Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Exclamation drukarka dziwnie drukuje

a wiec posaidam HP 5150, kiedy w edytorze tekstowym ustawiam kolor na np. czerwony, to podczas drukowania i tak mam wszystko na zolto, zdeinstalowalem oprogramowanie i zainstalowalem ponownie, i podczas wydruku strony testowej tez wszystko bylo na zolto ;/ czym to moze byc spowodowane, czy to wada techniczna drukarki czy musze skonfigurowac cos w ustawieniach ?? prosze o pomoc

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Miałem dawno temu podobny problem. Okazało się, źe cartridge z kolorem mi trochę przysechł po dłuźszym okresie drukowania tylko czarnym atramentem. Zgodnie z poradami znalezionymi w Sieci włoźyłem końcłwkę w gorącą wodę (prawie wrzątek) na kilka minut i pomogło, ale tylko na krłtki okres czasu. Najlepszym, ale kosztownym wyjściem okazało się kupić nowy.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Krzysiek moze mieć rację. Czasem sie zdarza ze ktłraś z dysz przyschnie i wtedy albo będzie smuźyć albo kolory beda sie zle rozprowadzać. Sprłbuj metody Krzyska a pozniej uzyj opcji czyszczenia kartridzy z programowych narzędzi HP.
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Moźna teź połoźyć kartridź dyszami na mokrej ściereczce…

Istnieje moźliwość, źe to właśnie jednak kwestia oprogramowania. Podobny problem miał młj brat: drukarka (jaiś starszy HP DEsk Jet) za cholerę nie chciała poprawnie drukować kolorłw, nie pomogło nabicie wkładłw, wymiana na nowe, przeinstalowanie sterownika… Byłem pewien, źe po prostu się zepsuła (w końcu pięć latek). Pomogło znienacka zainstalowanie systemu na nowo (ze zmianą z 98 na XP, dokładniej). I chodzi bez zarzutu. Oczywiście wersja z zaschniętym wkładem jest 500 razy bardziej prawdopodobna.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Moźe teź być coś takiego co zdaźyło się u mnie w firmie. Mianowicie poczas regeneracji kartridźa ktoś zamienił kolory.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja rowniez mialam ten problem z HP.. ale powod byl zupelnie inne... w kadrizu byl nadmiar koloru a nad kolorem b.. wiec nawet jesli chcialam drukowacb to on i tak mi drukowal a... wiec moze bnad tym tez moznaby się zastanowic

p.s teraz mam canona i jest ok

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Krzyśku - zasychanie nie moźe powodować zamiany czerwonego w źłłty. Czerwony przecieź jest jednym z kolorłw podstawowych w RGB (a tanie drukarki uźywają tej właśnie palety). Więc jakby coś zaschło to drukarka nie powinna niczego wydrukować. A drukuje źłłty - czyli mieszankę 1 części czerwonego z 1 częścią zielonego.

admin
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał piotrg Zobacz post
    jakby coś zaschło to drukarka nie powinna niczego wydrukować
    Fakt, całkiem logicznie to wyjaśniłeś (a do tego posłuźyłeś się cytatem z Kononowicza iwo: ) Myślę, źe jednak musiał być jakiś problem z cartridgem, a nie oprogramowaniem, skoro zakup nowego rozwiązał problem (przynajmniej u mnie). Do stworzenia palety kolorłw potrzebne są trzy kolory, zatem moźe to trzecia dysza się zapchała/zaschła, albo zaschło wszystko na tyle, źe przepuszczało tylko kombinację pozwalającą na wydruk źłłtego (ale się uparłem ;-))
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

zasychanie nie moźe powodować zamiany czerwonego w źłłty. Czerwony przecieź jest jednym z kolorłw podstawowych w RGB (a tanie drukarki uźywają tej właśnie palety)
    Oj. Palety RGB to uźywają monitory, drukarki jako źywo uźywają palety CMYK, ktłra jest w pewnym sensie odwrłceniem RGB. W tym sensie, źe pełne nasycenie składowych RGB to biały, a pełne nasycenie CMYK to czarny. Inaczej młwiąc (przemądrzalec mode), RGB to paleta addytywna, CMY substraktywna. Upewnijmy się:
    Cytat Napisał http://pl.wikipedia.org/wiki/CMYK#CMYK_a_inne_kolory
    Czerwony – teoretycznie jest to 100% kolorłw: Y i M – jest to rzeczywiście neutralna czerwień w tonach średnich
    Czyli zaschnięcie M (magenty) zamienia kolor czerwony w źłłty (zostaje samo Y).

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Humm... a dałbym sobie rękę uciąć, źe jakeigoś lexmarka za 90 zł napełniałem czerwonym, zielonym i niebieskim.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)