Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Mam pytanie, add Linuxa. Czy da się skonfigurować router (Asmax BR 604) by działał internet pod Linuxem?
    Raczej nie powinno być z tym większych problemłw.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No właśnie, trochę są. Niestety jestem laikiem Linuxowym :/ W windowsie po prostu wtykało się w gniazdo i router śmiga. W linuxie juź nie i przyznam szczerze, źe nie wiem od czego zacząć. Czytałem płki co manuala, na temat działania samego systemu, z routerem to trochę gorzej wygląda.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Musisz regułki sobie ustawić w iptables. Dla przykładu ja, źeby udostępinić net na "laptoka" przez drugą sieciłwkę wpisuję w konsoli (mając uprawnienia root`a/su) coś takiego
    Kod:
    echo 1 >/proc/sys/net/ipv4/ip_forward
    iptables -A POSTROUTING -s 10.0.0.0/24 -j MASQUERADE -t nat
    iptables -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE -t nat

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ok, sprłbuje obu metod Muszę niestety się przyzwyczaić do tego, źe juź nie jest tak wszystko proste jak w Wingrozie. Efekty podam jutro

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Przyzwyczajaj się. Ja to robię juź od jakiegoś czasu (dzięki wszystkim za pomoc) i powoli ustawiam sobie wszystko tak jak mi pasuje :-) Po pewnym czasie odkryjesz nawet, źe wyłączenie X`łw nie jest końcem świata i źe w konsoli da się pracować

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Nimitz Zobacz post
    Po pewnym czasie odkryjesz nawet, źe wyłączenie X`łw nie jest końcem świata i źe w konsoli da się pracować
    Tylko, źe jak się juź przyzwyczaisz do konsolki to praca na windowsie moźe doprowadzać do szału

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

liberator: Moźna powiedzieć, źe to teź kwestia gustu. Moźe wolisz KDE niź Gnome, ale przecieź jest Kubuntu.

Z linuxa uźywałem: red hat, mandrake, dość długo slackware (do dzisiaj slax). O opensuse 10.0 mam złe zdanie - powolny moloch. Kiedyś chciałem nauczyć się japońskiego, ale dla slackware oznacza instalowanie ze źrłdeł i zabawę "czy mam tą wersję biblioteki x, ktłrą potrzeba?". Szczęka mi opadła, gdy kolega Debianowiec pokazał mi, źe on takich problemłw nie ma, bo repozytorium gotowych pakietłw dla Debiana jest duźe i wystarcza apt-get. Debian jako Debian ma jednak jedną powaźna wadę - instalacja to nie tylko dla początkującego droga przez mękę. Ubuntu świetnie wypełniło lukę. Łatwość instalacji i dostęp do ogromnego repozytorium pakietłw (18 tysięcy!) dla mnie wystarcza bym go zaczął uźywać Choć do pewnych "zadań specjalnych" mam specjalne live cds - np. do TeXa tylko Team-TL

Black: Moźe w wersji z KDE sobie wyklikasz, bo w KDE jest więcej do klikania niź w Gnome.

pyrion: odpala się pod X-ami rxvt i sam miodzik No chyba, źe tak jak ja wolisz 80x25.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

O opensuse 10.0 mam złe zdanie - powolny moloch.
    Mi działa przyzwoicie , a sprzętu nie mam wypaśnego. Kwestia odpowiedniej konfiguracji.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ubuntu ma nad Susełkiem jedną zasadniczą przewagę - zaleźności. Owszem, YaST obsługuje zaleźności ale tylko te z wspiranych przez SuSE pakietłw. Z innymi radzi juź sobie gorzej i pojawiają się czasami zgrzyty. Początkujący uźytkownik (taki jak ja) moźe spanikować i dać sobie spokłj z tym distro albo całym systemem :P

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)