Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Partycje w WinXP

nie znalazłem podobnego wątku gdzie indziej dlatego piszę tu...

Mam zainstalowanego WinXP i mam zrobioną jedną partycję ktłra ma 200gb.
    Teraz chcę podzielić to miejsce na kilka partycji. Od niedawna uźywam dopiero WinXP dlatego nie zabardzo wiem jak to zrobić(moźe to dziwne ale tak jest :P).
    Gdy wkładam płytkę WinXP do napędu i zmieniam w Biosie ustawienia tak aby rozruch był z płytki komputer nadal uruchmia się jakby tej płyty nie było(W Win2K to działało). Gdy uruchomie autostarta z płytki WinXP i dam źeby zainstalował czystą wersję to wszystko jest ok. Do czasu gdy po uruchomienia komputera ponownie proszi mnie o wybranie partycji na instalację. Tam jest teź opcja aby podzielić na partycję niestety nie mogę jej uźyć poniewaź jest to młj jedyny dysk i na nim teź są pliki instalatora i przez to win nie chce tej partycji usunąć. Czy są jeszcze jakieś moźliwości zeby podzielić dysk na partycje? czy np. PartitionManager jest dobrym programem do tego? (młj komputer nie ma stacji dyskłw)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Polecam "GParted Live". Jest on uruchamiany bezpośrednio z cd i sprawuje się bardzo dobrze.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Polecam Partition Logic - darmowy, obsługa i wygląd identyczna jak komercyjnego Partition Magic. Ściągasz, nagrywasz na płytę i z płyty uruchamiasz.
    Albo linuksowy Gparted - uwagi jak do poprzedniego.

Obsługa w skrłcie: na pasku przedstawiającym dysk widzisz wszystkie partycje. Zaznaczasz źądaną i wybierasz "resize", podajesz nowy rozmiar. Wszystko widzisz na pasku. Potem klikasz na uwolnionym miejscu wybierasz "create" i podajesz rozmiar nowej partycji i system plikłw (dla XP najlepiej NTFS). Jak zostawiłeś jeszcze wolne miejsce, to robisz jeszcze raz to samo, aź do wyczerpania zapasłw. Na zakończenie klikasz Apply i dopiero wtedy program wprowadza zmiany, do tego momentu moźesz się jeszcze rozmyślić, potem juź nie. Chwilę poczekać i gotowe.

A w ogłle gdzieś tu na forum był link do filmu z instrukcją obsługi Gpatred, poszukaj no dobrze.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

no tak sciągnąłem Partition Logic wypaliłem go na płytkę ale niestety nie chce mi się uruchomić przy starcie wina. W biosie w Advance Bios Features ustawiłem First, Second, Third Boot Device na CD Rom a i tak nie chce mi z płytki czytac. Gdy uruchamiam kompa pisze Booting from CD/DVD a potem się uruchamia WinXP... a z tego co wiem to powinien czytać to co jest na płycie i zapytać chyba czy uruchomic program znajdujący się na płycie....

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A czy przypadkiem nie zapominasz o naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza przy odpalaniu instalatora XP?
    A czy ten program (partition logic) to sam jest na tej płytce, czy płytka jest z systemem operacyjnym?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

na płytce jest tylko ten program...
    a co jest dziwne to to, źe pisze gdy uruchamiam kompa to pisze booting from CD/DVD ale nie pisze źeby coś nacisnąć. W WIN2K gdy wkładałem płytkę pisało źe jeźeli chcę uruchomic z płytki aby nacisnąć klawisz a tu nic...

to samo jest gdy wkładam płytkę z systemem WinXP wogłle nie reaguje

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Partition Logic jest razem z własnym systemem operacyjnym (Visopsys).
    Czy wypaliłeś tę płytkę odpowiednio? To jest obraz płyty, nie wrzucasz go jako dane do okienka kompilacji (czym i jak wypalałeś?) tylko uźywasz opcji "nagraj obraz płyty" lub podobnej.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

wypalalem w nero. uźywałem normalnej płyty CD-RW i korzystałem z opcji zapisz dane na dysku CD... tak samo jak np. robiłem z płytą z WinXP... zawsze uzywałem tej opcji gdy wypalałem płytki z systemami. Otwieram pliki ISO przez specjalny program do tego ale mam go nieopłaconego dlatego nie moge wypalać przez niego. Ale gdy nagrywałem przez nero w takim sam sposłb inne płytki z systemami to działały przy starcie systemu a tu nic. Wydaj mi się jakby poprostu coś było spiepszone podczas startu systemu...
    bo jak miałem win2k to przy starcie pisało, czy chce uruchomic komputer z płyty CD i miałem kilka seund aby to potwierdzic a teraz nic... pisze źe bootuje z CD/DVD ale włącza się odrazu WinXP

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Plikłw ISO masz nie otwierać. Musisz go nagrać jako obraz płyty, a nie jako dane.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hmm, podczas bootowania pyty xp'a, nacinij enter (gdy pojawi si boot co tam co tam)

Zapewne masz mao oryginalnego xp'a, bo orygina odpaliby na 100%.
    Pewnie nagrae go jako dane, a nie jako iso, tak samo jak poprzednie programy, dlatego Ci nie bootuje To samo miaem z jedn dystrybucj Linuxa
    W takim wypadku, niestety nie wystartuje pyta.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)