Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 85
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

teraz wszyscy (wiekszość) uczy się, źeby wyjechać... a ten biedny kraj i tak jest skazany na pełnienie roli rezerwatu w niedługiej przyszłości... u nas w strefie ekonomicznej zarabia się 1200 zł na ręke..

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Uważam że kazdy może znaleźć prace w Polsce tylko trzeba chcieć ale większość młodych chce się szybko dorobić a u nas to troszke potrwa.
    Życze wszystkim na obczyźnie rodzinnych świąt
    http://www.urwanizchoinki.pl/U58IPZ

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Stabilo Zobacz post
    Uważam że kazdy może znaleźć prace w Polsce tylko trzeba chcieć ale większość młodych chce się szybko dorobić a u nas to troszke potrwa.
    Życze wszystkim na obczyźnie rodzinnych świąt
    http://www.urwanizchoinki.pl/U58IPZ
    ano masz w pełni rację, nawet teraz po tym całym wielkim i rozdmuchanym przez media do rozmiarów niebotycznych kryzysie ekonomicznym. moim zdaniem, jak ktoś naprawdę chce, to znajdzie pracę wszędzie. Pytanie tylko, za jaką cenę i czy warto... za granicą naprawdę jest łatwiej, zwłaszcza na początku, po prostu tak jest i już.
    Interwencji też nie znoszę (zresztą Rycha Cebuli od TVNu też... :/) szukanei sensacji na siłę... a Panów (tak się składa, że akurat widziałam ten odcinek też) widziałam i powiem tak: ŻAL.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Witam,

Od siebie dopiszę, że uważam się sam za biednego Polaka, i niezbyt wybrażam sobie aby mnie było stać na jazdę-lot do Londynu. Skąd bym na to pieniądze wziął?

Z drugiej strony z moich obserwacji wynika, że w Polsce zmieniło się przede wszystkim jedno - kiedyś bogate było to co państwowe, teraz bogate jest jedynie to, co prywatne.

Pracę znależć młodemu zawsze łatwo, ale już 50+ wielkiego wyboru nie ma, i kurczowo trzyma się tego co ma, jeśli wogóle ma. I wykształcenie tu wiele nie zmienia.

Życie zaś z zasiłków, zapomóg - możliwe np. w GB, Irlandii (mamuśki np.) w Polsce jest nadal nierealne.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Prace znaleźć może i łatwo ale w większości są bardzo słabo płatne...

A w bardziej rozwiniętych krajach biorąc taki sam mechanizm i tak ma sie wiecej pieniędzy.

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Peterek Zobacz post
    Od siebie dopiszę, że uważam się sam za biednego Polaka, i niezbyt wybrażam sobie aby mnie było stać na jazdę-lot do Londynu. Skąd bym na to pieniądze wziął?
    Postaw sobie pytanie, co tak naprawdę zrobiłeś, aby zmienić tę sytuację? Nie stać Ciebie na przelot? Bzdura. Pytanie tylko, co jesteś w stanie zrobić, aby na ten bilet uzbierać? Z puszek i innego złomu może nie tak bardzo, ale przecież możesz się zatrudnić u kogoś, kto płaci niewiele, ale jednak płaci. Zatrudnij się z silnym postanowieniem, iż zebraną kasę przeznaczysz na bilet i jedź zarabiać funciaki, czy inną walutę.

Nie potwierdzaj reguły, iż Polacy to wiecznie niezadowolone marudy. W UK w dalszym ciągu istnieją agencje pracy, darmowe szkoły językowe, ale nie szukaj pracy w Londynie, czy innych większych miastach, bo też usiądziesz na krawężniku i zaczniesz płakać nad swoim losem. Trzeba być wybitnie leniwym człowiekiem, aby pracy nie znaleźć.

Znajdziesz jedno zajęcie "na zaczepkę" to szukaj lepszego zajęcia. Szkol język i dojdziesz do takiego etatu, który Ciebie zadowoli.

Kumpel pojechał ze mną - miał zjechać po roku. Dziś nie wyobraża sobie powrotu do Polski - z wyjątkiem urlopu. Tam poznał kobietę swojego życia, tam urodził im się syn. Wyjechaliśmy w 2005 roku. Ja wróciłem, bo dość zajęć mam na rodzimym podwórku. Moja siostra mieszka w Grantham - cztery lata temu wyjechała wraz z mężem na rok... Mój brat wyjechał jeszcze przede mną. Od nich wiem, że pracę ciągle można tam dostać.

