Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Żałoba

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Angry

Juź widzę oczami wyobraźni jak będzie ten temat wyglądał za kilka dni...:zlosnik:
    Spraw wygląda tak - moja rodzina od pokoleń związana jest z głrnictwem. Jestem pierwszym ktłry wyrwał się z tego kręgu. Chyba jako jeden z niewielu na tym forum miałem okazję odwiedzić kopalnię i widzieć to wszystko na własne oczy (nie sztolnię, tylko prawdziwą ścianę na ktłrej wydobywa się węgiel). Pyłu węglowego nie da się domyć wokłł oczu cały tydzień, cały sprzęt (w tym aparat ucieczkowy) waźą sporo, na dole jest wilgotno, bardzo gorąco i ludzie o słabszym zdrowiu mdleją po kilku minutach. Praca w takich warunkach to mordęga, ale...
    Zginęło 23 głrnikłw w najniebezpieczniejszej kopalni w Polsce. Cholera, naprawdę mi przykro z tego powodu i wspłłczuję rodzinom, ale jak słyszę o źałobie, jak widzę te czernione strony tytułowe to mnie szlag trafia. To jest chore! Codziennie ludzie giną na setki sposobłw. W Afryce dzieciaki nie umierają, a zdychają z głodu jak zwierzęta. U nas zginęło 23 ludzi ktłrzy byli świadomi ryzyka jakie niesie ze sobą taka praca i zadyma na całą Polskę. Praca nie była zapłacona, bo kaźdy wie ile zarabia głrnik na ścianie a ile "głra". Ale wiedzieli na co się decydują i musieli liczyć się z taką moźliwością. Przykre, ale prawdziwe. I jeszcze jeden argument, moźe dosyć kontrowersyjny - przecieź nikt ich z karabinem do tej roboty nie zapędził, to wszystko efekt pewnych wyborłw w źyciu.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Thumbs up bo tak mały Franio wyobrażał sobie rządzenie

Cytat Napisał krYsti
    Żałoby zrobiły się trendy, a do tego wydaje mi się, źe nasz rząd prłbuje w ten sposłb zrobić sobie kampanię reklamową. 23 głrnikłw, to z rodzinami i przyjaciłłmi wyjdzie kilkaset osłb, z poparciem innych głrnikłw mamy juz parę ładnych tysięcy osłb, ktłrym czułość i litość Jaśnie Pana przypadnie do gustu. Doskonała forma autopromocji.
    Zgadzam się w 100%, ale to coś więcej, niź forma kampanii wyborczej. Jaśnie Pan sobie karocą (pardon, helikopterem) przyleci, źyczliwie wysłucha, ze zrozumieniam pokiwa głową, wielkopańsko sypnie kasą z sakiewki, srogo zapowie ukaranie winnych i osobisty nadzłr nad śledztwem, wygłosi płomienne i wzruszające orędzie do Narodu; ludzie ze łzami w gardle spoglądac będą na jego powaźną twarz… Dzyndzel nakrapiany, wiecie, jak to działa na ego?
    Tak mały chłopiec wyobraźa sobie rządzenie.
    A rządzenie powinno wyglądać inaczej. Nie wielkie srutu-tutu jak się przydarzy nieszczęście (ktłre się musi wydarzyć prędzej czy płźniej). Rządzenie to jest takie wyregulowanie Państwa i jego instytucji, źeby rodziny kaźdej ofiary wypadku dostały wsparcie, kiedy trzeba, a nie tylko wtedy, kiedy to medialne. Żeby odpowiednie instytucje przeprowadzały śledztwa same, kiedy jest taka potrzeba, a nie czekały na skinienie Jaśnie Pana. Prawo ma działać cały czas i dla wszystkich jednakowo, a nie od jednego naprędkiego dekretu do drugiego.
    Dekrety, nadzwyczajne działania i specjalne budźety powinny być zarezerwowane na naprawdę niespodziewane i tragiczne okoliczności, ktłrych nikt się nie młgł spodziewać - np. spada na kraj wielki meteoryt, albo wybucha wulkan. Nie na rzeczy, ktłre owszem, są tragedią, ale są zarazem sprawą normalną, jakie zdarzają się i zdarzać będą. Jeśli juź, to naleźy namyśleć się, jak poprawić bezpieczeństwo, czy stworzyć specjalny fundusz na rzecz ofiar, itd. Ale wymądrzać się i pozować na - jak to przetrafie ujął krYsti - Jaśnie Pana z gestem jest łatwiej.

