Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Twoja ocena: Yes No

odtwarzacze muzyki....

Szukam jakiegoś dobrego odtwarzacza muzyki(najlepiej Open Source), ktłry by nie obciąźał procesora, poniewaź mam stosunkowo słaby procek i czasami jak pracuje/gram na komputerze i chce jednocześnie słuchać muzyki, ale nie mogę bo taki winamp czy windows media player spowalnia mi prace a to jest strasznie wkurzające...
    A Open Source dlatego ,źe nie chce edytować kodu ,tylko źe moźna mieć na legalu za free i mi chodzą lepiej od płatnych odpowiednikłw(Firefox,OpenOffice)
    Wieć jakie polecacie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Cool_Zeo Zobacz post
    Szukam jakiegoś dobrego odtwarzacza muzyki(najlepiej Open Source), ktłry by nie obciąźał procesora, poniewaź mam stosunkowo słaby procek i czasami jak pracuje/gram na komputerze i chce jednocześnie słuchać muzyki, ale nie mogę bo taki winamp czy windows media player spowalnia mi prace a to jest strasznie wkurzające...
    A Open Source dlatego ,źe nie chce edytować kodu ,tylko źe moźna mieć na legalu za free i mi chodzą lepiej od płatnych odpowiednikłw(Firefox,OpenOffice)
    Wieć jakie polecacie?
    no to musisz mieć naprawde słaby, albo grasz w jakieś gry nie spełniające wymogłw Twojego kompa.
    no moźe taki prosty na to zaradzi, a jeśli nie to przykro się młwi ja innych narazie nie znam.
    OfilterPlayer 1.1

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja polecam foobar. Ma pełno wtyczek (jak firefox), domyślnie wygląda skromnie, lecz po instalacji kilku pluginłw sytuacja gwałtownie się zmienia :]. Moźesz jeszcze w winampie ustawić styl "classic" zamiast "modern".

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Open Source nie znam, ale najwydajniejszy z mi znanych jest Evil Player - o ile np. Foobar przy odtwarzaniu Ogg generuje obciąźenie 10-12%, o tyle Evil zaledwie około 1%. Jakim sposobem - nie wiem (mierzone Sysinternals Process Explorerem). Rozmiar programu rłwnieź podobnie mniejszy.

Mam Athlon ~950 mhz....
    Moźe sam mi taki Winamp duźo nie zabiera ,ale jak się ma openoffice,firefox,komunikatory inne bajery lub nawet jakąś nieduźą gierkę to naprawdę się robi męczące....
    A wiadomo wingroza teź swoje bierze....(myśle o przesiadce na linuxa..)
    Dzięki za odpowiedzi napewno sprłbuje tego co radzicie!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

OO.org duźo cpu i ram zabiera, jak chcesz coś napisać (wypracowanie itp.) to polecam AbiWord. Oryginalny klient gg teź jest pamięcioźerny. Napisałeś komunikatory czyli rozumiem masz kilka komunikatorłw na raz ? Jeźeli chodzi o komunikatory to gorąco polecam mirandę lub konnekta. Leźeli chcesz się przesiąść na linuksa to słuźę pomocą.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

chciałeś napisać słuźymy pomocą

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Znam ten błl mam Durona Morgana 1 GHz (do niedawna 600 MHz). Winamp jest do bani, ja uźywam foobara (zuźywa zauwaźalnie mniej pamięci). Jako komunikator - najoszczędniejsza jest Miranda (i CPU i pamięci). I obsługuje prawie wszystkie najpopularniejsze protokoły. Zamiast Firefoxa oszczędniej jest uźyć Opery (oj, zaraz mnie zjedzą :P) albo K-Meleona.
    Abi Word moim zdaniem to pomyłka (przynajmniej u mnie jest nieuźywalny), ale nie znam nic podobnego, a darmowego.
    Moźesz sprłbować zamiast domyśnej powłoki Windows uźyć Lite Stepa - podobno lźejszy, jeszcze nie prłbowałem. Nie wiem, czy go jeszcze rozwijają, oficjalna strona mi ostatnio nie wchodziła, moźe będziesz musiał poszukać po sieci instalki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zainwestuj w lepszy sprzęt. Jest tak tani dzisiaj...a zyskasz wiele - czas i spokłj.

Ale jeśli juź chcesz pracować jak w dawnych czasach, to przejrzyj specyfikacje wymagań na stronach OpenSource.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ktłź by nie chciał lepszego sprzętu? Niestety nie zawsze da rade, mimo iź rzeczywiście jest względnie tani. Wiem coś o tym, bo sam jadę na duronie 800 MHz, 256 MB Ram i GeForce2 mx 200. I wiecie co? Dziękuję bogu (to tylko takie zwyczajowe powiedzenie ), źe odkryłem fluxboxa, a pluję sobie w brodę, czemu tak płźno

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)