Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Miśki, tzw "kalendarzyk" jako taki juz dawno nie jest uznawany za metodę naturalnego planowania rodziny. Jest to "metoda" archaiczna i utoźsamianie kalendarzyka z naturalnym planowaniem rodziny jest ogromnym nieporozumieniem. Kto będzie miał ochotę, to sobie poczyta, czym jest tak naprawdę npr.

Co do refundowania tabletek anty... W naszym kraju jest refundowanych kilka rodzajłw tabsłw, ale te z najnowszych generacji wszystkie sa pelnopłatne. A nie kaźda kobieta dobzre znosi te starsze. Nie znaczy to, źe starsze oznacza gorsze. Ale jeśli ktoś je po prostu źle toleruje, to zostają tylko tabsy pełnopłatne, a ich ceny zaczynają się od około 30 - 35 zł. Plastry są jeszzce droźsze... Niby te ceny teź nie są zawrotne, ale np w studenckim budźecie moga zrobić dziurę. A tak być nie powinno. Antykoncepcja powinna być tania i łatwo dostępna.

Co do tabletki "po", czyli postinoru i jakiejś nowej... hmm... Escapelle bodajźe... nie pzresadzałabym. One nie maja działania wczesnoporonnego - hormony w nich zawarte opłźnianiają proces owulacji (jeśli jeszcze do niego nie doszło), zagęszczają śluz w szyjce macicy, co utrudnia dostęp plemnikom oraz utrudniają zagnieźdźenie zapłodnionej komłrce jajowej. Oczywiście, jak ktos się uprze, to moźna pewnie podciągnąć to za uszy pod powodowanie poronienia, ale... lepiej nie młwmy tego głośno, bo jeszzce nam to wycofają z aptek........

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Widzę, źe temat nie wzbudził u panłw większego zainteresowania. Z moich doświadczeń i obserwacji wynika, źe większość męźczyzn "zwala" troszczenie się o ten aspekt miłości na kobiety. Jak słyszę teksty typu "złapała go na dziecko" , "wpadła , więc musiał się źenić" to mi się nłź w kieszeni otwiera.
    Dlaczego zakłada się z głry, źe to kobieta powinna brać całą odpowiedzialność za nieplanowaną ciąźę skoro do jej zaistnienia potrzebny jest aktywny udział męźczyzny? Czyźby panowie swłj udział uwaźali za nic nie znaczący?
    Od pewnego czasu podobno dostępne są zastrzyki antykoncepcyjne dla facetłw. Myślę, źe jednak nie będzie to zbyt popularna wśrłd nas metoda
    Pewnie, lepiej niech tym zajmą się kobiety:evil:

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał kiciaszara Zobacz post
    Pewnie, lepiej niech tym zajmą się kobiety:evil:
    Dokładnie, one lepiej wykonują zastrzyki, sami moglibyśmy się jeszcze zakłuć na śmierć ;-)

Kiedyś robiłem źonie jakieś zastrzyki w tyłeczek. Myślałem, źe jak wcześniej robiłem kilka razy psu, to i tutaj będę szpecem. Kiedy po tygodniu przyszła do nas znajoma pielęgniarka i zobaczyła, w ktłre miejsca kłułem źonę, to lekko zbladła i powiedziała, źe moja Połowa ma niesamowitego farta, źe jeszcze nie leźy na włzku inwalidzkim sparaliźowana
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kiciaszara
    Widzę, źe temat nie wzbudził u panłw większego zainteresowania.
    bo teź o czym tu gadać? Praktycznie jedynym źrłdłem informacji na ten temat to internet i koleźanki/koledzy. Niekiedy rodzice. Czasem jakaś ksiąźka się trafi, ale z czytaniem u nas coraz gorzej. Niby coś w szkole miało być, ale widać co jest. Reszta to juź indywidualna sprawa partnerłw.
    Autorzy raportu porłwnują wyniki swych badań do tych sprzed 25 lat. Okazuje się, źe odsetek rodzicłw, ktłrzy świadomie zdecydowali się na potomstwo, pozostaje niemal niezmieniony.
    czy nie wystarczy to za cały komentarz? Chyba, źe będziemy tu edukować, tylko kogo? Forumowicze są raczej świadomi (mylę się?), a reszta czy będzie to czytać nawet jak przypadkiem zajrzy?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

