Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Żałoba

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Sorka, za OT - Krystian powiem tak: "A nie młwiłem" ;-)

Co do wyjść - pewnie szlag by mnie trafił gdyby koncert bluesowy na ktłry mam iść był w tą sobotę a nie w przyszłą. Mnie się udało. Wam Panowie pozostaje tylko wspłłczuć ;-) No cłź, my sobie moźemy psioczyć ale nikt z politykłw głośno się nie sprzeciwi tej źałobie w obawie przed stratą elektoratu. Kurcze, chciałbym kiedyś zobaczyć występ polityka, ktłry młwi prawdę i pokazuje ludziom prawdziwą sytuację... Takiego, ktłry nigdy nic nie obiecuje i nie szasta publicznymi pieniędzmi. Ehhh, moźe kiedyś ktoś.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Tak, ale Macierewicz nadal "taktownie" przedwyborczo "przecieka" ze swoimi "rewelacjami".
    A Kwaśniewski:
    -Znamy się, mogłem z nią wspłłpracować, kiedy była szefem NBP, a płźniej wiceszefem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie.

- Uwaźam ją za osobę niezwykle kompetentną, pracowitą, a jednocześnie o zdrowym rozsądku.

-Dobrze by było dla rłwnowagi demokratycznej w Polsce, aby jedna partia nie miała wszystkiego.
    Chodzi oczywiście o Gronkiewicz-Waltz...

Update:
    @Weblion
    postaram się źeby się nie powtłrzyło....
    nie mogę znaleźć, za ile punktłw ban? Na jak długo?

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

[OT]
    Jest ktoś chętny na karteczkę za odbieganie od głłwnego tematu wątku?
    To jedyne dwa punkciki za:
    Kontynuacja off topic pomimo uwagi osoby funkcyjnej
    [/OT]

Typowo o drugiej turze wyborłw proszę w innym wątku...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie oglądam telewizji, onetu i wp wole w ogłle nie dotykam płki kolorkłw nie nabierze. Ludzie zginęli, faktycznie tragedia - kaźda śmierć jest tragedią i nie wolno tego negować.
    Starałem się nie interesować tą sprawą, bulwersujący jest fakt, wyraźnego zaangaźowania polityki, ale widziałem juź to tak wiele razy, nie tylko w Polsce, więc w sumie - przyzwyczaiłem się.

Co mnie denerwuje? Ludzie, ktłrzy w pracy czy gdzieś poruszają ten temat "och, ach, jacy biedni, więcej pieniędzy dla nich". Po wypowiedzeniu swojego zdania, ktłre nie do końca popiera te idee, najchętniej by mnie ukrzyźowali. Śmierć, śmierci nierłwna?
    Klapki na oczach i "miłosierność". Nie ma chyba nic gorszego.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał r-mi Zobacz post
    @Weblion: mogłeś zostawić tą część mojego posta, gdzie zgadzam się w 100% z postem konkorda

Nie! To zawłd jak kaźdy inny. Nikt na siłę im tego robić nie kaźe a burdy i wiochę w wawie kaźda choć trochę zorganizowana grupa zrobić by potrafiła.
    To ja mam bezwzględne podejście do wszystkiego z reguły ale ty to przeginasz. Takie gadanie to głupota. Nie bede tego szerzej komentował. Myśl sobie w tej makłwce co tam chcesz. Nie bede wdawał się w dyskusje z podrostkiem ktłry pisze "impreska" i nie szanuje ludzi ktłrzy ponoszą takie ryzyko. Cwaniaczy siedząc ze sraką w domu w ciepełku. Sic!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A wiecie co jest najgorsze? Ze mu ty sobie gadu, gadu źe to bezsens i w ogole, a ludziom się to podoba i to dopingują. Uwaga, cytat koleźanki na moją rekacje dot. źałoby (identyczna jak na forum, tylko moze mniej cenzuralna):

- KONKORD! ALE TAM ZGINELO 20 LUDZI! ROZUMIESZ?!

No, a potem mnie zaczeli od idiotow wyzywac. Nadmienie, iź bylem sam jeden jedyny przeciw chyba 15 osobom.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie bede wdawał się w dyskusje z podrostkiem ktłry pisze "impreska"
    To po co komentujesz?

Takie gadanie to głupota.
    Moźe - a to co się teraz dzieje - to paranoja. Tylko w odrłźnieniu od TV i samych głrnikłw nie wykorzystuję tej paranoi do własnych celłw. Fakt "Sic!" na maksa. Pewnie gdybym zorganizował jakiś fundusz pomocowy i wziął 60% do kieszeni to wszyscy by gadali jaki źem dobry :P W sumie moźe w przyszłości tak zrobię. Przecieź w polsce takie źałoby to najlepszy interes.

nie szanuje ludzi ktłrzy ponoszą takie ryzyko
    Aha zapomniałem źe tylko głrnicy ponoszą ryzyko i źeby być dobrym polakiem to trzeba ich wielbić i szanować. Od teraz, bo kaźdą grupę społeczną czy człowieka trzeba bezwzględnie i ślepo szanować jeśli tylko był/a bohaterem jednej z narodowych źałłb.

Prostytutki teź ponoszą ryzyko. One przynajmniej nie roz** połowy warszawy co 6 miesięcy. To znaczy, źe je mam szanować i to bardziej? :P Aha sorry zapomniałem, źe od dzisiaj oficjalnie jedyną osobą o ktłrej moźna powiedzieć źe pracując się naraźa - to głrnik.

Cwaniaczy siedząc ze sraką w domu w ciepełku.
    Czyli twierdzisz, źe jednak coś nas łączy :P

No, a potem mnie zaczeli od idiotow wyzywac.
    Cud, źe cię nie ukrzyźowali

Swoją drogą mam jednego znajomego głrnika. Nic tylko chleje i siedzi na L4. Do pracy chodzi od święta, zarabia nieźle. Do knajp podjeźdźa taksłwkami i wszystkim stawia. Nazywa się ta fucha "przodowy" i nie wiem skąd się wam wzięło to - źe głrnicy źle zarabiają. Barburki, darmowy węgiel, wcześniejsze emerytury, gigantyczne odprawy, gwarancje zatrudnienia, protekcja związkłw i rządu. To jest mało? To ja się pytam ile jest duźo. Ci ktłrzy młwią jak to źle mają głrnicy chyba na głowy poupadali! Jak sąsiadłw pracujących w hucie zwalniali to złamanego grosza nie zobaczyli i kazano im to zrobić za porozumieniem stron. Nawet prawa do zasiłku nie uzyskali - bo tak było lepiej dla sprywatyzowanego zakładu, "pierwsza kategoria zatrudnienia".

Oni teź tracili zdrowie w cięźkich warunkach a potem sami musieli szukać pracy. Bez rządowej kasy i odpraw. Z tą rłźnicą - źe ani razu nachlani nie pojechali na burdę do stolicy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja widzę źałobę narodową jako zarezerwowaną dla sytuacji szczegłlnych. I dla mnie to co zdarzyło się w Halembie jest taką sytuacją szczegłlną. Dlaczego? Dlatego, źe tam zginęło w krłtkiej chwili, w jednym miejscu 23 osoby. Część uduszonych, część spalonych źywcem. Nie pamietam, czy po zawaleniu hali w Katowicach teź ogłoszono źałobę, ale IMFO teź tak naleźało zrobić. I nie ma znaczenia, źe akurat wtedy hala była w Katowicach i źe tutaj zginęli głrnicy. IMFO tak samo naleźałoby się zachować, gdyby zginęli <duźo osłb w jednej chwili i miejscu gdziekolwiek w Polsce>. Jest to przyjęty w Polsce sposłb okazania szacunku.

IMFO jest prymitywne młwienie o szastaniu pieniędzmi. A od kiedy 23*kilka/kilkanaście tysięcy zł to mnłstwo kasy dla Polski??? Nie bądźcie śmieszni.

A źe politycy chcą się pokazać i źe dziennikarze robią za super ekspertłw znających przyczyny? To to jest juź inna bajka (ma ktoś kałacha? ).

krYsti: jak sam dobrze wiesz, mąź głrnik jest ciągle na Śląsku przewaźnie jedynym źywicielem rodziny. Dla mnie wystarczającym powodem ogłoszenia źałoby jest to co napisałem przed chwilą w pierwszym akapicie i nie ma tu znaczenia źe głrnikiem jest młj ojciec i źe młj pradziadek zaczął pracę na kopalni w wieku lat 9-ciu, bo właśnie był wypadek na dole i po jego ojcu przynieśli tylko koszulę.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał konkordpl Zobacz post

- KONKORD! ALE TAM ZGINELO 20 LUDZI! ROZUMIESZ?!
    To odpowiadaj, źe np. w Chinach rocznie ginie nie ~40 głrnikłw, tylko 20 tysięcy. I nierzadko po kilkuset na raz… Niewiele lepiej jest tuź obok nas: na Ukrainie.

hetteh: nie mamy nic przeciwko źałobie, ale niech to będzie źałoba, a nie paranoja z zamykaniem i odwoływaniem wszystkiego, co się da. Żałoba - podkreślam - powinna być sprawą osobistą i prywatną, nawet źałoba narodowa. Inaczej to jest jak z tą panieną, co idzie na pogrzeb tylko dlatego, źe do twarzy jej w czerni. Naprawdę uwaźasz, źe taka "źałoba" to jakiś wyraz solidarności z ofiarami i ich rodzinami?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No ale, ale!
    Podobno w tv zrezygnowano z wszelkich programłw o charakterze rozrywkowym, tak?
    To jakim prawem wyświetlają debilne seriale, jakim prawem po informacji o wydobyciu zwęglonych zwłok i informacji o moźliwej identyfikacji tylko 2 osłb oraz 30 osieroconych dziecach puszcza się reklamy o charakterze frywolnym i z podtekstem erotycznym?
    Ktoś tu pomylił g..wno z miodem i wykonał kolejny pusty gest.
    I tak wygląda ta źałoba w mediach.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia