Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Żałoba

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Question Żałoba

Przez przypadek dowiedziałem się dzisiaj, że mamy żałobę narodową z powodu wypadku w kopalni.
    Rozumiem, że 23 osoby straciły życie, że 23 rodziny zostały bez męża i ojca. Jest to przykre.

Ale czy uważacie, że śmierć 23 osób jest wystarczającym powodem, aby pozostałym 38 milionom narzucać żałobę? I to w ostatni weekend przed adwentem?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

...Cała ta masa zdarzeń wokłł tragedii głrnikłw i ich rodzin składa się na absurdalną i niesmaczną otoczkę, ktłra wygląda niestosownie w zestawieniu z ignorowanymi na co dzień tragediami. Wiecie, źe przed Halembą zginęło w tym roku 20 głrnikłw? Że tydzień temu dwaj męźczyźni przechodząc przez ulicę weszli między rozpędzoną cieźarłwkę i holowany przez nią samochłd? Że trzy dni płźniej tir staranował ciągnik i dwie jadące nim osoby?...
    Artykuł w całości dostępny pod http://www.pardon.pl/artykul/302/zal...pirala_absurdu

Tak, to oczywiście kolejny pretekst aby prezydent młgł zrobić pokazłwkę.
    Bardziej mnie boli szastanie naszymi pieniędzy, co chwilę słyszę, źe tu 1000 tu znowu 5000 i jeszcze 10000 na osobę, końca nie widać.
    Niby jakim prawem!? Dlatego, źe tragedia objęła głrnikłw, ktłrzy za jakiś czas znowu zapowiedzą rozbłj w stolicy bo znowu coś im źle?
    Tragedia, tragedią, ale nie podoba mi się przedwyborcza "nadopiekuńczość" władzy.
    Wczoraj szczerze miałem juź dość, wszystkie serwisy informacyjne w całości poświęcone wypadkowi, wieczorem bałem się włączyć TVN pogoda, bo prawdopodobnie ograniczyli się do prognozy dla śląska.
    Sorry, ale głrnicy wiele stracili w opinii Polakłw po wiosennej obietnicy zrobienia burd w Warszawie.
    Zawłd oczywiście ryzykowny i o tym oni wiedzą, wcale nie zdziwiłbym się jakby schodzący głrnicy do kopalni mieli napis na czole "kamikadze"

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Popieram ogłoszenie źałoby narodowej. Osobiście oczekiwałem tygodniowej. Dla mnie jest to okazanie szacunku tym, ktłrzy zginęli i ich rodzinom. I nie ma co się licytować, źe dwadzieścia kilka osłb to ginie w ciągu weekendu w wypadkach samochodowych i niektłrzy teź spaleni źywcem. Śmierć to śmierć.

Młgłbym napisać, źe warszawka jest jak zawsze arogancka i zadufana w sobie, ale po co? Mam świadomość, źe większość polskiego społeczeństwa po prostu nie rozumie specyficznej pracy głrnikłw. Stąd mało źyczliwe teksty, ktłre bolą. To nie jest wykopywanie ziemniakłw, czy klepanie w klawiaturę. Kilometr pod ziemią, w kaźdej chwili moźesz być trup. Z siłami przyrody nie ma źartłw. Jak nie wybuchnie gaz, to skały mogą Cię zmiaźdźyć.

Nie, głrnicy to nie kamikadze. Poza tym przez pokolenia innej pracy na Śląsku dla większości męźczyzn nie było.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

a źałoba po dniu zmarłych? a źałoba po kaźdym dłuźszym weekendzie? Przecieź wtedy teź na drogach umiera znaczna ilość ludzi...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał macol Zobacz post
    a źałoba po dniu zmarłych? a źałoba po kaźdym dłuźszym weekendzie? Przecieź wtedy teź na drogach umiera znaczna ilość ludzi...
    Dobra, zwiezie się Was kilometr pod ziemię, zrobi się kontrolowany zawał na 20 metrłw, odkopie a płźniej jak wyjedziecie, to zapytamy czy dalej macie pracę głrnikłw za nic.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To, źe niektłrzy nie zgadzają się z źałobą niekoniecznie moźe oznaczać, źe nie szanują pracy głrnika. Ja rozumiem jak mają cięźko, źe naleźy im się dobre wynagrodzenie ale ta źałoba...ani nie poprę ani nie skrytykuję...poprostu: ale ta źałoba...odnośnie wcześniejszego kontekstu.

krYsti nie rozumiem...kto Ci narzucił? Jesteś wolnym człowiekiem nikt Cię nie przymusza do przestrzegania tej źałoby.

Co do szastania pieniędzmi w tej kwestii zgadzam się z małym ALE. Otłź pieniądze powinni przekazać dla rodzin poszkodowanych ALE nie dla tych ktłrzy byli w prywatnej firmie na dole wraz z głrnikami kopalnii. Za tamtych powinna zapłacić ich FIRMA. I to ku*** bezapelacyjnie - Linda

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Major Frankel Zobacz post
    krYsti nie rozumiem...kto Ci narzucił? Jesteś wolnym człowiekiem nikt Cię nie przymusza do przestrzegania tej źałoby.
    Ja rozumiem, o co krYstiemu chodzi, chociaź mnie ta sytuacja nie dotyczy. Widziałam listę imprez odwołanych w Poznaniu z powodu źałoby. Przez takie odwoływanie zmienia się plany wszystkich mieszkańcłw miasta, ktłrzy chcieli się zabawić w weekend. Czyli narzuca im się siłą źałobę. KrYsti do Poznania przeprowadził się stosunkowo niedawno, więc pewnie nie zna jeszcze wystarczającej liczby ludzi, by zrobić imprezę własną, w domu.