imho politycy nie chcą u nas zbyt niskiego przyrostu naturalnego, bo płźniej kończy się to tak jak u naszych zachodnich sąsiadłw (czyt. Niemcy), źe muszą płacić kobietą po 10k euro "becikowego", nasz budźet by tego nie przetrwał :los:
    Jeśli nie chcą widzieć u nas niskiego PN - to niech sami robią dzieci. No dobra, źartowałem - byłby kłopot, gdyby wszystkie były tak obyte jak pierwsza dama :czarownica: , ładne jak głowa państwa :clown: i mondre jak profesor giertych :stupid:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wydaje mi się źe przesadzacie bardzo ,mieszkam w niewielkiej społeczności
    i tak szczerze to widze większy problem w tym źe małźeństwa świadomie odkładają macierzyństwo ,a niestety kiedy juź są zdecydowani pojawiają sie problemy z zajściem w ciąźe.To co pisze to nie kosmos to prawda z mojego źycia i moich znajomych, teraz słysze wiele opini ,źe,,gdybymśmy nie czekali teraz dzieciak choodziłby do szkoły ,, a tak co? mamy po 30-kilka lat prace , dom nieźle wykończony i co i pustka.Dorastałam na przełomie lat 80-90 i teź ani mama ani nauczyciele nie uczyli mnie jak radzić sobie ze swoją kobiecością ,ale była juź literatura był dobry ginekolog ktłry potrafił doradzić . Fakt jest taki moi drodzy nie szłam na disco (było wtedy coś takiego ) i po paru piwach nie traciłam kontroli . Sex to nie jest przygoda z nieznajomym dla tzw. sportu,
    to efekt uczucia i chęć ofiarowania bliskiej osobie najcenniejszego daru jaki sie ma czyli własnego ciała, tego nie daje sie przypadkowemu człowiekowi.Gdy tak do tego podejdziemy nie ma wpadek ,nie ma HIV jest radość z sexu i efektu czyli nowego źycia pozdrawiam Graźyna

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Z tym seksem nie dla sportu to ostatnimi czasie rłźnie bywa (moźe za niedługo będzie to dyscyplina olimpijska) :lol:

btw gaga młj dziadek urodził się w głrach - taka miejscowość dla niewtajemniczonych ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

bez przesady. ideologia ideologią, ale obecnie bez problemu można i dostać receptę na pigułki (mnie przy każdej wizycie lekarka pyta, czy chcę receptę) i wykupić, a nawet jak się człowiek krępuje - można kupić w necie, choćby na doz.pl i odebrać w aptece. także nie przesadzłabym z tym trzecim światem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Antykoncepcja

Z tą antykoncepcją to nie jest taki problem czasem jak ze świadomością co i jak i odpowiednim podejściem. Jako kobieta mający już trochę więcej lat na karku, ale nie aż tyle ;-) powiem, że mając dwójkę dzieci i chcąc się cieszyć dalej seksem wyjściem skutecznym są DOBRZE dobrane tabletki anty. U nas sporo też ucieka się do jakichś dziwnych tanich tabletek, to nie cukierki, powinny być porządnej jakości, tym bardziej, że w Polsce nie jest tak tragicznie z ich cenami ;/ np. za yasminelle płaciłam ostatnio w łódzkiej aptece za grosze raptem troche ponad 3 dychy za opakowanie, jeśli ktoś zamierza się zabezpieczać z takiego czy innego powodu, nie wnikam, to już robić to porządnie. A w kalendarzyk tak a propos... jakoś nie jestem przekonana, ale u niektórych jakoś działa ;-))))

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał christina Zobacz post
    a nawet jak się człowiek krępuje -
    :wlosy_staja_deba: to nie powinien jeszcze uprawiać seksu. To sa leki jak każde inne. Co za zacofanie !!! Kochamy się od tysięcy lat i tak samo długo stosujemy taką bądź inną formę antykoncepcji i idąc do specjalisty "człowiek sie krępuje" ??? Przepraszam, wychodzę, tego już nie pojmuję.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)