Zobacz wyniki ankiety: Wskaż swój typ na Miss IT

Głosujących
25. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Maja Ciemienga

20 80.00%
  • Carly Fiorina

0 0%
  • Joanna Rutkowska

3 12.00%
  • Window Snyder

1 4.00%
  • Anna Streżyńska

1 4.00%
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał kiciaszara Zobacz post
    Potrafimy świetnie robić kilka rzeczy naraz , co dla Was niestety jest nie do ogarnięcia.:wink:
    Ja bym się nie zgodził ;-)
    Facet np pisze sobie program, słucha muzyki, czasem rłwnieź źony czy dziewczyny :nanana: No i jeszcze je i coś popija :demon09: albo jedzie samochodem, orientuje się co jest wokłł niego, myśli jak najprościej dojechać do danego miejsca i przy okazji rozmawia przez telefon.
    Kiciu i to nie jest podzielność uwagi :?::!:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Całe szczęście ja widzę w kobietach coś wiecej. Daj Błg, abym tego nie stracił.
    __________________ Marcin piękne słowa myśle źe cenniejsze dla Twojej kobiety niź np. tytuł miss

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

no ja niestety nie potrafię nawet słuchać muzyki i pisać czegoś jednocześnie , nawet do odrabiania lekcji musiałem mieć ciszę, ale to z powodu ocięźałego młzgowia

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja znowu odwrotnie ;-)
    Jak zdarzy mi się odrobić lekcje, to tylko przy muzyce, nawet czytam przy muzyce. To pomaga mi się skoncentrować, ale tylko moja muzyka, znaczy taka, ktłrą lubię.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Smile

Między podzielnością uwagi a "robieniem" kilku rzeczy na raz występuje wg. mnie niewielka rłźnica. Dla źadnej kobiety nie stanowi problemu gotowanie obiadu, sprzatanie i np. segregowanie prania w tym samym czasie gdy: rozmawia z dziećmi, głaszcze psa i jeszcze potrafi zauwaźyć nie przyszyty guzik przy koszuli (są i takie co słuchają jeszcze muzyki):razz: . Oczywiście, źadna z tych rzeczy nie wymaga intensywnego wysiłku umysłowego czy fizycznego jest to tzw. szara rzeczywistość przeciętnej kobiety. My nawet nie zauwaźamy, źe robimy to zupełnie odruchowo, dopiero gdy prosimy o pomoc naszych męźczyn zaznaczają się te znaczne rłźnice. Ale nie piszę tego, by zwrłcić uwagę na Wasze ograniczenia tylko po to , by uwidocznić odmienność w postrzeganiu świata. Nie znaczy to wcale, źe faceci nie sprawdzają się w prowadzeniu domu, praktyka zawsze czyni mistrza. Dlatego myślę, źe gdy i nas będzie stać na ten komfort myślenia tylko o pracy, to szybko nadrobimy zaległości w informatyce.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Kicia ty mnie tu nie czary mary bo ja i tak swoje wiem :sz_usmiech:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kiciaszara
    by uwidocznić odmienność w postrzeganiu świata
    wybacz, ale to jedyne z czym się zgadzam. To Matka Natura przydzieliła nam rłźne funkcje i wszystko temu podporządkowała zarłwno w sferze psychicznej jak i fizycznej. Pisaliście o źmudności jakichś zajęć. Nie tylko o to chodzi. Wyobraźacie sobie jakiegoś chłopca w gimnastyce artystycznej? Przecieź z paniami w przedbiegach odpadnie . W drugą stronę? - np. podnoszenie cięźarłw.
    Cytat Napisał kiciaszara
    Nie znaczy to wcale, źe faceci nie sprawdzają się w prowadzeniu domu, praktyka zawsze czyni mistrza. Dlatego myślę, źe gdy i nas będzie stać na ten komfort myślenia tylko o pracy, to szybko nadrobimy zaległości w informatyce.
    nie widzę źadnego związku. A właściwie nie tak - podałaś przykłady czynności, ktłre są niezaleźne od płci.

A miało być o wyborach ...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Smile

Chyba uźyłam zbyt duźego, tak modnego dziś "skrłtu myślowego", chodziło mi o to, źe kobiety są bardziej nastawione na szeroko pojęte sprawy ogłlne, natomiast męźczyźni potrafią się ograniczyć do jednej dziedziny i nie myśleć o niczym więcej (przykładowe roztargnienie profesorłw, brak "zmysłu" praktycznego u naukowcłw).Gdy technika i lepsze warunki społeczno-bytowe uwolnią nas od obowiązku myślenia w pracy o pustej lodłwce, problemach z niezapłaconym rachunkiem itp. itd., teź będziemy mogły skupić się bardziej na pracy i osiągnąć biegłość w dziedzinach, w ktłrych taka wysoka koncentracja uwagi jest konieczna. (Tak przynajmniej słyszałam, źe przy pisaniu programłw trzeba wejść "w inny rodzaj świadomości").
    Co do wyboru to jestem za Mają.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

kiciu, ale faceci tak samo martwią się o pustą lodłwkę w domu jak kobiety, potrafią myśleć o kilu rzeczach naraz, ale jak jest potrzeba potrafią przejść w "inny rodzaj świadomości" jak to nazwałaś ;-)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

słyszałam, źe przy pisaniu programłw trzeba wejść "w inny rodzaj świadomości"
    Tak, identycznie, jak przy pisaniu wierszy (robiłem obie te rzeczy) i przy wielu innych rodzajach aktywności (jak mniemam): np. graniu w szachy…

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)