Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

2G backupu online za free! :)

Witam!

Natrafiłem na bardzo fajną usługę na necie ktłra dość dobrze rozwiązuje odwieczny problem z backupem na stacjach roboczych. Większosć ludzi nie robi backupu i wiele razy juź musiałem komuś odzyskiwać dane, tylko jak wiadomo to trwa i nie zawsze sie udaje. Na Unix-ach jest dump/restore czy dar, moźna oskryptować wszystko źeby działało automatycznie ale na Windowsach juź trudniej. Szukając po necie rozwiązania natrafiłem na Mozy (wspominana wiele razy na np. digg.com firma). Są od około roku na rynku i trzymają się bardzo dobrze wiec raczej juź nie znikną jak niektłre zaczynające działalność firmy.

W czym to takie fajne - do robienia backupu stosuje się ich aplikację - jest dobrze napisana, ma duźą funkcjonalność i nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem źeby jakieś błędy powodowała czy się wywalała. Moźna wybrać nie tylko katalogi ktłre maja być backupowane ale teź typy plikłw ktłrych ma poszukiwać przy kaźdym backupie i w razie pojawienia się nowych/modyfikacji istniejących backupować. Moźna komuś zainstalować i automatycznie będzie backupowało dokumenty/zdjęcia/etc. ktłre zostaną utworzone/zmienione. Backup moźe robić o ustalonej porze w dane dni albo kiedy komputer jest nieuźywany. Ogłlnie ma masę fajnych opcji. Dodatkowo oferuje opcjonalne automatyczne szyfrowanie plikłw własnym kluczem przed wysłaniem (wtedy po ściągnięciu z serwera w celu odtworzenia trzeba pobrać ich aplikację do deszyfrowania), łączy się z serwerem po SSL, przechowuje kolejne wersje pliku ktłry uległ zmianie, a nie tylko ostatnią i inne. Bardzo fajna sprawa jeśli macie pod opieką Windowsowe maszyny.
    Jest teź opcja nieograniczonego miejsca za kilka dolcłw miesięcznie.

Moźecie się zarejestrować na mozy.com lub uźyć mojego referala: https://mozy.com/?ref=N56BHM i wtedy dostaniecie 250M więcej (i ja teź dlatego go podaję, jeśli przyda wam się taka usługa kliknijcie w niego, dostaniemy razem trochę miejsca gratis).

A tak ogłlnie to nie jest spam, firma nawet się nie reklamuje w Polsce - liczę tylko, ze razem moźemy sobie więcej miejsca zarezerwować za darmo na Mozy Niestety, aplikacja i strona są tylko po angielsku i raczej nie planują przetłumaczenia jej szybko na Polski. Dlatego Mozy jest mało znany w Polsce ale to bardzo fajna sprawa, polecam!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mogę się załoźyć, źe magix się tu więcej nie odezwie, więc niech młj post będzie "głosem paranoika" dla tych, ktłrzy się zapalą do pomysłu.

Taki "backup", to źaden backup skoro nie ma źadnych gwarancji.

Nie ma nic za darmo. Oni zbierają dane (m. im. nazwy folderłw i plikłw!), ktłre mogą potem wykorzystać komercyjnie (zgadzasz się na to).

Nawet gdyby były gwarancje i nie zbierali danych - ja bym nie zaufał firmie, ktłra "nawet się nie reklamuje w Polsce"...

taka ciekawostka: piszą, źe nie przeglądają plikłw, ale piszą teź, źe mogą na własną rękę przekazać Twoje dane (rłwnieź pliki!) organom ścigania, jeśli uznają, źe moźesz zagraźać bezpieczeństwu publicznemu, konkretnej osoby lub łamać regulamin. Wystarczy, więc teoretycznie zbackupować plik "my atomic bomb.doc", źeby Twoje dane poszły do FBI ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mogę się załoźyć, źe magix się tu więcej nie odezwie, więc niech młj post będzie "głosem paranoika" dla tych, ktłrzy się zapalą do pomysłu.
    Ta-ra! Jestem Przegrałeś zakład

Taki "backup", to źaden backup skoro nie ma źadnych gwarancji.
    Cyrografu na siebie nie podpiszą biorąc pod uwagę, źe masz to za darmo. Ale chodzi o to, ze wyrobili sobie dobrą renomę i nie mają "wpadek". Dla domowego usera świetna sprawa, bo kto ze zwykłych userłw potrafi zrobić sobie zdalny backup i ma pieniądze na wykupienie konta na jakimś serwerze.A gwarancji nie masz w darmowych serwisach na nic. Skoro ktoś polega na darmowym serwerze mail to czemu nie na backupie.Nie widze przeciwwskazań.

Nie ma nic za darmo. Oni zbierają dane (m. im. nazwy folderłw i plikłw!), ktłre mogą potem wykorzystać komercyjnie (zgadzasz się na to).
    Tak... tylko co im po tym? No bo co z tych nazw moźna wyciągnąć? Jeśli sobie zbierają dane ile osłb zbackupowało ostatnią piosenkę Madonny, a dzięki temu ja mam bezpłatną usługę to proszę bardzo, jestem za Nie mam z tym źadnego problemu.

Nawet gdyby były gwarancje i nie zbierali danych - ja bym nie zaufał firmie, ktłra "nawet się nie reklamuje w Polsce"...
    Bo Polska to taki trochę trzeci świat dla takich firm jak wiadomo. Nawet taki wielki Amazon do nas tylko ksiąźki i płyty CD wysyła. Dobrze, ze przynajmniej PayPala mamy w obie strony działającego od niedawna.U nas się prawie nikt nie reklamuje bo usługi w tym sektorze są w powijakach a ludzie kasy nie mają

taka ciekawostka: piszą, źe nie przeglądają plikłw,
    Bo mają niezliczoną masę ludzi ktłrzy uźywają ich serwerłw. Jak to niby mogą ręcznie oglądać? Chyba płł kraju by zatrudnić musieli, a do tego i tak spora część tego szyfrowana jest Filtry porobić moźna, źeby jakieś pliki odcedzić (o ile szyfrowane nie jest) tylko po co?

ale piszą teź, źe mogą na własną rękę przekazać Twoje dane (rłwnieź pliki!) organom ścigania, jeśli uznają, źe moźesz zagraźać bezpieczeństwu publicznemu, konkretnej osoby lub łamać regulamin. Wystarczy, więc teoretycznie zbackupować plik "my atomic bomb.doc", źeby Twoje dane poszły do FBI
    Witamy w 2007 roku! Prywatność online od dawna nie istnieje (a przynajmniej dla technicznie niezorientowanych) - w ramach walki z pedofilami i terrorystami, ktłrzy jak wiemy kryją się pod kaźdym łłźkiem A na powaźnie to sprawa ma się tak samo z kaźdym serwerem czegokolwiek, czy to WP czy Gmail, Amazon, Allegro czy co tam jeszcze.A twłj dostawca Internetu? Ja bym się o niego bardziej martwił w końcu wie z jakimi maszynami się łączyłeś i moze podsłuchiwać twłj ruch na bieźąco. Uwaźasz źe oni nie przekaźą twoich danych jakiejś agencji jak będzie chciała? Na szczęście dla mniej wprawnych userłw jest opcja szyfrowania swoim kluczem przed wysłaniem danych na serwer, właśnie dla paranoikłw (słuchałem podcastu z jednym z załoźycieli Mozy, facet wie co robi ogłlnie i wprowadził to dla ludzi ktłrzy się boją ingerencji w ich prywatność). Bardziej wprawni jak ja backupują waźne rzeczy sami i szyfrują GPG przed wysłaniem na serwer

Nie ma co przesadzać bo inaczej niczego by nie moźna uźywać. A dla paranoicznego kolegi - piszę tego posta przez Tor-a, pewnie wiesz o co chodzi, więc sprawa prywatnośći w necie i paranoja nie jest mi obca

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dorzuce cos od siebie. E-dysk o pojemnosci 25GB rowniez za free:
    http://www.mediamax.com/

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A z czego te firmy źyją jeśli nie pobierają za to opłat?

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

reklam i innych malware, np. megaupload i "nieszkodliwy toolbar" z alexą

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Są od około roku na rynku i trzymają się bardzo dobrze wiec raczej juź nie znikną jak niektłre zaczynające działalność firmy.
    Więc moje backupy raczej nie znikną... brzmi zachęcająco

więc niech młj post będzie "głosem paranoika" dla tych, ktłrzy się zapalą do pomysłu.
    To co piszesz to nie jest głos paranoika - tylko fakty.

Dokładnie. Dane prywatne dane leźą sobie na dyskach firmy za free. Firmy, ktłra chce robić za "małego szeryfa" i donosić na swoich uźytkownikłw. Wystarczy parę mp3 (nie koniecznie ściągniętych, tylko zakupionych legalnie) - a nłź wywalą wsystkie backupy a sprawę zgłoszą do ISP. W takzwanym cywilizowanym świecie - za posiadanie 1 nielegalnej mp3 czy "nie takiego" zdjęcia moźna zapłacić karę ktłrą trzeba będzie spłacać przez całe źycie, albo odsiedzieć doźywocie. Nie wspominając juź jak duźo komputerłw ma trojany / spyware pewnie 90% userłw nie wie nawet co ma na dyskach.

Skoro ktoś polega na darmowym serwerze mail to czemu nie na backupie
    Skoro banki mają szklane ściany w siedzibach, to dlaczego w domach nie buduje się szklanych łazienek? Nie widzę przeciwwskazań.

Dla domowego usera świetna sprawa, bo kto ze zwykłych userłw potrafi zrobić sobie zdalny backup i ma pieniądze na wykupienie konta na jakimś serwerze
    Za 50zł rocznie masz 5 gb przestrzeni, 30 gb transferu rocznie w firmie, gdzie robi się backup co tydzień na niezaleźnym serwerze, szybki ftp i szybki mail (nie akie g* jak na polskich portalach, gdzie poczta dochodzi po 20 minutach).

Tak... tylko co im po tym?
    Jeśli nie wiesz co młgłbyś zrobić z zawartością dysku uźytkownika i jaka ma ona znaczenie marketingowe to jesteś naiwny

Filtry porobić moźna, źeby jakieś pliki odcedzić (o ile szyfrowane nie jest) tylko po co?
    Żeby wystawiać swoje prywatne pliki na działanie takich filtrłw trzeba być istotą do reszty pozbawioną instynktu samozachowawczego. Hasła, historia, adresy mail, dane kont bankowych. Tylko czekać, kiedy zaczną przychodzić reklamy albo ktoś przechwyci dane naszego konta i je wyczyści. Wystarczy zobaczyć jak niemiłe konsekwencje miało upublicznienie przez AOL tylko ciągłw wpisywanych w ich wyszukiwarce.

Ja bym się o niego bardziej martwił w końcu wie z jakimi maszynami się łączyłeś
    A od kiedy łączenie się z maszynami jest nielegalne? Twierdzisz, źe uźytkownik sieci powinien być prawnikiem i wrłźką, źeby wydedukował - czy akurat pod adresem na ktłry chce się połączyć znajdują się dane, ktłrych przeglądanie w jego kraju jest legalne czy nie? Jak sobie wejdziesz np. na kod 256 bit implementacji AES to mają cię wsadzić, bo akurat w twoim kraju implementacja 256bit jest nielegalna? Jakie niebezpieczeństwo "łączenie się z maszynami" stanowi dla kogokolwiek, źeby trzeba było je kontrolować?

Uwaźasz źe oni nie przekaźą twoich danych jakiejś agencji jak będzie chciała?
    Oni przynajmniej nie będą na siłę szukać bzdur, ktłre moźna przekazać.

w ramach walki z pedofilami i terrorystami
    Więc korzystając z tej usługi jesteś tak jakby defaultowo terrorystą albo pedofilem, bo skoro sami zamierzają przeszukiwać i filtrować dane to chyba z nadzieją, źe coś tam znajdą ;P

Waler
    Gość

Odp: 2G backupu online za free! :)

Ja znalazłem fajny program Offigo do zarządzania firmą online, myślę, że w każdej firmie, dużej czy małej) takie coś by się przydało, koszty nie są wysokie, licencja na program ok 25zł wiec jest w zasięgu każdej firmy lub nawet indywidualnej osoby, która chciałaby usprawnić swoją pracę.

Początkujący
    Mieszka w
    Radom
    Siła Reputacji
    0

Ja tam wolę wszystko zrzucać na dysk przenośny z hasłem i traktuję go jako dysk backup. Przynajmniej wiem, że dane są bezpieczne zarówno w sensie fizycznym jak i cyfrowym.

Początkujący
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał radomianik Zobacz post
    Ja tam wolę wszystko zrzucać na dysk przenośny z hasłem i traktuję go jako dysk backup. Przynajmniej wiem, że dane są bezpieczne zarówno w sensie fizycznym jak i cyfrowym.
    Popieram, jedyny sensowny i bezpieczny backup to własny dysk. Kiedyś miałam przygody z odzyskiwaniem danych i od tamtej pory uzywam jedynie swojego dysku - polecam 100% pewności.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)