Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

Nie każdy musi latać z dowodem do US

Nie będziemy musieli osobiście informować urzędu skarbowego, że zmieniliśmy dowód. Senat przyjął bowiem w czwartek bez poprawek ustawą zdejmującą ten obowiązek z większości podatników. W tej chwili podatnik, który zmieni dowód osobisty, ma obowiązek powiadomić o tym urząd skarbowy w ciągu 30 dni od momentu odebrania nowego dokumentu. Powinien w tym czasie złożyć w urzędzie formularz aktualizujący jego dane osobowe - NIP-3.

Wielu podatników albo zapominało o tym obowiązku, albo go lekceważyło. Urzędy skarbowe potrafiły za to nie tylko upomnieć, ale nawet wlepić karę finansową (ukaranych zostało wg Ministerstwa Finansow 50 osób). Ostatecznie p-osłowie oraz senatowie zdecydowali, że podatnik nadal będzie musiał informować urząd skarbowy o zmianie dowodu, jednak może to zrobić także za pośrednictwem "organu wydającego dowód osobisty".

NIP-3 wypełni więc np. w urzędzie gminy, ten zaś przekaże go do urzędu skarbowego podatnika. Emeryci i renciści będą mogli poinformować fiskusa o zmianie dowodu za pośrednictwem organu ,rentowego czyli np. ZUS.

Nic się nie zmieni tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Tak jak teraz z informacją o wymianie dowodu będą się musiały same udać do urzędu skarbowego. Mogą też wysłać zgłoszenie aktualizacyjne pocztą.

Ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta i publikację w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 1 lipca.
    Źródło: Gazeta Wyborcza
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Będzie jeszcze większy burd*l i nic więcej Ja mam w dup*e taki interes skoro mam tam latać ilektoć mam inne dokumenty

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)