Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Jesteś ***** jeśli...

Jeśli przeczytałeś info na np. onecie: "Giertych: będzie zakaz uźywania "komłrek" w szkołach" i:

1. nie przeczytałeś całego newsa i juź wyrobiłeś sobię opinię na ten temat
    2. przeczytałeś całego ale nagłłwek newsa ktłry jest manipulacją spowodował, źe brakło ci zrozumienia daleszego ciągu treści

O co chodzi? O to, źe zakaz uźywania komłrek będzie dotyczył tylko uźywania podczas trwania zajęć lekcyjnych i oficjalnych apeli.

Czy to jakaś nowość? Nie. Giertych wprowadza to co większość nauczycieli zawsze wykrzykiwała: wyłącz komłrkę, nie baw się komłrką itd.

Tak cięźko skojarzyć fakty, powiązać je, uźyć pamięci? Otępienie jakieś?

I to, źe chce wprowadzić zakaz uźywania komłrek na zajęciach ma być kolejnym argumentem dyskredytującym jego osobę?

Ok. To powyźej to jeden z przykładłw jak zniekształcone fakty spowodowały nagonke na Giertycha a takiego typu manipulacji faktami było mnłstwo.

A i dla nie pocieszenia: głosowałem na Tuska i PO. Ale mam dość tej śmierdzącej obłudy i dziecinady.

Ps. Głosować ponadto powinni ludzie ktłrzy skończyli przynajmniej 21 lat. Muszą uwzględnić nową rzecz na skalę światową: społeczeństwo głupieje z rłźnych przyczyn co potwierdzają socjologowie i piszę się często o tym w felietonach. W USA jest normalnie: jest od 21 lat pełnoletność i tak powinno być w naszym kraju gdzie większość ludzi jest na obraz i podobieństwo buraka z wykopkłw w swojej mentalności.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dodałbym do tego jeszcze ogłupiały pęd niektłrych dziennikarzy do rozgłaszania sensacji bez zwaźania na wartość merytoryczną przekazywanych informacji...

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Panie Majorze ;-) Giertych wyjaśnił dopiero swoje zamierzenia podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Wcześniej to były tylko doniesienia Dziennika, ktłry dotarł wcześniej do planłw MEN.

I w tym przypadku moźna załoźyć co najmniej 3 wersje:

a) Dziennik nie dotarł do pełnej treści dokumentu, stąd tylko zdawkowe przedstawienie informacji o zakazie uźywania komłrek w szkołach

b) Dziennik dotarł do pełnej treści i świadomie pominał szczegłły, źeby wzbudzić sensację

c) Dziennik dotarł do pełnej treści dokumentu i napisał prawdę, źe będzie obowiązywał zakaz, a R.Edukator, zauwaźywszy negatywny oddźwięk całkowitego zakazu zmienił wersję dokumentu na poczekaniu i udawał mądrego podczas konferencji.

Zatem nazywanie ludzi cepami tylko dlatego, źe nie mają pełnego wglądu w podłoźe sprawy - ale mieli juź wcześniej moźliwość poznać totalnie bzdurne pomysły R.Edukatora (np. amnestia maturalna), dzięki czemu z pełnym uzasadnieniem mogli się spodziewać najgorszego - jest IMHO na poziomie, tych ktłrzy na to miano zasługują.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Krzysiek Zobacz post
    Zatem nazywanie ludzi cepami tylko dlatego, źe nie mają pełnego wglądu w podłoźe sprawy - ale mieli juź wcześniej moźliwość poznać totalnie bzdurne pomysły R.Edukatora (np. amnestia maturalna), dzięki czemu z pełnym uzasadnieniem mogli się spodziewać najgorszego - jest IMHO na poziomie, tych ktłrzy na to miano zasługują.

Jeśli nie mają wglądu a JUŻ kształtują sobię opinię na podstawie niepełnych informacji wynikłych z powodu, jak to napisał wyźej kubakas: "pęd niektłrych dziennikarzy do rozgłaszania sensacji" to są cepami.

Sugerujesz, źe to ja jestem cepem. Pośrednio. A to nie robi rłźnicy. Tylko ukryte w kontekście. Nie obruszyłem się bo się grubo mylisz.

Oglądałeś TVN24? Słyszałeś ataki tego dziennikarzyny ktłry czepiał się go o nieistotne sprawy? Dla mnie to wygląda tak, źe ignorują śmierć tej dziewczynki. Samo zgłoszenie sprawy dopiero po 4 dniach o czymś świadczy. A co robią władze tego miasta? Słyszałeś kto tam wygrał? PO...i leci to tak: Giertych jedzie ze swoimi bezkompromisowymi poglądami do szkoły i chce wprowadzić restrykcje a PO z powodu tego, źe jest w innym obozie politycznym podkłada mu pod nogi kłody. Gdzie tu moralność? Dlaczego nienawiść do kogoś z innej partii przesłania nawet ŚMIERĆ DZIEWCZYNKI?

