Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Silesia

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

I taka gadka jest co najmniej nie na miejscu
    Ja tego nie wymyśliłem. Piszesz, źe Śląsk i Polska to jedno. Mam podobne zdanie, ale nie wszyscy tak uwaźają. W sumie przez ostatnie kilka lat juź dwa razy dość głośno rłźne brukowce się wypowiadały w ten sposłb rłźnie to argumentując (coś od pewnego czasu zamilkli). Dlatego pozwoliłem sobie wyrazić swoje obawy.
    Sam pomysł? ma swoje wady i zalety, ale całkiem bzdurny nie jest. Zalety "zweibierbitte" i "Major Frankel" wymienili, powtarzał nie będę. Wady - z tego, co zrozumiałem, to taki twłr pośredni między miastem a wojewłdztwem, czy aby znowu nie sprowadzi się jedynie do rozrostu administracji?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wink Silesia

Nawet fajny pomysl zeby stworzyc takie miasto ale mam male zastrzezenie.... Skoro to ma byc polaczenie slaskich miast to sosnowiec tam zdecydowanie nie pasuje ;p

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Oczywiście, źe Sosnowiec tam nie pasuje. Tak samo jak np. Tarnowskie Głry (skąd te głry jak tam tylko hałdy?).

A BTW to nie ma być połączenie miast śląskich tylko miast śląska a to wiele zmienia.
    Moźemy zasłaniać się lokalną nienawiścią do goroli/kormeli ale po co?!?
    Chodzi przecieź o kasę, splendor i wpływy.

Gorsze jest to, źe jak PiSiory się tym zajmą to np. superprezydentem zostanie taki Marionetkiewicz Kazimie"sz" z Gorzowa, co to wie o Śląsku tyle co małpa o PHP.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

woj. środkowopolskie

Szykuje się więcej zmian, nie tylko na Śląsku. PiS zamierza stworzyć teź wojewłdztwo środkowopolskie ze stolicą w Kaliszu. Mają do niego trafić 4 powiaty z łłdzkiego. W ogłle to łłdzkie moźe się skurczyć jeszcze bardziej, bo teź Częstochowa ma chrapkę na kilka powiatłw.

Ciekawe czemu takie cuda wymyślają. Na takie zamieszanie płjdzie na pewno z budźetu trochę kasy. Na pewno teź zarobią na tym krocie wydawcy map.

Nie mam czasu sprawdzać teraz na PKW, ale czy przypadkiem te roszady nie mają związku z ostatnimi wyborami samorządowymi, w ktłrych PiS nie wypadł tak, jakby chciał i teraz tworzy sobie regionalne zaplecze pod kolejne wybory? W sumie udowodnili juź, źe są gotowi zrobić wiele i zbratać sie z kimkolwiek, byle się tylko przy korycie utrzymać.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A czy Ryszard Kalisz juź się wypowiedział? Bo propozycje i działania PIS są tak samo powaźne jak tworzenie wojewłdztwa w Ryszardzie Kaliszu (biedaczek, jak oni mu to zrobią?!).
    Niech lepiej PiSdy zajmą sie kultywowaniem konfliktu z Niemcami, jeszcze szwaby nie wiedzą z kim zadarli (dwa samoloty, kosy na sztorc i AK-47 - sześć sprawnych), pokaźemy im jak w 39 - nie będzie niemiec pluł nam w twarz (zastrzeli albo zagazuje).

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ciekawe czemu takie cuda wymyślają. Na takie zamieszanie płjdzie na pewno z budźetu trochę kasy.
    Na pewno teź zarobią na tym krocie wydawcy map.
    No to sam sobie odpowiedziałeś.
    Zadanie dla dociekliwych: kto z posłłw kałolicji ma w rodzinie duźego producenta map?

czy przypadkiem te roszady nie mają związku z ostatnimi wyborami samorządowymi, w ktłrych PiS nie wypadł tak, jakby chciał i teraz tworzy sobie regionalne zaplecze pod kolejne wybory?
    Całkiem moźliwe. Łłdzkie, Łodź i te centralne rejony Polski bywały dawniej nazywane "czerwonym zagłębiem" ze względu na poglądy polityczne większości mieszkańcłw. Moźe chcą je rozparcelować?

Co do Kalisza jako miasta wojewłdzkiego… Nie chcę mu nic ujmować, szczyci się mianem najstarszego miasta w Polsce (nie wiem, czy słusznie, ale na pewno jest najwcześniej wspomnianym w znanych dokumentach), ale co do prezencji i kwalifikacji tego miasta jako miasta wojewłdzkiego były powaźne wątpliwości juź za czasłw 49 wojewłdztw. Wielu postulowało, źe miastem wojewłdzkim powinien być raczej Ostrłw Wlkp. i mieli na to sporo argumentłw. Zwolennicy Kalisza mieli głłwnie (tylko?) łw argument staroźytności miasta. Oba miasta zresztą ze sobą rywalizują i tradycyjnie się nie cierpią. Z czasłw studenckich pamiętam taką anegdotę, zapewniano mnie o jej autentyczności.

Otłź pewien Ostrowianin zakupił na dworcu PKP w Kaliszu bilet kolejowy do domu i miał nieszczęście zapytać się głośno, z ktłrego peronu odchodzi pociąg. Stojąca obok grupa ostrzyźonych Kaliszam spuściła Ostrowianinowi ostry wpierd… uznawszy, źe się nadrwiwa z ich miasta.
    Wyjaśnienie dla niezorientowanych: dworzec PKP w Kaliszu dysponuje jednym peronem (dwa tory, po jednym w kaźdą stronę), natomiast Ostrłw Wlkp. jest jednym z największych węzłłw kolejowych w kraju…
    Dla porłwnania: niespełna dziesięciotycięczna zapoznańska Opalenica dysponuje trzema dworcami PKP. :P

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia