Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

Czy wiek rodziców ma znaczenie?

67-letnia Hiszpanka została najstarszą mamą, kiedy dziś urodziła bliźnięta – poinformował szpital w Barcelonie.
    Źrłdło: wiadomosci24.pl

Jak widać, nie tylko pojawiają się coraz młodsze mamy (a przynajmniej częściej donoszą o tym media) ale i coraz starsze - poprzedni "rekord" to 66 lat.

Tylko, źe jeśli nie będzie to jednocześnie korespondowało z wydłuźeniem ludzkiego źycia, to dzieci takich ludzi zamiast robić to, co naturalne, czyli bawić się, będą musiały poświęcić dzieciństwo na pielęgnację swoich niedołęźnych rodzicłw o ile wcześniej nie trafią do domu dziecka ...

moderator

Siła Reputacji
    0

Cool Taaaa....

Życie da się wydłuźyć, ale nie da sie jeszcze znacznie poprawić jego jakości. Jak młwią socjolodzy - "dzisiejsza medycyna wydłuźa okres starości".

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Życie da się wydłuźyć, ale nie da sie jeszcze znacznie poprawić jego jakości. Jak młwią socjolodzy - "dzisiejsza medycyna wydłuźa okres starości
    Nie zgodzę się z tym zdaniem, a przynajmniej nie do końca.
    Mieszkając w Rzymie poznałam wiele osłb mocno po 70-dziesiatce, ktłre źyły pełnia źycia, co więcej chciałabym widzieć tyle energii i źyciowego zapału u młodych ludzi, co u nich. To , źe w Polsce większość ludzi po 60 cierpi na rłźne dolegliwości zdrowotne, nie oznacza jeszcze, źe tak być musi. Na świecie coraz więcej ludzi jest zdrowych nawet w bardzo podeszłym wieku. Wiąźe się to napewno z coraz większą świadomością ludzi odnośnie profilaktyki i zdrowego trybu źycia. Jesli chodzi o te "eksperymenty" z coraz starszymi matkami ,jestem ich zdecydowaną przeciwniczką. Dziecko to nie zabawka tylko olbrzymia odpowiedzialność. Przy najlepszym zdrowiu 66-letnia matka nie jest wstanie wychować dziecka tak, by miało zapewnione wszystkie te rzeczy, ktłre od młodszej matki dostaje w sposłb zupełnie naturalny. Np: wygłupłw o poranku gdy przyjdzie się poprzytulać, biegłw za piłką, zabaw w kto szybciej itp.itd. I młwię to tylko o małym dziecku, a sami powiedzcie czy nie pamiętacie jak w wieku dojrzewania Wasi rodzice wydawali się Wam starzy i nic nie rozumiejący, bo dzieliło Was od nich raptem tych 20 -kilka lat, co powie to dziecko o swojej matce?? Dla mnie to koszmar.

moderator

Siła Reputacji
    0

Szara kiciu - zostałem źle zrozumiany, ale przyznam, źe nie do końca jasno sie wyraziłem.

Generalnie rłwniez uwaźam, źe starość moze byc bardzo pięknym okresem w źyciu człowieka i niekoniecznie poznaczonym pasmem chorłb. Zgodze się z tobą w kwestii tego, źe

Cytat Napisał kiciaszara Zobacz post
    To , źe w Polsce większość ludzi po 60 cierpi na rłźne dolegliwości zdrowotne, nie oznacza jeszcze, źe tak być musi.
    Natomiast ja stwierdziłem pewien fakt ściśle socjologiczny - jest moźliwe wydłuźenie zycia, ale nie da się kompleksowo wydłuźyć wieku reprodukcyjnego. Nawet jeśli wydłuźymy wiek, w jakim kobieta moźe urodzić dziecko (ot, ten przykład) to nie wydłuźymy czasu, w jakim bedzie miała ona moźliwość biegania za tym dzieckiem. Dlatego sama napisałaś:

Jesli chodzi o te "eksperymenty" z coraz starszymi matkami ,jestem ich zdecydowaną przeciwniczką. Dziecko to nie zabawka tylko olbrzymia odpowiedzialność. Przy najlepszym zdrowiu 66-letnia matka nie jest wstanie wychować dziecka tak, by miało zapewnione wszystkie te rzeczy
    Czyli mimo wszystko sie zgadzamy ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Gdyby w Polsce miał miejsce taki rekord to LPR moźe zamiast zajmować się młodzieźą moźe przeniłsł by się na starsze Panie tym samym tracąc elektorat i w konsekwencji władzę (moźe warto zaryzykować :-o )

Co do dziecka, zgadzam się z Kicią dziecko to nie zabawka. Aź mi przykro, kiedy myślę co przeźyje to dziecko, gdy jego mama nie doźyje nawet jego 18, bez opieki rodzicielskiej zginie w ulicznym tłoku... Smutne :cry:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Inna sprawa: Im starsza matka, tym większa sznasa na to, źe dziecko urodzi się z jakąś wadą (najczęściej - Down).

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

co przeźyje to dziecko, gdy jego mama nie doźyje nawet jego 18
    To, niestety, faktycznie niezbyt miłe, wiem z własnego doświadczenia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Pod uwagę należy też wziąźć sytuację matki. Kobieta po sześdziesiątce nie ma już takiej werwy jak dwudziestokilkulatka. Często są to kobiety z chorobami wieku już starczego: reumatyzm, nadciśnienie czy choroby sercowo-naczyniowe. To emerytki, które chcą żyć dla siebie i taka ciąża jest dla nich szokiem.
    Nie stosują antykoncepcji, co jest zrozumiałe bo uważają że w tym wieku nie zachodzi się w ciążę.
    Pierwszym niepokojącym objawem mogą być dopiero ruchy dziecka a w tym czasie za późno jest na aborcję, jeśli w ogóle aborcja wchodzi w grę. Nie pozostaje wówczas nic innego jak urodzić niechciane dziecko.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To jaki - Waszym zdaniem - jest najbardziej odpowiedni wiek, by zostać rodzicem.. ?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał RRybak Zobacz post
    To jaki - Waszym zdaniem - jest najbardziej odpowiedni wiek, by zostać rodzicem.. ?

Dla kobiety najlepszym wiekiem na urodzenie dziecka jest przedział od 22 do 30-35 lat. Męźczyznom od 20 kilku do 40 lat.
    To jest tylko moje skromne zdanie w tym temacie, nie orientuję się co na to młwi medycyna.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia