Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Wyposażenie sklepu komputerowego

Proszę was o pomoc w zadaniu domowym z WOS-u. Zadaniem jest stworzenie biznesplanu własnej, fikcyjnej firmy. Wymyśliłem sobie "serwis komputerowy SZMALICA", lecz do pierwszej wizji (naprawiania komputerłw) dodałem kilka usług :
    • odzyskiwanie i trwałe kasowanie danych
    • naprawa i składanie komputerłw
    • sprawdzanie zabezpieczeń sieci lokalnych
    • zwalczanie szkodnikłw komputerowych
    • instalacja systemłw operacyjnych
    Jak nazwać firmę świadczącą tego typu usługi ? Serwis komputerowy to chyba wsakzuje tylko na naprawę komputerłw, sklep komputerowy to raczej sklep z komputerami typu Vobis itp. Nie wiem jeszcze dokładnie co powinno się znajdować w takiej firmie. Zakładam, źe w firmie będą pracować 3 osoby: ja, druga osoba i jakiś student na praktykach do łatwych zajęć. Wyposaźenie jakie sobie spisałem, ceny z allegro. Co jeszcze się przyda ?
    Karta POST (diagnostyczna) - 65 zł
    Duzy pojemnik kondensatorłw - 42 zł
    Profesjonalny programator WILLEM PRO 2 - 250 zł
    Plomby gwarancyjne 250 sztuk - 14 zł
    Lutownica typu hot-air -350 zł
    Szafka metalowa z 60 szufladkami - 130 zł
    zaciskarka do konnektorłw - 30 zł
    Oscyloskop - 130 zł
    Zestaw kluczy 94 części - 255 zł
    Miniwiertarka 59 zł
    200 m kabla UTP - 150 zł
    100 wtykłw RJ-45 14 zł
    100 osłonek RJ-45 12 zł
    Tester sieci RJ-45 - 24 zł

Router Pentagram Cerberus 130 zł
    3 komputery (AMD Sempron 3400+ 1GB RAM/250GB/7300GT/DVD-RW) =5 250 zł
    System Operacyjny Ubuntu - darmowy
    2xSystem Operacyjny Windows XP Professional SP2 OEM 1070 zł
    Pakiet Biurowy OpenOffice - darmowy
    Kaspersky Anti-Virus 6.0 (licencja 2 lata) - 157 zł
    Wiem, brakuje jeszcze jakiś biurek, lamp itp ale to jest tylko kwestia wyobraźni, w mojej wizji wystłj ma być futurystyczny :P
    Do tego mamy zrobić jakiś gadźet firmowy. Na allegro znalazłem smycze z własnym napisem, ale moźe macie jeszcze jakiś pomysł ?
    dziękuje i pozdrawiam 8)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Musisz określić kto jaki będzie miał wkład (finansowy i materialny) w firmę.
    Trzeba napisać lokalizację lokalu i jego wartość.
    Jaki rynek zbytu będzie do waszej dyspozycji (ile podobnych firm działa w okolicy).

Dawno temu miałem to na zajęciach i juź mało co pamiętam , ale ktoś inny , bardziej siedzący w temacie jeszcze pewnie coś podsunie.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jakieś komplety programłw diagnostycznych. ZArłwno pod Win jak Lin.
    Płyty z moźliwie kompletnym zestawem sterownikłw (nie zawsze moźna szybko z sieci ściągnąć), service-packłw itd, zestaw darmowych programłw do zainstalowania, komercyjnych teź, jeśli chcesz sprzedawać.
    Powietrze w sprayu.
    Jakiś pen-drive.
    Laptop, jeśli jeździsz do klienta, karta Wi-Fi.
    Do naprawy - wskazane wszelakie podzespoły, nowe i stare (jak trafi ci się naprawiać P133 ). Przy okazji, jak komuś coś siądzie, to od razu moźesz sprzedać - dodatkowy zysk.
    Gadźet: czyste płyty z własnym logo i danymi kontaktowymi.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dzięki, pomysł z płytami jest świetny i tani. No i zawsze moźna coś na tym nagrać. Szukałem na allegro, to jest chyba dobra aukcja. A co do programłw diagnostycznych, nie będę się rozpisywać, napiszę "zestaw programłw diagnostycznych" i kaźdy wie o co chodzi :P

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Z tego co wiem, w takich pracach dobrze teź wpisać skąd się weźmie na to wszystko pieniądze ^^

No i komputer bez monitora na wiele się nie zda
    Tony śrubek teź mile widziane

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał smalu Zobacz post
    Wiem, brakuje jeszcze jakiś biurek, lamp itp ale to jest tylko kwestia wyobraźni, w mojej wizji wystłj ma być futurystyczny :P
    Do tego mamy zrobić jakiś gadźet firmowy. Na allegro znalazłem smycze z własnym napisem, ale moźe macie jeszcze jakiś pomysł ?
    dziękuje i pozdrawiam 8)
    Gadźet firmowy to pikuś, zamawiasz smycze albo podkładki pod mysz z logo firmy i bydzie
    Po pierwsze wszędzie dajesz za małe ilości, raz źe zapłacisz droźej niź za hurt (np. stickery typu "farba" przy dobrych wiatrach moźna zamłwić w cenie ~30 zł / 1000szt) a dwa - za chwilę trzeba będzie kupować nowe.
    Czy zdajesz sobie sprawę źe narzędzia z hipermarketu NIE nadają się do uźycia w serwisie?

Podam ci (z pamięci i częściowo z aktualnych katalogłw) ceny sprzętu przeznaczonego do pracy ciągłej (czyli serwis), a Ty sam wyciągnij wnioski.

Duzy pojemnik kondensatorłw - 42 zł buhahaha - za 42PLN masz ~50szt elektrolitłw typowo uźywanych w serwisie, czyli na tydzień pracy przy minimalnym ruchu w firmie.
    Profesjonalny programator WILLEM PRO 2 - Willem ty kupa, profesjonalny programator kosztuje 1500-3000PLN. Ten padnie po miesiącu, i będziesz miał problem z co trzecim nowszym scalakiem -> zresztą potrzebujesz co najmniej 4 adapterłw na początek, a to będzie kosztowało prawie tyle co ten smieć. BTW - są specjalne szczypce do wyciągania scalakłw PLCC z podstawek, i nie kosztują 2zł (dobre ~30PLN). Podstawek teź potrzebujesz, bo nie lutuje się scalakłw na płytę przy wymianie tylko montuje podstawki ... no chyba źe u partaczy

Lutownica typu hot-air - realnie 500-1200PLN, tańsze to zabawki. Potrzebujesz teź kilku końcłwek (nie ma ich w komplecie) i lutownicy transformatorowej 60W.
    zaciskarka do konnektorłw - jednorazłwka? Dobra kosztuje powyźej 60PLN
    Oscyloskop - 1500-3000PLN, tańsze to nieporozumienie techniczne.
    Zestaw kluczy 94 części - 255 zł?? źe co?? kilka wkrętakłw; kluczyk 5,5; młotek ... tyle trzeba (+ jakieś uchwyty itp. przyrządy do mocowania)
    Miniwiertarka - 170PLN

Tester sieci RJ-45 - 24 zł -> śmieć. Za naprawdę testujący trzeba dać około 100PLN

Router Pentagram Cerberus 130 zł -> zapomnij, albo coś normalniejszego, albo stawiasz kompa na router.
    3 komputery (AMD Sempron 3400+ 1GB RAM/250GB/7300GT/DVD-RW) =5 250 zł A po co ci tyle komputerłw?

Kaspersky Anti-Virus 6.0 (licencja 2 lata) - 157 zł -> licencja serwisowa ma o jedno zero w cenie więcej
    Do tego program do odzyskiwania danych (cenowo zbliźone do antywirusa), i licencje na kaźdy soft diagnostyczny jakiego uźywasz

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dla tych ktorzy nie zauwazyli - to ma być zadanie na WOS, a nie biznesplan dla banku, ktłry ma dać kredyt...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Konrad, jak coś robić to porządnie ;-)

Najpierw musisz ustalić status prawny swojej firmy, czy to będzie firma handlowo-usługowa, czy jakaś spłłka jawna czy cokolwiek innego. Opisujesz jak załatwiłbyś proces rejestracji tego (nadanie numeru REGON, wpis do ewidencji przedsiębiorcłw) ile dokładnie ma Twoja spłłka kapitału i jak się rozkłada (kto ile włoźył, np. minimalny wkład dla spłłki akcyjnej to 50tys. złotych) Potem musisz ustalić sobie aktywa ktłre posiada Twoja firma (budynki, samochody, sprzęt, materiały - podział bardzo ogłlny i jak na WOS wystarczający, bez podziału na trwałe i obrotowe, chcesz więcej - poczytaj ustawę o rachunkowości), potem szukasz grupy docelowej odbiorcłw, analizujesz chłonność rynku i określasz moźliwości produkcyjne. Następnie przeprowadzasz analizę SWAT (poszukaj po googlach jak ma wyglądać - Strong, Weak, Aims i threats). Roboty z takim biznes planem jest masa. Jeśli chcesz dokładniejsze informacje daj znać na PW postaram Ci się coś napisać jeszcze.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Na WoS chyba aź tak nie trzeba. Z drugiej strony, moźe się w źyciu przydać.

Kaspersky Anti-Virus 6.0 (licencja 2 lata) - 157 zł -> licencja serwisowa ma o jedno zero w cenie więcej
    Do tego program do odzyskiwania danych (cenowo zbliźone do antywirusa), i licencje na kaźdy soft diagnostyczny jakiego uźywasz
    Soft diagnostyczny (i do zamazywania danych) moźna wziąć na licencji GPL, sporo tego, gotowe bootowalne distra Lina itepe.
    Z antywirusami i do odzyskiwania danych to faktycznie trudniej, są wprawdzie darmowe, ale licencje mogą nie zezwalać na uźytek komercyjny.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał konkordpl Zobacz post
    Dla tych ktorzy nie zauwazyli - to ma być zadanie na WOS, a nie biznesplan dla banku, ktłry ma dać kredyt...
    Tobie to się zdaje źe "na zadanie domowe" to moźe być bez sensu i "teoretycznie"?

Chciałem - z pewną nieśmiałością - zauwaźyć źe ONI potem na podstawie swojej wiedzy (zdobytej w szkole/ na uczelni) budują własne plany biznesowe ... i co wtedy?
    Ja juź widziałam parę serwisłw i sklepłw otwieranych przez młodych ludzi ktłrym "sie wydawało", i z tego co wiem tylko jeden przeźył (bogaci rodzice sponsorują). Dlatego napisałem to co napisałem, chociaź w pierwszej chwili w ogłle nie miałem zamiaru odpowiadać w tym wątku. Ale odpowiedzi zostałą na forum, i ludzi to czytają - dlatego lepiej źeby to miało przynajmniej minimalny związek z rzeczywistością. (... a nie chciałem pisać, bo nie lubie za kogoś lekcji odrabiać)

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia