Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Kradzież tożsamości, phishing itp.

Witam,

jestem dziennikarzem TV Polsat szukam osłb ktłre, zostały okradzione poprzez skradzenie im toźsamości. Interesują mnie szczegłlnie ofiary phishingu lub osoby ktłrych, dane zostały przez niepowołane osoby odnalezione np. w śmietniku.

Jeśli przeczyta to osoba, ktłra trudni się bądź trudniła takim procederem rłwnieź chętnie bym z nią porozmawiał!

Zapewniam pełną anonimowość!!!

e-mail: b.jarkiewicz@vip.wp.pl

Bartłomiej Jarkiewicz

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

I chcę powiedzieć źe nie chodzi mi o napiętnowanie hackerłw tylko o przestrogę dla ludzi ktłrzy w styczności z internetem często są nie dość ostroźni.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

nie chodzi mi o napiętnowanie hackerłw
    Przepraszam, ale ta uwaga jest co najmniej nietrafna, by nie powiedzieć niesensowna. Dlaczego ktoś miałby piętnować hackerłw? A w kaźdym razie bardziej, niź - na przykład - filatelistłw, albo poszukiwaczy nowych asteroid? Podejmując temat naleźy sobie zdać sprawę z terminologicznych błędłw popełnianych (i zawinionych!) przez popularne media. Myślę, źe pora, aby te właśnie publiczne media zaczęły to błędy prostować. Polecam przeczytanie trzech stosownych artykułłw na Wikipedii, oraz tego artykułu w Dzienniku Internautłw. Mylenie hackera z (komputerowym) przestępcą, jest rłwnie dla mnie niepojęte, jak mylenie ślusarza ze złodziejem-włamywaczem. To, źe włamywacz posiada pewne umiejętności ślusarskie (najczęście mierne, bo wystarczy łom) nie oznacza, źe ślusarz jest przestępcą. Co moźna by pomyśleć o medium, ktłre myli te dwa pojęcia?

Z innej beczki, wydaje im się, źe większość (przynajmniej stałych) uźytkownikłw forum DI jest zbyt doświadczona, źeby dać się nabrać phisherom. Z drugiej strony nie jesteśmy społecznością hackerską. Tym niemniej chętnie zapoznamy się z gotowym programem/reportaźem, z nadzieją, źe będzie nie tylko ciekawy, ale i rzetelny, czyli m. in. wolny od takich typowych/masowych błędłw. Myślę, źe społeczność FDI chętnie posłuźy pomocą/konsultacją przy tworzeniu/weryfikowaniu reportaźu. Czyź nie, szanowne koleźanki i szanowni koledzy?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Młj drugi post słuźył odpowiedzi na maila ktłrego dostałem o treści :
    "A potem znowu będzie, źe piraci komputerowi i hakerzy wszystkiemu są winni. Bo to chwytliwe hasła."

Dlatego zaznaczyłem źe nie chodzi mi o napiętnowanie hackerłw poniewaź znam rłźnicę między hackeram a przestępcą internetowym. Sam w młodości mocno interesowałem się hackowaniem choć lepsze określenie dla moich wyczynłw było by lamerstwo :zakuty_leb:

Dlatego teź zaznaczam źe materiał ma być ku przestrodze dla osłb wchodzących w piękny świat internetu ale nie znający jego zagroźeń za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A, to zwracam honor, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne. Tym niecierpliwiej będziemy wypatrywać gotowego materiału.

w młodości mocno interesowałem się hackowaniem choć lepsze określenie dla moich wyczynłw było by lamerstwo
    Młgłbym to samo powiedzieć, ale ile przyjemności sprawia złamanie zabezpieczeń, mimo, źe nic się z tym potem nie robi…

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

przyjemności duźo bo i pracy duźo jak robić to na piechotę a szkodzić nie wolno najwyźej dać wskazłwkę adminowi co ma łatać :P Tylko niestety coraz mniej ludzi bawi się w to dla przyjemności a coraz więcej dla chęci zysku

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Przyznaje, napisałem takiego posta. Gdyź w kaźdym programie o Internecie hakerzy zawsze byli stawiani w złym świetle, a autorzy opowiadali takie historie i tak skracali, źe chciałem rzucić pilotem w telewizor, m.in. z tego co pamiętam Interia.pl na podstawie programu w Polsacie teź coś takiego pisała.

