Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Poronienie

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Jeśli masz pieniądze, możesz spróbować skorzystać z innego lekarza, który się tym zajmie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

jestem zszokowana tym co napisalas Danka przeciez to jest karygodne!!!!!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

nie chce mi sie nic.ale znalazlam polskiego lekarza i nie wazne ile bedzie to kosztowac jade tam w poniedzialek.nie da sie przeliczyc zycia na pieniadze.ale nadal jestem zalamana i strasznie sie czuje ale od jutra musze wrocic do pracy.niestety anglia jest wspanialym krajem na zarabianie pieniedzy i godne zycie ale medycyna stanela tu chyba w 18 wieku!gorzej jak w afryce.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mieszkałem tu swego czasu Jeśli masz pieniądze, to bez problemu masz dostęp do wysokiej klasy opieki medycznej, tylko trzeba poszukać. W Polsce jest podobnie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

witam
    nie wiem na mogę pomóc, ale jest możliwość zrobienia badań genetycznych, które bezwzględnie wykazują płeć dziecka
    mieliśmy w domu naszą małą tragedię...bezduszni urzędnicy, bezradni lekarze
    płeć dziecka określono w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu, dobra dusza z położnictwa dała nam telefon, może się przyda innym potrzebującym 061 8546416
    pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wszystkim kobietom które poroniły i maja problem z odbiorem swoich dzieci polecam krótka lekturę Dziennika Ustaw z 2007r numer 1 pozycja 9 i 10 oraz stronę http://www.sluzew.com.pl/index.php/s...ek-plodow.html
    Normalnie procedura postepowania po poronieniu wyglada (w moim szpitalu) tak: Przed zabiegiem pacjentka podpisuje oświadczenie czy chce odebrac szczatki ludzkie (w rozumieniu płodu) czy tez przekazac je do spalenia. Po zabiegu jeżeli sie da, oznaczamy płec dziecka, wagę, długość, płód zabezpieczamy w pudełku, opisujemy i przekazujemy do prosektorium. Jezeli nie ma mozliwości okreslenia wielkosci i płci dziecka (resztki po poronieniu, niska ciąża) opisujemy zebrane fragmenty tkanek jako płód nieoznaczony i tez w pudełku przekazujemy do prosektoruim. Wypisujemy zgłoszenie urodzenia martwego dziecka, które matka zanosi do USC i tam ma wydawany akt zgonu z którym udaje sie do ZUSu po zasiłek pogrzebowy.

P.S
    Osobiscie mam nieraz bardzo mieszane uczucia pakując do pudełka tkanki które raczej sa resztkami łozyska lub śluzówką mięśnia macicy (bo płodzik juz sie dawno poronił) i wypisując na to zgłoszenie urodzenia. Niestety w niektórych rodzinach otrzymanie zasiłku pogrzebowego po poronieniu (2 średnie krajowe - koszty pochówku) jest zastrzykiem finansowym znacznie podreperowujacym domowy budżet.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Myszka Zobacz post
    Wypisujemy zgłoszenie urodzenia martwego dziecka, które matka zanosi do USC i tam ma wydawany akt zgonu z którym udaje sie do ZUSu po zasiłek pogrzebowy.

P.S
    Osobiscie mam nieraz bardzo mieszane uczucia pakując do pudełka tkanki które raczej sa resztkami łozyska lub śluzówką mięśnia macicy (bo płodzik juz sie dawno poronił) i wypisując na to zgłoszenie urodzenia. Niestety w niektórych rodzinach otrzymanie zasiłku pogrzebowego po poronieniu (2 średnie krajowe - koszty pochówku) jest zastrzykiem finansowym znacznie podreperowujacym domowy budżet.

Nie ubliżając nikomu, ale dla większości to może głównie o ten zasiłek pogrzebowy chodzi? nie umniejszając bólu matki, która straciła ciążę/dziecko.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nazywam się Magdalena Bogucka. Jestem studentką V roku psychologii na Uniwersytecie Śląskim. Piszę pracę magisterską, w której pragnę przedstawić sytuację psychologiczną kobiety, która utraciła dziecko w wyniku poronienia. W swoich badaniach sprawdzam na ile styl wyjaśniania zdarzeń, którym cechuje się kobieta, ma wpływ na spostrzeganie i poszukiwanie wsparcia po poronieniu.
    Jeżeli byłaby Pani chętna wziąć udział w moich badaniach, które są anonimowe a ich wyniki posłużą jedynie do analizy i opracowania naukowego, proszę o kontakt.
    Z góry dziękuję wszystkim Paniom, które odpowiedzą na moją prośbę.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Spróbuję rozwiać Pań wątpliwości dotyczące badania, wątpliwości którym absolutnie się nie dziwię.
    Polega ono na wypełnieniu Skali Wsparcia oraz uzupełnieniu kwestionariusza mierzącego poziom optymizmu/pesymizmu w celu ustalenia stylu wyjaśnienia zdarzeń.

Bardzo proszę o kontakt
    i serdecznie dziękuję Paniom, które już się odezwały

Pozdrawiam
    Magdalena

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia