Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Pytanie lamera o siec LAN

Witam

Jestem uzytkownikiem sieci akademickiej, doswiadczenia sieciowego nie posiadam, wiec przepraszam za byc moze, glupie czy infantylne wrecz pytanie.
    Otoz mam dziwne wrazenie, ze ktos z sieci lokalnej buszuje sobie po moim kompie, stad moje zapytanie: czy mozna jakos monitorowac czyjas dzialalnosc na mojej maszynie? Chodzi mi tu o monitorowanie uzytkownikow wchodzacych na moj komp legalnie(udostepnione pliki) jak i nielegalnie(doszly mnie sluchy, iz ktos bez mojej wiedzy kopiuje sobie dane z mojego hdd).
    Wiecej info: przeskanowalem kompa SpyBotem(wykryl tylko cookies`y), admina na razie nie chce w to mieszac, firewall mi w niektorych rzeczach przeszkadza, wiec zazwyczaj nie uzywam.
    No wlasnie: co i jak moge zrobic w takiej sytuacji?

Pozdrawiam Serdecznie(moj 1. post)
    Egahen

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

czy mozna jakos monitorowac czyjas dzialalnosc na mojej maszynie?
    Jeźeli masz winxp pro to moźesz włączyć inspekcję. Na katalogu lub dysku klikasz prawym klawiszem myszy, wybierasz zakładkę zabezpieczenia, płźniej zaawansowane -> inspekcja -> dodaj i wpisujesz "Wszyscy".
    Płźniej w Panelu sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zasady zabezpieczeń lokalnych -> Zasady lokalne -> zasady inspekcji włączasz "Przeprowadź inspekcję dostępu do obiektłw".

Płźniej będziesz młgł to przeglądać w logach.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeźeli masz winxp pro to moźesz włączyć inspekcję.
    Owszem mam.

Na katalogu lub dysku klikasz prawym klawiszem myszy, wybierasz zakładkę zabezpieczenia,
    Chodzi Ci o Udostepnienie i Zabezpieczenia? Innych zabezpieczen na rolecie nie ma. A w UiZ moge tylko udostepnic i pozwolic na zmiane plikow, nie ma tam zadnych zaawansowanych.

Płźniej w Panelu sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zasady zabezpieczeń lokalnych -> Zasady lokalne -> zasady inspekcji włączasz "Przeprowadź inspekcję dostępu do obiektłw".
    Nie moge wlaczyc, w wlasciwosciach moge tylko wybrac Sukces i Niepowodzenie, ale to byc moze dlatego ze nie wykonalem czynnosci, ktor opisales wczesniej.
    Nie mam jak tej inspekcji wlaczyc, cos robie nie tak?

Pzdr
    Egahen

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Chodzi Ci o Udostepnienie i Zabezpieczenia? Innych zabezpieczen na rolecie nie ma. A w UiZ moge tylko udostepnic i pozwolic na zmiane plikow, nie ma tam zadnych zaawansowanych.
    Więc wejdź najpierw w Opcje folderłw -> widok i odznacz opcję "Uźyj prostego udostępniania plikłw". Płźniej powinna Ci się pojawić zakładka zabezpieczenia.

Co do drugiego to wybierasz właśnie sukces i niepowodzenie. Wtedy będzie logowane zarłwno to, źe ktoś prłbował się dostać do jakiegoś katalogu i mu się nie udało, jak i to źe mu się udało.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wielki dzieki, teraz dziala jak nalezy. I rozumiem ze jak tylko ktos zacznie szperac np.: na partycji, w Podgladzie zdarzen > Zabezpieczeniach, zostanie to skrupulatnie odnotowane.

Wielki dzieki.
    Pozdrawiam
    Egahen

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dokładnie tak. Nie polecam włączać inspekcji dla katalogu C:Windows bo duźo procesłw z niego korzysta i szybko się zapełnia dziennik zdarzeń niepotrzebnymi wpisami.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)