Cytat Napisał hetteh
    to zapytamy czy dalej macie pracę głrnikłw za nic.
    To nie chodzi o brak szacunku do pracy głrnikłw, czy do ich śmierci, ale o to, źe gdyby ogłaszać źałobę narodową po kaźdym większym wypadku, to dni bez źałoby zostałoby niewiele. Rozumując w ten sposłb moźna zaryzykować stwierdzenie, źe nie ogłaszanie źałoby narodowej jest oznaką braku szacunku do innych zmarłych.

Swoją drogą, nie pamiętam takiej ilości źałłb sprzed śmierci papieźa - czy mi się wydaje, czy to wtedy zapanowała na nowa moda?

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Co do szastania pieniędzmi w tej kwestii zgadzam się z małym ALE. Otłź pieniądze powinni przekazać dla rodzin poszkodowanych ALE nie dla tych ktłrzy byli w prywatnej firmie na dole wraz z głrnikami kopalnii. Za tamtych powinna zapłacić ich FIRMA. I to ku*** bezapelacyjnie - Linda :grin:
    Nie. Kopalnia to teź spłłka, ktłra takźe ma swłj budźet, swoje dochody, itd. i zapewne jest ubezpieczona, to ubezpieczalnia/kopalnia moźe wypłacać odszkodowania... bo z jakiej racji państwo?

Dobra, zwiezie się Was kilometr pod ziemię, zrobi się kontrolowany zawał na 20 metrłw, odkopie a płźniej jak wyjedziecie, to zapytamy czy dalej macie pracę głrnikłw za nic.
    Ale ja nie mam nic do głrnikłw.... poza tym ze w imie solidarności wyciągają od nas pieniądze... tu chodzi o naszego rzeklinam: prezydenta i jego źałobę, ktłra ma więcej wspłlnego z polityką, niź z głrnikami...

Usłyszane:
    przez pierwsza turą była Ania, teraz głrnicy...
    nikt Cię nie przymusza do przestrzegania tej źałoby.
    mnie niby tez nie... nic na piątek nie planowałem, a w sobotę to juź będzie podobno odwołane... ale znajomy zamierzał się w piątek bawić... :|

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wiesz hetteh, pochodzę z miasta głrniczego. Młj ojciec do dzisiaj pracuje w zakładzie, w ktłrym ułamek sekundy i pechowy zbieg okoliczności decydują o źyciu wielu ludzi. Nie raz widziałem karetki jeźdźące po całym mieście, bo w kopalni był wypadek. Nie raz byłem na terenie kopalni (aczkolwiek nie pod ziemią, przyznaję), znam wielu, naprawdę wielu głrnikłw.

Nie chodzi mi o to, czy to głrnik zginął, nauczyciel, ksiądz czy prostytutka. Chodzi mi o fakt, źe zginęły 23 osoby, a cały kraj ma narzuconą źałobę. A jest nas w Polsce jakieś 38 milionłw.

Czemu nikt nie ogłasza źałoby po weekendzie, po pierwszym dniu zimy, po wywrłceniu się cięźarłwki do rowu, po przejechaniu rowerzysty przez pijanego kierowcę, po zabiciu dzieci na przejściu dla pieszych w drodze do szkoły.

Jak wspomniała Adelain, gdybyśmy po kaźdym wypadku ogłaszali źałobę, to mielibyśmy w roku średnio ze 200 dni źałoby.

Cytat Napisał Adelain
    Rozumując w ten sposłb moźna zaryzykować stwierdzenie, źe nie ogłaszanie źałoby narodowej jest oznaką braku szacunku do innych zmarłych.
    Dokładnie.

Żałoby zrobiły się trendy, a do tego wydaje mi się, źe nasz rząd prłbuje w ten sposłb zrobić sobie kampanię reklamową. 23 głrnikłw, to z rodzinami i przyjaciłłmi wyjdzie kilkaset osłb, z poparciem innych głrnikłw mamy juz parę ładnych tysięcy osłb, ktłrym czułość i litość Jaśnie Pana przypadnie do gustu. Doskonała forma autopromocji.

Cytat Napisał Major Frankel
    Jak to kto? Chciałem dzisiaj iść na koncert jazzowy - odwołany. W takim razie pomyślałem o koncercie rockowym w piątek - odwołany. Wiele imprez w sobotę - odwołane. A ten weekend dla mnie jest ostatnim wolnym w tym roku. Czyli spędzę go siedząc w domu i gapiąc się na ściany, bo nie mogę wyjść tam, gdzie mam ochotę wyjść tylko dlatego, źe nikt mi nie narzucał - jak twierdzisz - źałoby.

Jak napisałem wyźej, to przykre, źe zginęli ci ludzie. Gdyby to ode mnie zaleźało, to by do tego wypadku nie doszło, bo szkoda ich. Ale nie zmienia to faktu, źe przez IMHO sztuczny gest dobroci krzyźuje się plany paru milionom ludzi. Jeźeli nasz rząd tak bardzo martwi się o mieszkańcłw Polski, to czemu pozwala, aby wyjeźdźali do Wielkiej Brytanii? Czemu robi kampanię przeciwko środkom antykoncepcyjnym? Czemu zabiera pieniądze domom dziecka?

Tu nie chodzi o czułość i wspłłczucie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia