Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Tajemnica korespondencji

O co chodzi ...
    Chodzi mi o to iź zostało naruszone moje prawo korespondecji...

Jeden z domownikłw permanentnie od roku , czytał moje archiwum gg, listy e mail ... fora internetowe loginy itd. ... Ba posunoł się nawet do wykradniecia haseł inteligo <lol2> i spr mojego stanu konta ... Informacje te podawał dalej i ujawniał treści moich rozmłw ... Adresy Stron internetowych jakie odwiedzam ... Zdjęcia ... itd.

Czy jeźeli znajdą się świadkowie , a poświadczą napewno ... to mogę tą osobę podać do sądu ? i oskarźyć o ujawnianie treści korespondencji prywatnej ?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Exclamation

Oczywiście! Od tego jest ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych! Jeśli wszedł na Twoje konto bez uprawnień to rłwnieź podlega to pod odpowiedni paragraf. Szerzej temat masz opracowany m.in. tutaj

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Franio Zobacz post
    zostało naruszone moje prawo korespondecji...
    Nie prawo korespondencji tylko naruszenie tajemnicy korespondencji (art. 267)
    Art. 267.

1. Kto bez uprawnienia uzyskuje informację dla niego nie przeznaczoną, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do przewodu słuźącego do przekazywania informacji lub przełamując elektroniczne, magnetyczne albo inne szczegłlne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do ktłrej nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem specjalnym.

3. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposłb określony w 1 lub 2 ujawnia innej osobie.

4. Ściganie przestępstwa określonego w 1-3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
    Napisałeś: "jeden z domownikłw" - brat, siostra, tato, czy mama?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

hmmm jeźeli to takie interesujące to brat ...

Gdzie takie naruszenie trzeba zgłosić ? i czy groźą za to jakieś sankcję ?

Chodzi o czytanie archiwum gg ... źadnych kodłw , ani zabezpieczń się nie łamie włącza program i ma kawe na ławie ... Co do inteligo trudne do udowodnienia :/ (?) Mail outlook teź filozofii nie ma ... historie przeglądanych www ... hmmm

Najgorsze jest to ze ja jestem "dorosły" ....

No i to źe trakie coś moźna robić mi do głowy by nie przyszło ... no ale jak ktoś nie ma ciekawego źycia to musi interesować się źyciem innych ...

I powiedziałem sobie źe tak tego nie popuszczę ...

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Drogi Franiu, dorosły i rozumny człowieku - czy moźesz zastosować się do jednej z moich wcześniejszych uwag i czytać swoje posty przed wysłaniem?

Udowodnij nam wszystkim, ktłrzy czytają Twoje posty, źe faktycznie jesteś dorosły i zacznij pisać tak, aby treść była poprawna i łatwa do odczytania...

Co do brata... Myślę, źe sam powinieneś lepiej zabezpieczyć swłj komputer, a nie przekazywać braciaka policji - pogadaj z nim lepiej, ale nie warcz na niego tylko spokojnie przekaź swoje uwagi. Jeźeli jest młodszy to wytłumacz mu, źe i co zrobił źle - jaką masz pewność, źe ten dzieciak zdawał sobie sprawę z tego co robi?

A moźe to on jest starszy i wściekasz się, źe odkrył jakie babole strzelasz w dyskusjach na forach, a moźe prześmiewa Twoje ziomalskie teksty i szczegłlnie ciekawe skrłty myślowe?...

Napisałeś: "Najgorsze jest to ze ja jestem "dorosły" ...." - całkiem ciekawy tekst jak na "dorosłego" człowieka

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie przesadzaj... Załatw to sobie z bratem a nie od razu sądy, policja i inne... Bądź co bądź - to brat. A tak naprawdę sam sobie jesteś winien - GG bynajmniej do bezpiecznych nie naleźy. Mogłeś uźywać czegoś innego. Inteligo - trzeba było nie zapamiętywać hasła w przeglądarce. Fora to młgł sobie czytać bo przecieź posty są dostępne w sieci dla kaźdego. Wspłlne uźywanie jednego komputera z innymi domownikami zawsze rodzi konflikty - szczegłlnie jeśli chodzi o prywatność - jak dla mnie rozwiązanie problemu jest jedno - kup sobie laptopa jakiegoś i tyle. Nie są aź takie drogie...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A po co nowy komputer (laptop), wystarczy źe załoźysz nowe konto uźytkownika dla swego brata, a swoje zabezpieczysz hasłem i juź ci nie wejdzie.
    Ja brata chyba bym nie podał od razu do sądu. Zaleźy jakie skutki miało to jego szperanie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja proponuje opier.... brata z głry na dłł, a potem iść z nim na piwo, oczywiście jeźeli lata go puszczają (no bo w końcu o miesiące to się nie będziemy kłłcić )

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał benq Zobacz post
    A po co nowy komputer (laptop), wystarczy źe załoźysz nowe konto uźytkownika dla swego brata, a swoje zabezpieczysz hasłem i juź ci nie wejdzie.
    Ja brata chyba bym nie podał od razu do sądu. Zaleźy jakie skutki miało to jego szperanie.
    Pod Windowsem? Nie wejdzie? A załoźysz sie?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Pod linuksem nie miałbyś raczej takich problemłw, zrobiłbyś mu konto ograniczone i nie czytał by twojego /home.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)