Pracę znależć młodemu zawsze łatwo, ale już 50+ wielkiego wyboru nie ma, i kurczowo trzyma się tego co ma, jeśli wogóle ma. I wykształcenie tu wiele nie zmienia.
    Pracę młodemu znaleźć łatwiej, ale towarzystwo strasznie niecierpliwe jest. Młody chciałby od pstryknięcia palcem zarabiać duże pieniądze przy minimalnym wkładzie siły - nie ważne czy umysłu, czy mięśni. Gdzie czasy, kiedy do wysokich stanowisk dochodziło się od zaparzacza kawy, poprzez kuriera, itp?

Zgadzam się z tym, że 50+ wielkiego wyboru nie ma, bo pracodawcy chcą zatrudniać młodych, ale najchętniej z 20-sto letnim doświadczeniem Taka bzdurna rzeczywistość.

Wspomniane 50+ to ludzie trochę skażeni komunizmem i często nie akceptują zmian, przez co tracą zajęcie zarobkowe. Słyszałem ostatnio, jak jeden z panów mówił, że za komuny to było życie - tu się ukradło (z państwowego), tam się sprzedało i kasa była. Teraz w dobie prywatnych przedsiębiorstw trudniej coś zwędzić, bo pracodawcy zatrudniają oprócz ochrony, firmy audytorskie - "cichych klientów", którzy przypadki firmowych przegięć mają wyłapywać.

Ponadto, i w naszym kraju liczy się od pewnego czasu pomysł. Ważne, aby urzędasy i biurwy nie przeszkadzały w jego realizacji, bo czasem leci kłoda za kłodą. Jak go masz i zdobędziesz sobie przychylność urzędów to realizujesz pomysł i żyjesz całkiem dobrze. Brak pomysłu oznacza m.in. powstawanie wątków na forach: "jak mi źle, mi biednemu"

Co możesz robić? Rozejrzyj się na swoim rynku, czego brakuje, albo czego jest mało i wejdź w temat. Jeden z moich kumpli wszedł w sprzedaż nagrobków z Chin. Zdążył się ustawić i prosperuje całkiem nieźle. Inny, mieszkaniec Szczecina, kupił jacht na firmę i urządzał swojego czasu (a może robi to do dziś) pogrzeby na morzu - proch z urny rozsypywał po falach przy rodzinie zmarłego rybaka. Jeszcze inny dorobił się na papierze toaletowym.

Wystarczy pomyśleć, napisać dobry plan biznesowy, skorzystać z kasy unijnej i wio

Cytat Napisał rewan Zobacz post
    Prace znaleźć może i łatwo ale w większości są bardzo słabo płatne
    Może i są to zajęcia marnie płatne, ale co lepsze? Siedzieć w domu lub pić tanie wino z kumplami pod blokiem, czy może zapracować na siebie i nie być ciężarem dla rodziny? Swoją drogą, często spotykam się z brakiem szacunku dla jakiejkolwiek pracy, no bo jak nazwać picie alkoholu w pracy, czy "kombinacje alpejskie" zamiast uczciwej pracy? Przykładowo na stacjach paliw jest spora rotacja pracowników. Pieniądze w kwocie od 1200 pln w zwyż to nie kokosy, ale jednak coś już jest. I raczej nikt o wykszałcenie nie pyta, a przynajmniej na podstawie niskiego wykształcenia nie skreśla się kandydatów.

Wystarczy chcieć pracować - to już połowa sukcesu. I tu, i tam

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał WebLion Zobacz post
    Postaw sobie pytanie, co tak naprawdę zrobiłeś, aby zmienić tę sytuację? Nie stać Ciebie na przelot? Bzdura.
    Nie jestem młody już, to 50+ mam, a co do języka - trochę "zmuszały" już, bo nie ćwiczony, ale po Szkole Metodystów, kiedyś darmowej, obecnie jednej z najdroższych w Wawie

Postkomuna? Tego we mnie nie znajdziesz. Po prostu jestem realistą, nie piję alkoholu, nie palę tytoniu od ponad 8-miu już lat, nigdy nic nie ukradłem nikomu.
    Przez osiem lat w końcówce komuny pracowałem prywatnie w urządzeniach w.cz. wielkich mocy (pow. 3kW), przy strojeniu anten itp. Teraz to niestety nie idzie, bo anteny przyjeżdzają w kontenerach, zwykle z Chin - zestrojone już wstępnie, poznaczone kreskami do montażu, który zrobią nawet ludzie "z ulicy". Czasem złapię dniówkę na umowę - zwykle 1000zł. W lecie przez miesiąc pracowałem na placu przed magazynem, zamiast urlopowanego.
    Tworzyw sztucznych, srebra itp. też już dziś prawie nikt nie zgrzewa, a tyrystorowe zgrzewarki 27.12MHz są bardzo tanie. Polska nadal nawet szybkich tyrystorów nie wytwarza, a Lamina (lampy) chyba już dawno padła.

