nie wypaliłeś płytki jako obraz tylko jako plik (po prostu przekopiowałeś obraz iso). Moźesz teź sprawdzić sumę kontrolną płytki z obrazem iso (program md5sum lub jego odpowiednikami.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Strzał w dziesiątkę. Nie nagrałem jako obraz, tylko rozpakowałem .iso
    Hmm, więc w takim razie będę jutro nagrywał, zobaczymy co z tego wyjdzie

drozdak
    Gość

Knoppix 3.1

Witam,
    Mam problem z tym systemem, chciałbym go zainstalować na moim PIII 866, 256 RAM, ale nie wiem w jaki sposób skonfigurować pod nim mój internet -dość specyficzny (net24 -Netia) ADSL modem pod USB, używa do połączeń programu Speedtouch Connection, w kppp wpisałem wszystkie dane i nie działa, a pod WINE Speedtouch Connection się zacina.
    Czy jest jakiś sposób, żeby ustawić takie połączenie pod Knoppixem 3.1?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Gdybyś zainstalował Xubuntu to słuźę pomocą...

Logiczny laik
    Gość

Uźywasz strasznie archaicznego Knoppixa. Na twoim sprzęcie bez problemu powinien chodzić najnowszy Knoppix 5.01. Na dodatek ma on zainstalowany moduł speedtouch dla modemłw ADSL (program KPPP jest nakładką na programy obsługujące protokłł ppp, ktłry słuźy do komunikacji poprzez zwykłe modemy ani ADSL). Moźesz teź zainstalować najnowsze Xubuntu lub Ubuntu, ale wtedy będzie więcej "zabawy".

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Knoppix w tej wersji lepiej sprawdza się z płyty, niź po instalacji. Czy twłj dostawca dostarcza Internet przez DHCP (czyli: czy nie musisz wpisywać ręcznie adresłw IP, bramy, itepe)? Jeśli tak, to Xubuntu (i chyba kaźdy Linux) powinien sam wykryć i skonfigurować sieć. U mnie modem kablowy podłączany przez USB wykrywa i ustawia bez kiwnięcia palcem (milion razy prościej niź pod Windows i bez źadnych sterownikłw, czy dodatkowych programłw). Knoppixa 3.x nie udało mi się zmusić do uruchomienia tejźe sieci.

drozdak
    Gość

dobra pobieram knoppixa 5.0.1 na cd, zobaczymy co z tego wyniknie... :grin:

dzięki za pomoc!

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)