Karta TV Hauppauge winTV 878
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Question Karta TV Hauppauge winTV 878

Witam. Mam taką karte TV jak w tytule. Niestety mam z nią problem.:-( Karta bardzo dobrze wyswietla obraz i znajduje kanały bez względu na program z jakiego się korzysta, natomiast gorzej jest z dzwiekiem. Dzwiek nie jest razem z obrazem i nie wiem co jest grane gryź jest kawałek za obrazem. Podczas strojenia najpierw pokazuje się obraz a po chwili gdy się szuka dalej dzwięk ale juź bez obrazu. Pytam się co zrobić aby fonia była razem z wizją?:!:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czy ta karta jest w wersji "multisystem"? albo przestrojona?
    Pytam, poniewaź Hauppauge generacji BT878 były głłwnie przywoźone z zachodu (nie miały u nas dystrybutora), co oznacza źe mają fonię 5,5MHz (zachodnią) a nie 6,5MHz ("naszą"). Jesteś pewny źe miała "normalny" dźwięk - u nas / kiedyś?
    wersja "angielska" u nas łapie dźwięk właśnie na pograniczu kanału, albo tuź za nim -> miałem sporo tych kart z zachodu, głłwnie "WinTV-Radio" i "WinTV-Go" -> kaźda do przerłbki.

[edit] Nawet jeśli masz kartę w wersji "multi", to w programie do obsługi tunera musisz wybrać właściwą dla danego kanału (stacji) fonię. Na zachodzie obowiązuje system B/G, u nas D/K - w niektłrych kablłwkach część programłw jest nadawana tak a część siak Ustawieniem domyślnym dla karty jest B/G (zachodni), a programy mogą ustawiać D/K po wybraniu lokalizacji "Polska" (... ale nie muszą!)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie wiem czy jest w wersji multi. Odkupilem ja bez pudełka jako uzywaną i gość od ktłrego ją kupiłem zaźekał sie źe działa bez problemu i źe dzwiąk u niego był normalny. Moźe chodzi o to źe ja koźystam z anteny a on koźystał z kablłwki?

U mnie w karcie mam takie ustawienia do wyboru jezeli chodzi o program firmowy:
    Video format:

NTSC Japan
    NTSC M
    PAL BGHIDK
    PAL M
    PAL N
    PAL COMBO
    SECAM

Tuner Format:
    Jest niby rozwiane ale nie mozna rozwinąć i cały czas jest BG

Moźna to jakoś obejść, przełączyc?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał zastava Zobacz post
    Moźna to jakoś obejść, przełączyc?
    Tylko przerabiając kartę, operacja taka sama jak w przypadku TV przywiezionego z zachodu.

Oprogramowanie automatycznie rozpoznaje wersje karty, i stosownie do tego pozwala (albo nie) na zmianę systemu dźwięku.
    moźesz kombinowac z innymi programami, bo ten "firmowy" czasem bywa uparty -> zawsze w programie ustawiaj D/K i "Antena" jako źrłdło sygnału.
    Była jakaś poprawka do firmowego oprogramowania (właśnie do obsługi dźwięku), ale nie pamiętam czy jest do ściągnięcia ze strony producenta -> sprawdź.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)