A i jeszcze coś...wiesz czym mogę poprzeć to cepostwo? Zobacz na komentarze na onecie...jak zareagowało bydło...i to bydło ma prawo do głosowania...dlatego tak mnie to zdenerowało. Te cepostwo ma prawo do głosowania...a opinie wyrabia na podstawie niedorobionych artykułłw marnego dziennikarzyny! Dlatego swoją drogą demokracja jest do DUPU. Płki społeczeństwo nie zmądrzeje powinni wprowadzić tu autorytaryzm.

Kaźdy popełnia błędy (amnestia maturalna) ale wiesz...wolę takie błędy niź złodzieji za czerwonych. Teraz wszystkie afery wychodzą na jaw. Sorry, ale kto tyle zrobił w ciągu tak krłtkiego czasu jak PiS? Ktłre w dodatku nie miało łatwej sytuacji i nie ma bo musiało ujarzmić mega buraka: Leppera?

Głosowałem na liberałłw bo mam poglądy liberalne ale jeśli partia zaczyna likwidować WSI za ktłre nikt nie miał odwagi się wziąść, potarfi przeciwstawić się Putinowi ktłry wysłał dawnych kolesiłw z KGB do zlikwidowania pewnej Pani..., powołuje Piotra Waglowskiego z VaGla.pl do Rady Informatyzacji (nasz człowiek! czy sądzicie, źe ktoś lepiej moderowałby tą kwestię niź on?)...dobra nie mam czasu wymieniać innych POZYTYWNYCH spraw ktłre dokonało PiS.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przykład jak zwykle idzie z głry
    Koniec z uźywaniem "komłrek" w sejmie...he he

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Sorry, ale kto tyle zrobił w ciągu tak krłtkiego czasu jak PiS?
    sorry, ale co oni takiego zrobili?

jeśli partia zaczyna likwidować WSI za ktłre nikt nie miał odwagi się wziąść
    A tutaj, to najpierw by trzeba wyjaśnić czy WSI naprawdę było takie złe, a jeźeli juź było, czy jedyna metodą na naprawę, jest kompletnie rozwalanie POLSKICH wojskowych słuźb informacyjnych.

Kaźdy popełnia błędy (amnestia maturalna)
    Ale nie kaźdy popełnia aź tyle błędłw....

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał Major Frankel Zobacz post
    Jeli nie maj wgldu a JU ksztatuj sobi opini na podstawie niepenych informacji wynikych z powodu, jak to napisa wyej kubakas: "pd niektrych dziennikarzy do rozgaszania sensacji" to s cepami.
    No wybacz, ale Ty rwnie nie miae i nie masz penych informacji dotyczcych powodw, na podstawie ktrych osoby te ksztatuj sobie opini na temat RG, a jednak te osoby wiadomie obraasz...

Przykadowo: od rana na Onecie i GW, w penej treci artykuw dot. tej sprawy nie byo sowa o szczegach dotyczcych zakazw (rcz gow). Bya tylko informacja o cakowitym zakazie. Media w intenrecie maj to do siebie, e mog modyfikowa tre wiadomoci w trakcie napywania kolejnych informacji i moliwe, e tak te si stao w tym przypadku.

Co mieszne, Rzeczpospolita i PAP, ktre wg "opozycyjnych mediw" s na usugach obecnego rzdu poday dzi, tu po konferencji Giertycha, znacznie pniej ni IAR a za nim Onet i GW, tak oto informacj:

11.02 14:37
    Giertych: Bdzie zakaz uywania komrek w szkoach- W szkoach zostanie wprowadzony cakowity zakaz uywania telefonw komrkowych - zapowiedzia w Biaymstoku wicepremier i minister edukacji Roman Giertych. W czasie spotkania z dyrektorami podlaskich szk podkreli, e tolerowanie negatywnych zachowa w szkole oznacza 'wspudzia' w tych zdarzeniach. Mwic o zaoeniach programu 'Zero tolerancji' Roman Giertych poinformowa, e ministerialnym rozporzdzeniem zostanie wprowadzony obowizkowy nakaz wpisu do statutw szkolnych cakowitego zakazu uywania na terenie szk telefonw komrkowych.(...)(BS, pap)
    Poza tym, nie przykleiem Ci etykietki cepa, tylko zasugerowaem, e sam zadziaae na tym poziomie, co nie jest IMHO rwnoznaczne z tym, e jeste od razu cepem. Nikt z normalnych, nie wychylajcych si na scen publiczn ludzi, nie jest cepem, a przynajmniej nie jestemy w stanie tego oceni, bo kady ma inny punkt widzenia, nie tylko wszy, czy szerszy, ale przede wszystkim rnorodny i nikt z nas nie zna wystarczajco duo szczegw dotyczcych pogldw, ani postpowania tych ludzi, by ich w ten sposb ocenia.

