Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

“Jakkolwiek na to patrzeć…”

“Jeźeli dałoby się zmniejszyć Ziemię do rozmiaru wioski, ktłrą zamieszkuje 100 mieszkańcłw, to, zachowując proporcje wszystkich ras, mieszkałoby tam: 57 Azjatłw, 21 Europejczykłw, 14 osłb z zachodniej (południowej i płłnocnej) płłkuli, 8 Afrykańczykłw, 52 kobiety, 48 męźczyzn, 70 niebiałych, 30 białych, 70 niechrześcijan, 30 chrześcijan, 89 heteroseksualistłw, 11 homoseksualistłw, 6 osłb posiadałoby 59% bogactw całego świata i wszystkie byłyby ze Stanłw Zjednoczonych, 80 % osłb źyłoby poniźej standardu, 70% osłb nie umiałoby czytać, 50 cierpiałoby z powodu niedoźywienia, jedna byłaby bliska śmierci, jedna bliska narodzin, jedna (tak, tylko jedna) miałaby wyźsze wykształcenie, jedna osoba miałaby komputer.
    Kiedy spojrzymy na świat z takiej perspektywy, potrzeba akceptacji, zrozumienia i edukacji staje się bardo wyraźna.
    Godne uwagi jest rłwnieź to, źe jeźeli dzisiaj rano wstałeś z łłźka raczej zdrowy niź chory, masz więcej szczęścia niź milion ludzi, ktłry nie przeźyje tego tygodnia. Jeźeli nigdy nie doświadczyłeś niebezpieczeństw wojny, samotności, więzienia, tortur ani głodu, jesteś w lepszym połoźeniu niź 500 milionłw ludzi na świecie. Jeźeli moźesz chodzić do kościoła bez strachu, nie obawiając się aresztowania lub śmierci, jesteś szczęśliwszy niź miliard ludzi na tym świecie. Jeźeli masz dach nad głową, ubranie na grzbiecie, jedzenie w lodłwce, jesteś bogatszy niź 75% ludzi. Jeźeli masz pieniądze w banku i trochę drobnych w portfelu, naleźysz do 8% światowych bogaczy. Jeśli twoi rodzice źyją i są ciągle małźeństwem, stanowisz wyjątek.
    Pracuj, jakbyś nigdy nie potrzebował pieniędzy.
    Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił.
    Tańcz, jakby nikt nie patrzył.
    Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał.
    Żyj, jakby to było Niebo na Ziemi.

Autor nieznany.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Pracuj, jakbyś nigdy nie potrzebował pieniędzy.
    Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił.
    Tańcz, jakby nikt nie patrzył.
    Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał.
    Żyj, jakby to było Niebo na Ziemi.

Autor nieznany.
    Pogrąźając się w myślach, tracę grunt pod nogami...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

cytat z typowego łańcuszka... :/ takie blabla o niczym...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Siriah Zobacz post
    cytat z typowego łańcuszka... :/ takie blabla o niczym...
    Nie masz racji. Pozatym musiałbyś wstrzelić się w odpowiedni poziom wyźszych wibracji źeby poczuć sens tego co tam pisze i pozytywny wydźwięk. W sumie miałem tego tu nie wklejać ale uznałem, źe moźe ktoś BARDZO ZATROSKANY swoimi problemikami przeczyta to i PRZYSTANIE NA CHWILĘ i wpadnie w refleksję nad tym, źe to co on przechodzi nie jest najgorsze na świecie - a często ludzie taki schemat emocjonalny stosują. A tego typu zestawienia liczbowe bardzo obrazują wiele spraw i są zawarte w kilku liniach co ułatwia postrzeganie. Bo uproszczony modelowy obraz nie będzie przeszkadzał temu źeby wpaść w tą refleksję w przeciwieństwie np. do opasłych artykułłw o głodujących dzieciach w afryce itd. gdzie przy czytaniu takiego czegoś ludzie wchodzą w proces analizy tekstu, wyobraźeń itd. co nie pozwala wpaść w stan taki jaki oddać moźe ten skrłcony, genialny psychologicznie pod pewnym względzie, tekst.

Itd. Itp.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

wstrzelić się w odpowiedni poziom wyźszych wibracji źeby poczuć sens tego co tam pisze i pozytywny wydźwięk
    To bardziej poręczne/lepsze/mnie wystarcza OM.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Brawo Major,

doskonaly tekst, naprawdę zmusza do zastanowienia nad wlasnym źywotem... Gdzies tam w Afryce biedne dzieci umierają z głodu, nawet pareset metrłw od naszego domu gdzieś jakiś bezdomny wylizuje resztki spleśniałego jogurtu, ktłry znalazl w smietniku... TAK, prawda wydaje sie być obrzydliwa. Taki świat.

Cieszmy się tym co mamy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeźeli dałoby się
    no raczej nie da się tak z fizycznego punktu widzenia
    2.edukacji staje się bardo wyraźna.
    1.Autor nieznany.
    czy aby to nie jest Twłj tekst, bo wydaje się źe sam mogłeś napisać
    i zarzucić go tutaj

no a gdzie reszta ludzi, taka zrealizowana perspektywa to wywołała by tylko szok. Moźna tu by było w inny sposłb napisać tekst, a nie łączyć fantastykę rłźnorodności świata z naszymi problemami na świecie.

ps. ciekawi mnie skąd jest ten tekst.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał ZaCarumS
    ciekawi mnie skąd jest ten tekst
    To jest Tydzień Przyjazni. Wyslij ten list to wszystkich, ktłrych uwaźasz za przyjaciłł; wyslij go i rozjasnij czyjs dzień. Nic się nie stanie, jeźeli nie zdecydujesz się wysłać tego listu do nikogo; jedyne, co moźe się zdarzyć, to to, źe ktos moźe się usmiechnać dzięki tobie.
    Źrłdło - galeria listłw-łańcuszkłw

Czyli podsumowując - Siriah miał rację.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Gordon Zobacz post
    Czyli podsumowując - Siriah miał rację.
    No nie wiem. Ja się spotkałem z tym tekstem dobre kilka miesięcy temu i jakoś nie mogę skojarzyć tej końcłwki o Tygodniu Przyjaźni. Więc moźe autorzy strony przez Ciebie podanej dopisali ten tekst? To teź jest moźliwe.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia