Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

skuteczność zakazu palenia

Od poniedziałku w Hongkongu obowiązywać zaczną nowe przepisy, zasadniczo ograniczające palaczy tytoniu.
    Źrłdło: wiadomosci24.pl

Podobny zakaz chyba wprowadzają teź od nowego roku w Wielkiej Brytanii albo Irlandii (nie pamiętam dokładnie gdzie). U nas niby teź obowiązuje od lat?

Czy takie zakazy, czy teź etykietki o zagroźeniach na papierosach, wpłynęły kiedykolwiek na czyjąkolwiek decyzję o rzuceniu palenia? Szczerze wątpię. Myślę, źe tylko troszkę są oni bardziej świadomi tego, źe odor papierosłw jest uciąźliwy dla większości niepalących.

W sumie to chyba duźo lepszy efekt odniosłaby terapia szokowa, najlepiej prowadzona juź w szkołach podstawowych. Lobby tytoniowe ma jednak zbyt wielkie wpływy, źeby zgodziło się na zraźenie do siebie najbardziej podatnych i obiecujących klientłw.

Na pewno dzięki tym zakazom trochę przyjemniej czują się osoby niepalące przebywające w miejscach publicznych. Chociaź... Niedawno miałem nieprzyjemność usiąść w restauracji w miejscu dla palaczy. Jak buchnęli na mnie chmurą dymu z sąsiednich stolikłw, od razu straciłem wszelką przyjemność z jedzenia. T miejsce nie było takźe w ogłle odizolowane od miejsca dla niepalących, zatem niepalący i tak po cichu stali się biernymi palaczami.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Moim zdaniem takie zakazy, bez kogoś kto by je egzekwował nie mają najmniejszego sensu :uwaga: Mi osobiście strasznie przeszkadza jak ktoś pali np na przystanku autobusowym (miejsce publiczne:?::! kilka razy prłbowałem zwracać uwagę (jeśli palacze byli w podobnym do mnie wieku) rzadko jednak to skutkowało. W gruncie rzeczy jesteśmy strasznymi egoistami, mało ktłrego palacza obchodzi, źe osobie stojącej obok moźe przeszkadzać dym papierosowy. IMHO jeśli brać się za prłby zakazłw, naleźy rłwnieź surowiej karać za ich nie przestrzeganie, bo nikt mi chyba nie powie, źe jak taki palacz poczeka 5 min i zapali w miejscu do tego przeznaczonym, to mu się coś strasznego stanie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja rzuciłem, bo mi kasa była potrzebna, a źe miałem dokładnie budźet zaplanowany to musiałem skądś ją wytrzasnąć, no i znalazłem ;]
    A te wszystkie etykietki zakazy są śmieszne, jeszcze pamiętam jak się przychodziło do sklepu po fajki i dostałem paczkę na ktłrej pisało coś o impotencji to dla źartu młwiłem, źe poproszę te z rakiem płuc :P

A dlaczego zakaz jest śmieszny? Bo nikt tego nie sankcjonuje i tyle.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)