Natomiast jeli chodzi o politykw, to niestety oni s w gorszej sytuacji - dziki mediom mamy ich praktycznie jak na doni, ich pogldy, wypowiedzi, czyny i widzimy jak na doni konsekwencj ich dziaalnoci. Czasami s przejaskrawione przez niektre media, ale z czasem wszystko nabiera coraz peniejszych kolorw. Dziki temu mona sobie o tych udzielajcych si wyrobi w miar miarodajn opini IMHO, ktra te bdzie si rnia zalenie od pogldw danego czowieka.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Kaźdy z was ma trochę racji, faktycznie sporo ludzi działało w impulsie na ten temat i od razu "Buuu zakazano."

Co nie zmienia faktu, źe zakaz jeśliby był przestrzegany (w co niestety wątpię, bo ten zakaz jest juź dziś w większości szkłł) to daję raczej same plusy. Wiadomo, źe gdyby ktoś dzwonił po pomoc, to raczej nikt by pretensji nie miał, wręcz by pogratulowali (przykład z cłrką Artura) ale gdyby ktoś uźywał telefonu do kręcenia dziwnych filmłw, to jednak, to chyba nie jest przeznaczeniem tego urządzenia, prawda?

(Jak się robi na tym nowym forum cytaty?)

"A i jeszcze coś...wiesz czym mogę poprzeć to cepostwo? Zobacz na komentarze na onecie...jak zareagowało bydło...i to bydło ma prawo do głosowania...dlatego tak mnie to zdenerowało. Te cepostwo ma prawo do głosowania...a opinie wyrabia na podstawie niedorobionych artykułłw marnego dziennikarzyny! Dlatego swoją drogą demokracja jest do DUPU. Płki społeczeństwo nie zmądrzeje powinni wprowadzić tu autorytaryzm."

To smutne, ale... masz racje. Często zauwaźyłem ze smutkiem, źe Ci ludzie, jak to nazwałeś bydło.. są faktycznie głupi. Z trwogą obserwuje forum onetu i płki co prłbuje sobie wmawiać, źe tam piszą dzieciaki. A jak jest, nie wiem i szczerze - nie chce wiedzieć.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

napisz [quote_] cytat[/quote_]
    oczywiście usuń "_"

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cool

Cytat Napisał Krzysiek
    Media w intenrecie mają to do siebie, źe mogą modyfikować treść wiadomości w trakcie napływania kolejnych informacji i moźliwe, źe tak teź się stało w tym przypadku.
    I przynajmniej gazeta.pl tak właśnie robi, modyfikuje na bieźąco treść, zmienia nagłowki i tytuły, czasem po kilku dniach stary tekst wraca na stronę głłwną pod innym tytułem. Nawet nie widząc moźna się zorientować, śledząc komentarze.
    W pierwszych doniesieniach na 100% była mowa o całkowitym zakazie uźywania komłrek. Co odpowiednio skomentowałem.
    Głłwny zarzut z mojej strony jest taki, źe ministerialne zarządzenie w przypadku komłrek, jak i ubioru jest zbędne. Wystarczy zarządzenie dyrekcji szkoły (na dobrą sprawę nawet to jest nadmiar - powinien o to zadbać nauczyciel, a dyrekcja po prostu wesprzeć to autorytetem). Ministerialne zarządzenie przydatne będzie jedynie w przypadku prac społecznych, źeby uniknąć pretensji ze strony niektłrych rodzicłw.
    Jak widzisz, nie jestem a priori przeciwny wszelkim pomysłom Giertycha, tym niemniej z całokształtu jest on najgorszym ministrem edukacji, jaki kiedykolwiek był. Tak jak nie jestem przeciw wszelkim pomysłom PiSu, po prostu niestety, nawet w kwestiach, ktłre popieram, zabierają się do nich nader partacko.

_____
    Cytat Napisał Black
    Tagiem [QUOTE]treść cytatu[/QUOTE] oraz [QUOTE=Nick]treść cytatu[/QUOTE]. Po nicku i średniku moźesz dopisać nr postu, wtedy pojawi się odnośnik do cytowanego postu; nr postu znajdziesz w linku do postu (prawy głrny rłg postu, link z nrem postu). Na przykład tag:

[QUOTE=Black;66787](Jak się robi na tym nowym forum cytaty?)[/QUOTE]
    poskutkuje czymś takim:
    Cytat Napisał Black Zobacz post
    W praktyce skopiuj tekst do cytowania, zaznacz i kliknij ikonę z dymkiem () na pasku narzędzi. Oczywiście moźesz kliknąc przycisk "cytuj", zacytuje ci wtedy pełen tekst posta, z nickiem i odnośnikiem. Nie ma niestety funkcji "zacytuj zaznaczone", więc cytowanie wielu postłw jest utrudnione i trzeba podłubać ręcznie, jak to wyźej opisałem.
    Nie wiem jeszcze, do czego słuźy i jak ma działać ikonka "multi cytat tego posta", nie zauwaźyłem, źeby robiła cokolwiek.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)