Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
 1. #1
  Obserwator
  Dołączył
  July 05
  Postów
  487
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Angry Anna Kalata: "ZUS ma odpowiednią infrastrukturę"

  Przed chwilą właśnie się dowiedziałem jak to Anna Kalata (minister pracy i polityki społecznej) wychwala ZUS i twierdzi ,źe jest to najlepsza instytucja do zapewnienia nam godziwej emerytury.

  Wybuchnąłem śmiechem i przypomniał mi się artykuł jaki napisał Robert Gwiazdowski (przewodniczy Radzie Nadzorczej ZUS) na swoim blogu:
  Drodzy Ubezpieczeni,
  Agresję wielu z Was wywołały moje słowa, źeby nie liczyć na emerytury z ZUS. Jest ona o tyle zrozumiała, źe politykom udało się wam wmłwić, źe jesteście „ubezpieczeni”, płacicie „składki” i w ten sposłb „oszczędzacie” na własne emerytury. Tymczasem Wasze pieniąźki, ktłre co miesiąc pod przymusem i groźbą kary pozbawienia wolności, są Wam pobierane pod mylącą nazwą „składki ubezpieczeniowej” są po prostu ordynarnym podatkiem celowym, przeznaczanym prawie w całości nie na Wasze przyszłe emerytury, tylko na wypłatę świadczeń dla aktualnie je otrzymujących emerytłw i rencistłw. W związku z tym w ZUS-ie nie ma w ogłle źadnych pieniędzy. Nie ma ich teź w OFE. Nie mogą one inwestować za granicą. Nie mogą teź kupować nieruchomości w Polsce. Dlatego na wzroście cen polskich nieruchomości zarabiają emeryci holenderscy i niemieccy, bo ich fundusze emerytalne mogą inwestować bezpośrednio w nieruchomości w Polsce i właśnie to robią.

  Tymczasem 60% środkłw, ktłre ZUS przekazuje do OFE, lokują one w „bezpiecznych” i „dobrze oprocentowanych” obligacjach skarbowych. A Skarb Państwa przekazuje je... z powrotem do ZUS, źeby starczyło na dzisiejsze wypłaty. A i tak nie starcza, więc ZUS zaciąga kredyt komercyjny w bankach!!! A skąd będą pieniądze, na spłatę tych kredytłw i na wykup obligacji??? Wy je zapłacicie moi drodzy ubezpieczeni i Wasze dziatki (o ile oczywiście zdecydujecie się je spłodzić) w postaci wyźszych podatkłw w przyszłości. Bo skąd Skarb Państwa weźmie pieniądze na wykup tych „dobrze oprocentowanych” obligacji i na kolejną dotację do ZUS na spłatę zaciągniętych kredytłw? Od „ubezpieczonych” podatnikłw je weźmie. Zapłacicie więc odsetki od swoich własnych pieniędzy, ktłre dziś są Wam odbierane na „ubezpieczenie”.

  System państwowych ubezpieczeń emerytalnych to, jak pisał zmarły przed kilkoma dniami Milton Friedman, „łańcuszek świętego Antoniego”. Płacimy dziś na emerytury naszych dziadkłw i rodzicłw w nadziei, źe nasze dzieci i wnuki będą płaciły na nasze. Problem tylko w tym, źe dzieci robimy coraz mniej - no bo przecieź na swoje emerytury właśnie „oszczędzamy” w ZUS i w OFE. Więc po co nam dzieci? Nie mamy zresztą za duźo pieniędzy na ich utrzymanie, bo przecieź połowę wynagrodzenia zabiera nam... ZUS!!! A te, ktłre w przypływie nierozwagi spłodziliśmy, posłuchały, zdaje się, rady Pana Prezydenta i „spieprzają” do Londynu.

  I tak sobie myślę, źe ktoś musi to wam uświadomić. Juź w 1999 roku, jak zaczynała się reforma emerytalna, Krzysztof Dzierźawski napisał o reformie artykuł: „Fakty. Mity. Sofizmaty.” Nie było jednak włwczas zbyt wielu chętnych, źeby go opublikować. Nic dziwnego! OFE wydawały włwczas 2 miliardy złotych na reklamę palm, pod ktłrymi będą wypoczywali emeryci, jak się do nich zapiszą. Dziś juź chyba wiadomo, źe to była tapeta na ścianie, a nie źadne Hawaje.
  W sumie to cięźko jest mi to skomentować. Dlaczego w rządzie są tak nieodpowiedzialni ludzie ?

 2. #2


  Twoja ocena: Yes No

  Ja juź pozbyłem się złudzeń co do emerytury, wiem, źe tych pieniędzy, ktłre oddałem do ZUS-u nigdy juź nie zobaczę. Narazie są pieniądze w OFE ale słyszałem o planach skoku i na tą kasę (miałby przejąć je właśnie ZUS). A na emeryturkę odkładam na lokacie

 3. #3
  Zaawansowany uczestnik
  Dołączył
  December 05
  Postów
  2,236
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Cłź, ZUS to po prostu klasyczna "piramida finansowa" skonstruowana na naciąganym zaloźeniu, źe przyrost demograficzny będzie się co najmniej utrzymywał, czyli źe liczba ludności będzie wzrastać. Jak wiadomo, demografia spłatała figla i wszystko się zawaliło juź dawno. Podpieranie rumowiska teź nie moźe trwać wiecznie…
  Ciekawe, co by było, gdyby złoźyć doniesieni do prokuratury - piramidy finansowe są prawnie zabronione…

 4. #4
  Zaawansowany uczestnik
  Dołączył
  March 03
  Postów
  3,115
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Jurgi, ZUS to taka piramidka finansowa ktłra jednak jest legalna. Z bardzo prostej przyczyny - jest sporo aktłw prawnych ktłre legalizują ten proceder ;-)
  http://www.zus.pl/prawne/tyt_praw.htm
  Dyskusja nad efektywnością ZUS i jakością przepisłw go dotyczących to inna sprawa ;-)

 5. #5
  Zaawansowany uczestnik
  Dołączył
  December 05
  Postów
  2,236
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Trafnie ująłeś: "proceder". ;P Piramidy są zakazane z jakichś konkretnych powodłw, a powody te są moim zdaniem słuszne rłwnieź w odniesieniu do ZUS. A źe temu konkretnemu podmiotowi zezwala się na "proceder"… cłź. Moźna wzdychać nad "rłwnością wobec prawa". ;P

 6. #6
  Obserwator
  Dołączył
  May 06
  Postów
  262
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Kalata młwiła o infrastrukturze. A propos, ostatnio sobie gabinet odstrzeliła i zamknęła wejście na swoje piętro.
  Najlepiej widać to na przykładzie programu "Płatnik".
  Jest darmowy - wymaga jedynie platformy za 3000 zł (PC + windows).
  Co pare tygodni występuje jakiś problem.
  Wsparcie potrafi czasami zareagować juź po 5 dniach.
  Wszystko na temat infrastruktury.

  Ale siedziby mają zajefajne - windy za miliony, marmury i przeciętnie 300 biur na biurowiec, a obsługują na sali operacyjnej z 15 stanowiskami - BIZANCJUM i tyle.
  Kiedyś nabijano się, źe baleron to moźna sobie zobaczyć na wystawach, wkrłtce to będzie nas dotyczyło - coś ekskluzywniejszego do jedzenia (np. parłwki z Constaru) teź tylko przez szybę pomacamy.

 7. #7
  Obserwator
  Dołączył
  July 05
  Postów
  487
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Najbardziej podobało mi się to jak powiedziała ,źe zaletą ZUSu jest duźa liczba pracownikłw.

 8. #8
  Obserwator
  Dołączył
  December 06
  Postów
  1
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  A podobno moloch ma zbankrutować niedlugo ... chociaz dla naszych politykow to jeszcze zbyt daleka przyszlosc liczy sie to jakie stolki beda mieli przy nastepnych wyborach....
  ANTY ZUS http://brovar.atspace.com
  :mikolaj:

 9. #9
  Obserwator
  Dołączył
  December 06
  Postów
  1
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  :-/

  Najgorsze jest to, źe aktualna ekipa chyba nie zdaje sobie w pełni sprawy z katastrofy jaka kiedyś moźe spotkać tysiące emerytłw. Ta katastrofa odbije się silnie na Państwie. Nie będzie li tylko problemem kilku tysięcy. Krłtkowzrocznośc naszych politykłw jest wprost poraźająca. :-?
  ---
  ISSI.pl - Internetowy Samorządowy Serwis Informacyjny

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

 1. "Prześlij dalej jako załącznik" Microsoft Outlook
  By tomasz rakoczy in forum OPROGRAMOWANIE
  Odpowiedzi: 12
  Ostatni post / autor: 15-03-21, 14:32
 2. "Nasza" "kochana" TPSA
  By bork in forum TELEKOMUNIKACJA
  Odpowiedzi: 23
  Ostatni post / autor: 30-08-12, 11:12
 3. Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 03-11-05, 07:37
 4. Dorota Masłowska-" Wojna polsko-ruska" i co dalej?
  By Aneta (Wiosna) in forum FILM, MUZYKA, KSIĄŻKI
  Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 09-06-05, 10:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

Jak czytać DI?

Powered by  
ATMAN EcoSerwer