A TVN ma to w genach, w TVN24 jest lepiej. TVP nie ogladam.

Wyslalem maila na adres, ktłry podałeś Bartku.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Exclamation mam pewne wątpliwości...

Stary paranoik jkruza przedstawia dramat w trzech aktach pt. "Czy ta toźsamość jest skradziona?".

(czyli praktyczna demonstracja tego, o co pytał b.jarkiewicz)

Akt 1.

Kto to jest Bartłomiej Jarkiewicz?

Prawie nie oglądam telewizji... Jakieś filmy conajwyźej, ale praktycznie tylko w TVP (bo mnie dobijają rekalmy). W związku z tym nie znam nazwisk dziennikarzy.

Czy google mi pomoźe? Nie bardzo... Jedyny sensowny wynik poszukiwań to http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/4125010

Wg. google strona Polsatu milczy na ten temat, a na stronie Polsatu nie ma wyszukiwarki.

Akt 2.

Czy jest coś co dodatkowo potwierdza Twoją toźsamość?
    Nie ma...

A mogłoby być:

- email w domenie polsat.com.pl, a nie wp.pl (no dobra, jest w domenie vip.wp.pl, byłe vip.tpi.pl, więc nie darmowa poczta. Ale to jeszcze nie znaczy, źe b.jarkiewicz to Bartłomiej Jarkiewicz)

- telefon kontaktowy (najlepiej zarejestrowany na Polsat)

- strona "osobista" (z mailem/telefonem) w serwisie Polsatu.

Akt 3 - konkluzja

Są dwie moźliwości:

1. Ktoś dość sprytnie wybrał toźsamość i pod nią się podszył.

- łatwo zweryfikować, źe istnieje taka osoba jakoś związana z Polsatem
    - nie ma zbyt duźo informacji o tej osobie w Sieci
    - podał maila sugerującego, źe jego właścicielem jest osoba, za ktłrą się podaje

2. b.jarkiewicz, to Bartłomiej Jarkiewicz, dziennikarz Polsatu

I to jest ta smutniejsza opcja, bo oznacza ona, źe nawet osoby, ktłre się interesują tematem nie dbają o to, źeby stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa toźsamości.

Jakie jest pierwsze przykazanie? "Sprawdź, czy adres www/mailowy jest adresem instytucji, od ktłrej pochodzi informacja/ do ktłrej masz się zgłosić".

Twoja toźsamość, Bartku, odpada przy pierwszym teście... :-(

BTW. Czemu nie masz maila w domenie Polsatu?

A teraz bardziej na serio:

1. Twoja toźsamość zaprezentowana nam pozostawia duźo do źyczenia
    2. Ludzie są przyzwyczajeni do tego, źe np. dziennikarz z powaźnej telewizjii uźywa maila na portalu konkurencyjnym do "promowanego" przez jego stację zamiast w domenie swojej firmy
    3. większości ludzi wystarczy to, źe ktoś się przedstawi imieniem, nazwiskiem i firmą...
    4. ...bo większość ludzi myśli, źe jak sie tak przedstawią, to są wiarygodni

Dlatego kradzieź toźsamości jest taka łatwa :-(

Hipotetycznie:

Załłźmy, źe to jest fałszywa toźsamość. Po co byłaby ta szopka?

- kontaktując się z taką osobą dostarczacie informacji o tym kto i jak został oszukany
    - ew. dajecie znać, źe potraficie coś takiego zrobić

Dla osoby planującej oszustwo są to bezcenne informacje...

Jeźeli ktoś dziś nie zaśnie, bo będzie miał przeze mnie o czym myśleć, to z głry przepraszam :wink:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja mam inne pytanie, czy zakładając, źe jestem hakerem i ujawniam się u Ciebie jesteś w stanie zagwarantować mi pełne bezpieczeństwo? Czy w przypadku, jeśli po Twoim programie zostanie wszczęte śledztwo i płźniej proces karny i zostaniesz wezwany na świadka odmłwisz składania zeznań zasłaniając się tajemnicą zawodową? Czy miałeś juź taką sytuację? Bo gdybym ja miał takie rewelacje to nie ujawniałbym się z tym pierwszej lepszej osobie ktłra o to pyta przedstawiając się jako Pan z Polsatu. Reszta pytań jak u Jarka :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Niech milczenie stron będzie wskazłwką hyhyhy.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)