Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: SiTA

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Skuteczność metody na luz (lub alkohol – dla starszych) potwierdził mój znajomy anglista.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał zakopiec Zobacz post
    Dlatego dzieciaki tak szybko przyswajaja nawet kilka językow, one popprostu nie myślą o uczeniu tylko łapią.
    Dzieci dlatego tak szybko chwytają, gdyż ich mózg w większym stopniu niż mózg osoby dorosłej emituje fale alfa, czyli dzieci są w większym stopniu zrelaksowane. Dla dorosłych jest urządzenie SITA, które ten stan relaksu pomaga osiągnąć, dzięki czemu też możemy zapamiętywać dużą ilość informacji w krótkim czasie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja właśnie słysze coraz więcej głosów, że SITA jednak się nie sprawdza, angielskiego uczę się w szkole językowej Axon w Krakowie (ale funkcjonują też m.in w Olkuszu i Wieliczce) metodami bardziej tradycyjnymi, ale tam nauka jest bardziej nastawiona na komunikację, dzięki czemu umiem się posługiwać tym językiem w praktyce, chociaż dodatkowe lekcje z native speakerem przy piwie też wydaje się dobrym sposobem edukacji

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał BloodyMery Zobacz post
    ja właśnie słysze coraz więcej głosów, że SITA jednak się nie sprawdza
    Co to za głosy? Bo ja się uczyłam tą metodą i uważam, że się sprawdza, tzn. dla mnie jest optymalna. Z resztą... każda metoda jest skuteczna o ile stosujesz się do procedury.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Osobiście nigdy nie próbowałem tej metody, więc ciężko mi się wypowiadać - jedni chwalą, inni wręcz przeciwnie. Ale zawsze tak jest. Obecnie na rynku coraz więcej jest takich innowacyjnych metod nauczania. Z tego co się orientuję, to np. szkoła Axon w Krakowie korzysta z nich w znacznym stopniu. Dzieci uczą się przez karaoke, młodzież przez wcielanie się w komentatorów sportowych, do tego praca z komputerem, kamerą itd. I przede wszystkim nastawienie na komunikację - to podstawa.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Moim zdaniem nic nie zastąpi systematyczności i dobrego nauczyciela w tradycyjnym systemie nauki. Potrzeba tylko zaangażowania, konsekwencji i pracowitości (tylko )

Witka
    Gość

Odp: SiTA

W zasadzie zgadzam się z tym, co piszecie (ogólnie), i choć uważam, że nauka jezyka z SITĄ jest w porządku jak na jedną z metod nauczania, to jednak najlepszy jest bezpośredni kontakt z jezykiem - w realnym, naturalnym środowisku.
    I pewnie lepiej nauczyłabym się angielskiego, gdybym odwiedzała ciotkę w UK, wyjechała do pracy zagranicą (choćb yz programu http://www.jobster.pl/20/13_zasady-work-and-travel-usa jak to zrobił kuzyn), czy zmywała na angielskim zmywaku... a tak, lata kucia i niby umiem, ale bariera językowa jest.
    A tą stuprocentową, tak myślę, przełamie tylko real i kontakt z Anglikami (jeśli chodzi o angielski)

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

myślę, że nic nie zastąpi praktycznego zastosowania języka. Najlepiej człowiekowi przyswaja się język obcy na wyjeździe.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

racja ...całkowicie się zgadzam

marysia
    Gość

Moja kuzynka uczyła się w ten sposób i bardzo sobie chwali.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia