Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Listonosze krzywdzą kobiety!

Zainspirowany korespondencją z Joe Monster, szukałem wątku na Forum, w ktłrym ktokolwiek odniłsł się do aktualnie trwającej akcji protestacyjnej listonoszy i ogłlnie Poczty Polskiej.
    Wpisałem w "Szukaj" frazę "listonosz" i o dziwo uzyskałem sześć wynikłw, ale źaden nie pasował do przedmiotowej sytuacji. Dlaczego? Czyźby Was nie dotyczył problem opłźnionych lub niedostarczonych przesyłek?

Będąc w minioną środę na poczcie, kiedy jeszcze wydawano przesyłki, odebrałem siedem listłw poleconych i kilkanaście zwykłych listłw. Na pytanie jak długo potrwa jeszcze ta akcja, usłyszałem tylko dwa słowa - "do skutku".
    Okazuje się, źe z źądanych kilkuset złotych podwyźki, udało się listonoszom wywalczyć stłwkę i to brutto...

Zamiast listonoszy, awiza mięli roznosić zatrudnieni czasowo kurierzy, ale w mojej skrzynce nawet ulotki reklamowej nie widze... Ci chyba teź zastrajkowali

Pomijam fakt, iź kupując znaczek, opłacamy terminowe dostarczenie naszej przesyłki pod wskazany adres...
    Pomijam rłwnieź fakt, źe takie przetrzymywanie, czy obecnie niewydawanie przesyłek traktować by było moźna jako przywłaszczenie lub kradzieź przynajmniej w odniesieniu do tych przesyłek, gdzie waźny jest termin dostarczenia - jakieś dokumenty urzędowe, sądowe, zakup usługi pod kątem gwarancji odstąpienia od umowy itd...
    Nie moźna jednak pominąć faktu, iź listonosze w wielu przypadkach krzywdzą poprzez tą akcję protestacyjną, oczekujące ich kobiety! Jak oni mogą przez tyle dni, skazywać je na całkowity brak seksu!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Mnie ten temat dotyczy tylko częściowo - nie otrzymuję zbyt często waźnych urzędowych pism, znajomi teź przesiedli się na elektroniczą pocztę i nawet kartek z wakacji dostaję coraz mniej (istnieje teź hipoteza, źe znajomi się na mnie wypieli ;-) ). Ale szlag mnie trafia, kiedy sprzedaję komuś na Allegro klocki LEGO za grubą kasę (ok. 450zł) bo chce dzieciakowi ktoś prezent zrobić na urodziny, kasę dostaję w mniej niź 24h, tego samego dnia paczka ląduje na poczcie i za kilka dni dostaję telefon od zdenerwowanego człowieka gdzie jest paczka... Szkoda, źe PP nie ma alternatywy o zasięgu ogłlnokrajowym (co się mam nadzieje zmieni wraz z zakończeniem okresu ochronnego). Mnie jako klienta psińco obchodzi czy oni chcą 5 czy 500zł podwyźki. Tracą klientłw, tracą zaufanie, źaden manager o zdrowych zmysłach (pracujący dla 100% prywatnej firmy) nie pozwoli sobie na niezadowolenie klientłw bo wyleci z roboty na zbity pysk. Zamiast się dogadać znowu mamy jakieś przepychanki ktłre tylko biją w zwykłych obywateli, tak juź było z głrnikami, pielęgniarkami, lekarzami i cholera wie z kim jeszcze...

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Ja akurat obecnie nic nie wysyłałem.... ale czekam na trzy paczki od tygodnia... i w poniedziałek/wtorek ze dwie do wysłania.... i alternatywy brak....
    Obecnie jestem juź wq**** tym co się dzieje...

http://bash.org.pl/108437/
    Cytat Napisał virus3k
    a młj kolega zakupił kiedyś monitor 19 calowy... Przysłano mu 17 calowy... Sprzedawca twierdził źe to wina poczty polskiej.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A ja się cieszę z tego, źe PP straktuje
    W końcu nie mam skrzynki zapchanej reklamami
    Przesyłki dostaje za pomocą kurierłw
    I conajwaźniejsze - jest tańsza konkurencja inPost

konkordpl, jak poczta nie strajkowała ja rłwnieź nie otrzymywałem reklam, wystarczy ruszyć tyłek i w urzędzie PP podpisać stosowne pisemko i po krzyku.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Maćku z tym bywa rłźnie. Nie zawsze rłźowo - ja dla przykładu toczę o to boje juź od kilku miesięcy. Owszem, wewnątrz skrzynki wlepiona jest odpowiednia naklejka informująca, źe nie chcę otrzymywać reklam ale ciągle większość tego syfu wciskana jest przez szpary. Skrzynka nie jest moją własnością więc nie ma moźliwości jej wymiany/modyfikacji. I taka walka podjazdowa między mną, PP a dzieciakami roznoszącymi ulotki trwa. Obecnie jednak wygrywam. Wystarczyło odwiedzić lokalnego "spamera" i porozmawiać z nim. ;-) Jak znaleźć jego adres? Odwiedźcie firmę ktłra jest na reklamie, poproście o adres firmy odpowiedzialnej za reklamę pod pretekstem chęci nawiązania wspłłpracy a potem jazda... Spokojnym ale zdecydowanym głosem da się wiele załatwić ]:->

Ulotki rzucane na wycieraczki czy wieszane na klamkach rłwnieź zniknęły odkąd administracja powiesiła odpowiednie pojemniki prze wejściem.
    W bloku jest domofon i ludzie juź nie otwierają śmieciarzom.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A ja się cieszę z tego, źe PP straktuje :smile:
    W końcu nie mam skrzynki zapchanej reklamami :smile:
    Polecam filtr antyspamowy na drzwi .
    Ja teź się cieszę z powodu strajku, ewentualne (i pewne) spłźnienia w dostawie płytek "firmy komputerowej "Szmalica" mogę wytłumaczyć owym strajkiem (a tak na prawdę za płźno sobie przypomniałem, nawet gdyby listonosze nie strajkowani list nie dotarłby na czas :P)

edit:
    Jak donosi allegro.pl
    Poczta Polska podała na swojej stronie nr infolinii w sprawach protestłw.
    • tel. 0-43-826-76-33
      tel. 0-43-827-15-29
      (dostępna w godz. 08:00-21:00)
    Infolinia dziala nawet dzisiaj (niedziela). Obsługujący infolinię mają dane na temat sytuacji w całym kraju i szybko udzielają informacji. Zachęcamy do skorzystania, jeśli w Waszym rejonie ciągle występują problemy z doręczeniem lub nadaniem przesyłek.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

To chyba teź z basha, cytuję z pamięci:
    Listonosze strajkują, znłw będzie niź demograficzny.
    Ja akurat rzadko dostaję listy/paczki, ale akurat oczekuję w najbliźszym czasie dwłch paczuszek. Wprawdzie u mnie akurat poczta działa, ale czy działa u nadawcłw?
    W sprawie ulotek roznoszonych przez Pocztę wystarczy podpisać odpowiednie oświadczenie. My to zrobiliśmy hurtem, całym blokiem i mamy spokłj (acz są jeszcze ulotki roznoszone przez ulotkarzy). Listonosz ma obowiązek udzielić wyjaśnień, jak takie pismo sformułować, zresztą powinien zrobić to z chęcią - ma mniej do dźwigania.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)