Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

PhpBB jako skrypt serwisu ogłoszeniowego?

Na początku chciałem napisać, źe nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat więc umieściłem go w ogłlnym dziale "Strony www i serwery".

Chcę uruchomić tematyczny serwis ogłoszeniowy, nie znam za bardzo skryptłw ogłoszeniowych, szukałem trochę i moją uwagę przykuł skrypt PhpClassfields, ale nie moźna umieszczać w nim swoich reklam ( w moim przypadku adsense - chcę sprawdzić czy naprawdę przeciętny, szary internauta i początkujący webmaster moźe coś z tego zarobić). Pomyślałem sobie, źe moźe sprłbować z PhpBB, widziałem odpowiednie mody seo, ktłre ułatwiły by mi pozycjonowanie, duźy wybłr stylłw i moźna w nim umieszczać reklamy z tego co się orientuje (ale mogę się mylić). Tematyka serwisu to "turystyka". Jak myślicie? Taki skrypt będzie się nadawał, czy przeciętną osobę, ktłra chce zamieścić ogłoszenie będzie on :stupid: odstraszał? Z głry dzięki za odpowiedzi

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Po pierwsze - witaj na Forum Internautłw Wybrałeś dobrą kategorię!

Myślę, źe to ciekawe rozwiązanie. O ile te modyfikacje przerobią phpbb tak by faktycznie phpBB dzialal jak tablica ogłoszeń - to czemu nie. Zobacz u nas, vBulletin daje "fabrycznie" moźliwości akceptowania ogłoszeń przez osoby, ktłre nie są zarejstrowane, moderowania nowych wątkłw. Z pewnością phpBB z odpowiednimi modyfikacjami da sobie radę.

Sugerowalbym jednak dobłr takiego stylu, ktłry nieco zmieni wyglad phpBB, by nie wprowadzal w blad - ktos sobie pomysli ze wszedl na forum a nie na tablice ogłoszeń.

W moich zakładkach dot. skryptłw ogłoszeniowych znalazlem link:
    http://www.hotscripts.pl/PHP/Skrypty...nty/Ogloszenia

moźesz tam za jakiś czas zajrzeć, bo chwilowo wyświetla się blad bazy danych

phpclassfields, to fajny skrypt i nie rozumiem dlaczego uwaźasz ze nie moźna tam umieścić reklam google? O ile dobrze kojarzę, to jest to skrypt template based (z szablonami stylow), wiec wrzucasz kod google do odpowiedniego pliku tpl i po sprawie.

Zobacz: http://www.net-ster.com

im się udało
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Pomys wedug mnie taki sobie . Brakuje w nim jakiej "innowacji" czy jak to si tam teraz nazywa. Waciwie nie ma tutaj nawet adnego pomysu. "Zrbmy 38261 serwis z ogoszeniami". Moim zdaniem wyglda to tak:

albo masz wypasiony skrypt ktry posiada moliwoci takie, ktrych nie ma nikt inny w Polsce (np. automatyczne prowadzenie rezerwacji takie jak a'la gomio zintegrowane z jakim programem partnerskim, etc.) - masz ciekaw ofert dla firm z brany turystycznej - bo budowa czego takiego od podstaw kosztuje na co mae firmy nie koniecznie maj kas.

albo nawizujesz wspprac z przedstawicielami osb / firm oferujcych "towary" z brany turystycznej (+ np. jakie zniki) - masz ciekawe oferty dla klientw.

To nie lata '90 - s setki takich "tematycznych stron z ogoszeniami" i uytkownicy sami na ni nie przyjd. Takie strony ju byy. Ty na razie masz jedynie opnienie - jakie 15 lat.

Jeli nie umiesz dopisa adsensa i chcesz korzysta z darmowego phpbb to "problem skryptu" w ogle odpada. Sam nie napiszesz, a eby kto ci to dobrze napisa to chyba nie masz kasy, wic moesz sobie to nawet zrobi jako stron czystego tekstu z odnonikami do zdj - jeli oferty bd ciekawe to bez rnicy. Moe te by phpBB, w sumie to na pierwszy rzut oka ju by mnie odstraszyo... jednak jeli dobrze to zamaskujesz fakt moe speni swoj funkcj... jednak ciekaw ofert dla firm to nie bdzie, dlatego sam powiniene zadba o dobr wspprac z dostarczycielami ogosze w ten sposb witryna bya ciekawa dla klientw. Kiedy ich ilo przekroczy pewien poziom to ogoszeniodawcy sami bd si stara.

Adsense... wedug mnie gupi pomys - bo prowizje ze sprzeday w takich serwisach s do wysokie (np. 100z za sprzedany "z polecenia" tygodniowy wyjazd). Za adsense zarobisz jakie 15-80c / 1000 wywietle. I to raczej bdzie kwota z tego niszego progu - bo skoro to serwis z ogoszeniami (gdzie uytkownik w zamyle chce co kupi - wietny serwis pod program partnerski) to po co ma klika w adsense?

Pomylaem sobie, e moe sprbowa z PhpBB, widziaem odpowiednie mody seo, ktre uatwiy by mi pozycjonowanie
    Nie licz zbytnio na to, e te mody zbyt duo uatwi a czasy kiedy google nie indeksowao .php ju dawno miny. Poza tym mody do phpBB s na prawd kiepskiej jakoci i moesz mie pniej spore problemy jeli zainstalujesz jakie badziewie a serwis si rozronie.

chc sprawdzi czy naprawd przecitny, szary internauta i pocztkujcy webmaster moe co z tego zarobi
    Jeli tylko chcesz sprawdzi, to daruj sobie. eby prowadzi taki serwis trzeba mie spore umiejtnoci i troch kasy albo mae umiejtnoci i duo kasy. Poza tym przydaoby si, gdyby NA PRAWD chcia stworzy taki serwis a nie tylko sprawdzi, czy na tym zarobisz. Zarobisz (moe) jak sporo w to zainwestujesz (czasu, kasy, etc.). Wic albo si we za to na powanie albo daruj sobie bo stracisz tylko czas.

Siła Reputacji
    0

Na pewną frazę ten wątek jest dobrze wypozycjonowany, więc go odkopie.
    Ostatnio zainteresowałem się właśnie tematem zrobienia małego serwisu ogłoszeniowego, no i znalazłem coś takiego:

WordPress Classified Ads Theme

Pod względem usability bardzo dobry, wygląd łatwo zmienić, a przy tym jest tani. Na mały serwis jest doskonały.

Swoją drogą, to ciężko znaleźć w internecie coś sensownego na ten temat, bo ludzie nie chcą się dzielić wiedzą o prostym sposobie zrobienia własnego serwisu ogłoszeniowego.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

WordPress dobry pod pozycjonowanie

WordPress dodatkowo, pozwala przystosować stronę pod pozycjonowanie. Są czasem problemy po aktualizacjach, czasem się coś wysypie ale proporcjonalnie do kosztów stworzenia serwisu jest według mnie bardzo dobry.

Odp: PhpBB jako skrypt serwisu ogłoszeniowego?

Dużo przeżyłem z tym skryptem i wiem, że każda modyfikacja, a szczególnie już te większe, strasznie obciążają forum. Myślę, że lepiej byłoby uzyć wordpressa lub jakiegoś gotowego rozwiązania z ogłoszeniami.

Poszukaj w Googlach pod frazą "blog klocuś" - gość ma masę fajnych skryptów.

Siła Reputacji
    0

Odp: PhpBB jako skrypt serwisu ogłoszeniowego?

A ja polecam darmowy skrypt Notice, znajdziesz do pobrania na githubie

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)