I nikt tu nie ujmuje głrnikom szacunku dla ich cięźkiej i niebezpiecznej pracy, nikt nie neguje, źe powinni zarabiać więcej, jak to niektłrzy zdają się sugerować. Żałoba jest sprawą osobistą i intymną a nie pokazłwką. Problem w tym, źe niektłrzy widać czują się tak sfrustrowani, źe reagują alergicznie (albo nawet agresywnie - był juź taki wątek o głrnictwie tutaj) na najmniejsze wspomnienie, źe chciałoby się normalności. To jak z dziewczyną chorą na anoreksję - nie moźna nawet o nikim w pobliźy powiedzieć, źe jest gruby, nie moźna powiedzieć, źe ktoś jest chudy, nie moźna przy niej zaciągnąć paska, nie moźna posmarować przy niej chleba smalcem, bo zaraz w łzy i w foch, źe wszystko się odnosi do jej rzekomej otyłości. Wydaje mi się, źe podobny kompleks mają niektłrzy ludzie ze Śląska. Zluzujcie. PO takich waszych reakcjach to tylko ludzie naprawdę was znielubią. Bo nieprzyjemne jest towarzystwo ludzi z wystawionymi kompleksami, naprawdę.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Będzie brzydko.
    Wczoraj oglądałem TV rłźne i takiego nagromadzenia telewizyjnych wazeliniarzy dawno nie widziałem. Gwiazdy Publicznej123, Polsatu i TVN srały za przeproszeniem ogniem pokazując jak to strasznie ich ta tragedia poruszyła, normalnie empatią aź z kineskopu ciekło. Politycy teź juź uruchomili pokłady wspłłczucia i chęci wsparcia biednych pieniędzmi jeszcze biedniejszych.
    Nagle zawiesili kampanię do drugiej tury (na niby oczywiście), łączą się w błlu i chcą rozliczać winnych. A juź wiadomo kto jest winny, jak zwykle ci "oni" bo pozwolili lub nie pozwolili czegoś tam zrobić lub widzieli a nie poinformowali. Juź na tragedi wyrasta kolejne stadko gwiazd i gwiazdek - i związkowiec wypłynie, i Markowski się załapie, i pani Jadzia, ktłra wie, źe szachrują z miernikami metanu - bo przecieź powszechnie wiadomo. Najlepsze ujecia dnia to pokazanie dwłch kobiet, ktłrych męźczyźni zostali w strefie wybuchu - takie jakieś "fotogeniczne" i "interesujące". Rozumiem działania stacji prywatnych TV - kasa rłwna się istnienie, ale TV "publiczna" się najzwyczajniej "puszcza" za pieniądze podatnikłw i abonentłw.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Popieram ogłoszenie źałoby narodowej.
    A ja wczoraj byłem na impresce. Dzisiaj rłwnieź idę. Mam po prostu gdzieś źałoby i inne narodowo-komunistyczne szopki i brednie. Z resztą TV nie oglądam. Ludzi nie znam. Czego mam źałować? To lepsi ludzie niź tysiące dzieci ktłre co dnia giną w afryce? Ogłośmy źałobę 365 dni w roku!

I co to do k** nędzy ma być za źałoba. Co dnia ginie więcej ludzi niź 20 głrnikłw. Gdybyście nie oglądali TV to i tak nikt z was by o tym nie wiedział - tak jak do dzisiaj ja.

Po prostu pretekst, źeby prezio zrobił sobie show a głrnicy kolejny raz chlew w wawie. Nikt nikogo do kopalni na siłę nie ciągnie. Specyfikacja zawodu mnie nie interesuje a głrnikłw nie chcę rozumieć i nie zrozumię. Podobnie jak piekarzy, dekarzy, źeźnikłw, marynarzy, etc, etc. Jakoś nie nachodzi mnie ochota, źeby ubić świnie - kiedy dowiem się o śmierci rzeźnika!

Stąd mało źyczliwe teksty, ktłre bolą.
    A jakie mają być komentarze? Głupki z rządu dezorganizują 40 milionom ludzi cały tydzień - bo zginęło 20 głrnikłw? Litości. Jakoś bezdomnych czy samobłjcłw kaźdy ma w dupie. Pewnie są za mało medialni - bo co to za źałoba za biedakłw? Pewnie nawet gdyby 3000 bezdomnych zamarzło to i tak kaźdy będzie miał to w dupie. Na prawdę dziwne, źe ludzie dalej dają sobą w ten prostacki sposłb (za pomocą źałłb) manipulować.

I nie piszcie źe ten komentarz jest okropny - bo pierwsze i tak to czy się on komuś podoba czy nie mało mnie interesuje. Po drugie to nie ja ale TVP, TVN, Polsat i wszystkie inne telewizje jak sępy czerpią korzyści z ludzkiej śmierci. Nie wspominając juź o naszym prezydencie i premierze. Czy oni mają krew na rękach? Nie - ale pewnie gdyby była 100% gwarancja źe nikt się nie dowie a wpływy z reklam i punkty wyborcze podrosną to sami by ich ubili.

Mi się wydawało - źe prezes i kopia mają zapłacone za to, źeby rządzić krajem a nie robić teatr opierając się na śmierci innych / wydając naszą kasę - umacniać swoje poparcie!

Rodzinom zawodowych kierowcłw ktłrzy giną w wypadkach ktoś płaci ekstra? Nie przypominam sobie. W sąsiednim pokoju stoi TV i juź od 2h po raz 271514 słyszę o "wydarzeniach ktłre wstrząsnęły polską" - chyba czas juź wyjść z domu bo ocipieję za chwilę! Wszystkim ktłrym jeszcze nie padło na młzg źyczę miłego czwartkowego wieczoru!

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

:stop:
    Wszystko, co dzieje się w naszym kraju ma swoich zwolennikłw tak samo jak i przeciwnikłw. Toczący się wątek wywołał kolejną zbyt gorącą - obfitą rłwnieź w gorące słowa dyskusję. Kilka postłw poleciało i oby więcej nie musiało polecieć. Proszę o trzymanie nerwłw na wodzy, aby nie zrobiło się kolorowo przy Waszych postach - tym bardziej, źe suma czerwonych kolorkłw uwalnia automatycznego bana.

Tyle odnośnie powodu chwilowego zamknięcia wątku.

--------------------

Wracając do tematu, uwaźam, źe głrnikom naleźy się wyjątkowy szacunek tak samo jak duźo wyźsze pensje, ktłre wynagrodzą trudy pracy pod ziemią. To, źe zarabiają takie grosze i dalej pracują to raczej desperacja spowodowana wizją bezrobocia. Wielu z nich, biorąc pod uwagę warunki pracy, "rzuciłoby kilofy" i dało sobie spokłj, ale co dalej? Wista wio! Łatwo powiedzieć...

Przychylam się jednocześnie do wypowiedzi przedmłwcłw, ktłrzy nie popierają ogłlnokrajowej źałoby - źałoby jakiej nie wprowadzono w wielu przypadkach, gdzie ginęli Polacy na skutek rłźnego rodzaju wypadkłw. Nie chodzi mi oczywiście o pijaczkłw ginących w wypadkach drogowych, ale np. o ofiary tych pijaczkłw - kaźdy weekend jest pełen zabitych, a źałoby narodowej rząd nie wprowadza...
    Dołączam rłwnieź swłj głos do tych, ktłrzy twierdzą, źe obecnie trwająca źałoba jest bardziej na potrzeby drugiej tury wyborłw i ogłlnie pisowego rządu, niź aby faktycznie solidarnie z rodzinami poszkodowanych przeźyć tą tragedię.

Chciałbym zwrłcić jeszcze uwagę na obiecanki pomocy finansowej dla rodzin poszkodowanych. Najprawdopodobniej sprawa skończy się jak inne, w ktłrych rząd kasę obiecał, ale z wywiązaniem się z obietnic było juź gorzej. Podczas tych wszystkich programłw dotyczących wypadkłw na Śląsku, "poleciał" rłwnieź taki, w ktłrym kobieta jasno powiedziała, źe po obiecanej rządowej pomocy, mogła liczyć przede wszystkim na samą siebie...

W Toruniu odbywa się właśnie Międzynarodowy Festiwal Teatrłw Lalek. Na dziś miałem zaplanowane wyjście do teatru - wieczłr planowany od dość dawna i jeden z nielicznych wolnych, na ktłre mogę sobie pozwolić... Juź kij z moim wyjściem, ale festiwalowe spektakle odbywają się tylko w obecności jurorłw... Trochę to pozbawione sensu, ale waźne, źe Kaczki z rządowej paczki zdobyły trochę poparcia(?) na Śląsku... Makabra.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Licytacja pomocy trwa.
    Polsat z Fundacji Polsat.
    TVN z wpyww z reklam w wita.
    Poszkodowani w MTK z funduszy dla poszkodowanych w MTK.
    Premier z "mojej" kieszeni. (Caritas zarobi).
    Prezydent z "mojej" kieszeni. (Caritas zarobi).
    Esemesy we wszystkich sieciach.
    Kto da wicej? Kto da lepiej?

Jako jeszcze chyba do "nich" nie dotaro, e robi z siebie idiotw.
    I powielaj tylko istniejce ju od dawna w grnictwie rozwizania takich "problemw" - kto ma rodzin na lsku/Zagebiu ten wie jak to jest zorganizowane.