Nie wybieram się już nigdzie, choć jestem samotny. ale kocham swój Kraj, wędrówki po polskich górskich szlakach, niestety, codzienne zycie w Polsce jest dla takich jak ja coraz trudniejsze.

P.S. Nie uczyłem się cztery czy sześć lat, ale sporo dłużej.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie jestem młody już, to 50+ mam, a co do języka - trochę "zmuszały" już, bo nie ćwiczony, ale po Szkole Metodystów, kiedyś darmowej, obecnie jednej z najdroższych w Wawie

Postkomuna? Tego we mnie nie znajdziesz. Po prostu jestem realistą, nie piję alkoholu, nie palę tytoniu od ponad 8-miu już lat, nigdy nic nie ukradłem nikomu.
    Przez osiem lat w końcówce komuny pracowałem prywatnie w urządzeniach w.cz. wielkich mocy (pow. 3kW), przy strojeniu anten itp. Teraz to niestety nie idzie, bo anteny przyjeżdzają w kontenerach, zwykle z Chin - zestrojone już wstępnie, poznaczone kreskami do montażu, który zrobią nawet ludzie "z ulicy". Czasem złapię dniówkę na umowę - zwykle 1000zł. W lecie przez miesiąc pracowałem na placu przed magazynem, zamiast urlopowanego.
    Tworzyw sztucznych, srebra itp. też już dziś prawie nikt nie zgrzewa, a tyrystorowe zgrzewarki 27.12MHz są bardzo tanie. Polska nadal nawet szybkich tyrystorów nie wytwarza, a Lamina (lampy) chyba już dawno padła.

Nie wybieram się już nigdzie, choć jestem samotny. ale kocham swój Kraj, wędrówki po polskich górskich szlakach, niestety, codzienne zycie w Polsce jest dla takich jak ja coraz trudniejsze.

P.S. Nie uczyłem się cztery czy sześć lat, ale sporo dłużej.
    a we mnie aż się gotuje, jak czytam takie wypowiedzi! :S jak tak możesz pisać/mówić? to sie w ogóle kupy nie trzyma :S skończyłeś dobrą szkołę, ale boisz się w ogóle zacząć dokształcać - co z tego, że jakiś czas się w ogóle nie uczyłeś? czas najwyższy zacząć! mój tata zaczął naukę języka obcego w wieku 50 lat i już umie się swobodnie porozumieć. Można? Można.
    Jesteś samotny, ale oczywiście nic z tym nie zrobisz. Po co, lepiej przecież ponarzekać, że życie jest coraz trudniejsze... wiesz, co? weź się w garść i zacznij coś robiś! bo inaczej życie nadal będzie przeciekać Ci przez palce... (proszę wybaczyć dosadność, ale czasem może i tak trzeba...)

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Politops Zobacz post
    a we mnie aż się gotuje, jak czytam takie wypowiedzi! (...)
    Patrzysz chyba za bardzo z punktu widzenia konsumpcji, zapomniasz zę starsi miewają inne priorytety, że się róznimy od siebie - w sensie pozytywnym...

Pracę placowego przyjąłem, bo mnie poproszono, zarobiłem tam ok. 400zł za miesiąc po ok. 10 godzin dziennie, plus upominek na pożegnanie), ale i zgubiłem ponad 10 kg i miałem okazję poprawić swą kondycję fizyczną Za darmo.

Co do kobiet - mam spore wymagania, nie tylko sobie stawiam poprzeczkę wysoko. Niestety...
    Co zaś do obieżyświactwa - nie kusi mnie ono, może w przyszłe wakacje pojadę do znajomych do Niemiec, ale jeszcze nie podjąłem decyzji.

Pozdrawiam

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

I to jest właśnie pozytywne

Bo równie dobrze można by miec 400zł na zasiłku.
    Ale widać nie wszyscy to lenie

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)