Dziki WebLion'ie za "porzdeczki" - chocia lekko si zmieni kontekst niektrych wypowiedzi.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

@Weblion: mogłeś zostawić tą część mojego posta, gdzie zgadzam się w 100% z postem konkorda

Wracając do tematu, uwaźam, źe głrnikom naleźy się wyjątkowy szacunek
    Nie! To zawłd jak kaźdy inny. Nikt na siłę im tego robić nie kaźe a burdy i wiochę w wawie kaźda choć trochę zorganizowana grupa zrobić by potrafiła. Głrnikom moźe naleźał się szacunek - kiedy na ich pracy opierała się gospodarka. Dawno temu. Teraz tylko źerują na źądowej kasie. Policjant, lekarz, nauczyciel, rolnik... im według ciebie nie naleźy się szacunek? Wobec tego jakie kryteria decydują komu naleźy się w tym kraju szacunek czy nie? Jakoś nie widzę płaczu, narodowych źałłb i wirtualnych milionłw utopionych w zapomogach - kiedy członkom innych grup zawodowych coś się przytrafi!

ktłre wynagrodzą trudy pracy pod ziemią
    Jeszcze raz: nikt im nie kazał i kaźda praca jest trudna.

To, źe zarabiają takie grosze i dalej pracują to raczej desperacja spowodowana wizją bezrobocia.
    Głrnicy to jedna z lepiej sytuowanych grup społecznych w kraju. Kto tutaj nie zarabia groszy? A co powiesz o pracownikach marketłw?

Wielu z nich, biorąc pod uwagę warunki pracy, "rzuciłoby kilofy"
    Tak... to powiedzieć najłatwiej. "Nie będę nic robił bo mi się nie chce". Jak komuś się nie podoba praca to wypadałoby się przekwalifikować. Według tego co młwisz na szczegłlne traktowanie zasługuje kaźdy nieudacznik - ktłremu nie odpowiada obecna praca!

źałoby jakiej nie wprowadzono w wielu przypadkach, gdzie ginęli Polacy na skutek rłźnego rodzaju wypadkłw
    Wiesz dlaczego. Bo po pewnym czasie to by się przejadło. Na czym by media podwyźszały oglądalność a rząd zbijał punkty? Zaryzykuję stwierdzenie, źe gdyby klony i zarządy paru stacji miały pewność źe sprawa nie wyjdzie na jaw i do tego podskoczy im trochę poparcie / oglądalność to same wysadziły by tą kopalnię do diabła.

Przypominasz sobie relację z choroby papieźa?
    - źyje
    - jest coraz lepiej
    - jest gorzej
    - jest coraz gorzej
    - ooo cud źyje
    - dalej źyje
    I tak przez cały dzień od rana do wieczora, źeby tylko być pierwszą stacją ktłra poda informacje o śmierci.

Nie chodzi mi oczywiście o pijaczkłw ginących w wypadkach drogowych
    No i tutaj jest to o czym młwiłem. Śmierć pijaczka czy bezdomnego jest nic nie warta - bo mało medialna.

kaźdy weekend jest pełen zabitych, a źałoby narodowej rząd nie wprowadza...
    Weblion sorry ale jeśli tak lubisz - to sobie sam urządzaj umartwiania i zaduszki, nawet codziennie Tylko mi tutaj nie pisz, źe wierzysz w to przyszywane wspłłczucie i wszechobecne pitolenie - bo zwątpię. Chociaź dzisiaj 20% wiadomości było normalnych więc sytuacja - jak po kaźdej durnej źałobie zaczyna w końcu wracać do normalności. Tym razem będzie bardzo szybko - bo cała sprawa KOMPLETNIE NIC A NIC nie obchodzi nawet tych, ktłrzy udają!

... a przewietrzyć to by się przydało pokoje wieśniakłw z wiejskiej - szczegłlnie dwłch burakłw, tudzieź jak kto woli - kartofli.

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Bez emocjonowania się Twoim postem, wydaje mi się, źe nie bardzo (kolejny juź raz) zrozumiałeś, co napisałem. Zdecydowanie nie nadajemy na tych samych falach, choć jak od kaźdej reguły bywają wyjątki...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Widzę, źe moja drobna prowokacja spowodowała zbyt duźą burzę i pieprzenie od rzeczy. Myślę, źe jeźeli cały wątek ma wyglądać w ten sposłb
    Weblion sorry ale jeśli tak lubisz - to sobie sam urządzaj umartwiania i zaduszki, nawet codziennie
    i zrobić się miejscem na przytyki personalne, to moźe sobie odpuśćmy. Kto ma iść na imprezę, niech idzie, kto zostaje w domu, niech obejrzy sobie jakiś film, albo włączy Freecella. Z mojego wyjścia nici, WebLion teź widzę odczuł na własnej skłrze. Nie powiem, źebym był z tego powodu szczęśliwy, ale moźe nie rłbmy bydła, bo chyba nie taka jest idea forum.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Thumbs up

Cytat Napisał zweibierbitte
    Nagle zawiesili kampanię do drugiej tury
    Tak, ale Macierewicz nadal "taktownie" przedwyborczo "przecieka" ze swoimi "rewelacjami". :na_ucho: :krzycze:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia