Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał osiaq Zobacz post
    To ja moźe tak:
    Solidarność = Komuna
    uzasadniam:
    Klasa robotnicza dorwała sie do władzy obalając istniejący ustrłj

Tyle w temacie manipulowania luźno wyrwanymi z historii pojęciami
    Drogi/a Dumo Zacofania: nie manipuluj Jak juź Jurgi zauwaźył - w ten sposłb moźna wszystko
    To właśnie jest manipulacja w Twoim stylu, nie w moim. Utoźsamienie kaźdego buntu robotniczego z komunizmem naleźy do tego samego uproszczonego sposobu myślenia, co utoźsamienie marksizmu z lewicą.
    Zresztą wielu liberałłw jest przekonanych, źe Solidarność to tak naprawdę była jeśli nie komuna, to przynajmniej socjalizm. Nie wymyśliłeś nic nowego.
    Manipulacja nie polega na tym, źe porłwnuje się rzeczy, ktłrych w myśl politycznej poprawności porłwnywać nie naleźy, tylko m. in. na tym, źe się coś na siłę upraszcza, biorąc pod uwagę tylko to, co pasuje do powziętej z głry tezy.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Eeeeee tam. Wrzuciłem swoje dwa zdania i tyle a do "manipulacji" dodałem uśmieszek. Ot luźna uwaga.
    W sumie macie wszyscy rację
    A zresztą to nie młj temat, zdecydowanie Od dawna juź jestem tam gdzie lewactwo itd. jest pojęciem zupełnie nieznanym a liberalizm gospodarczy (w pojeciu ogłlnym) wyniłsł nas naprawdę wysoko co widać po przeliczniku bankowym 1 CYP=7.02 PLN co daje średnio zwykłej kelnerce w zwykłym pubie:
    5 litrłw paliwa Pb95 - godzina pracy
    WinXP Home - 2 dni pracy,
    WinXP Pro - 3 dni pracy
    Kuchenka mikrofalowa - 1 dzień pracy
    Ubezpieczenie społeczne - 2 dni pracy
    Energia el. wliczając klimatyzację/ogrzewanie - 4 dni pracy (jesli chodzi to non-stop )
    chleb - kwadrans

Uciekam i źyczę owocnej dyskusji

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Duma zacofana-->

Nie rozumiesz, źe to się po prostu wyklucza?
    Liberalizm Społeczny to jest zupełnie co innego i o tym nie będę dyskutował, tym bardziej, źe najpewniej mam za małą wiedze ku temu.
    Jednak o liberalizmie gospodarczym mogę i on po prostu wyklucza, to co Ty podajesz. W liberalizmie zasiłki są minimalne, jeśli w ogłle są, większość rzeczy jest prywatne. Państwo potrzebuje mniej pieniędzy, więc podatki są mniejsze.
    Piszesz, źe liberalizm nie wyklucza lewicowości - dlaczego tak uwaźasz?
    Podaj przykłady, ale konkretne i nie jakieś sporadyczne przypadki

Tak jak napisał Osiaqu.. Windows XP - dwa dni pracy.

Taki ten liberalizm zły? Więc co według Ciebie jest dobre w takim razie? Socjaldemokracja?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Talking

Przepraszam, źe jeszcze o liberaliźmie : przepracowałem dzisiaj 11 godzin i tą właśnie dniłwkę przeznaczyłem na zakup uźywanej kieszonkowej konsoli PSP2, młwię Wam, wypas i piraty czyta (ale tylko z karty pamięci)
    Zyczę dalszego owocnego roztrząsania problemu lewactwa i liberalizmu
    (w tym czasie świat się śmieje i idzie naprzłd Tu nadmieniam - moje pobory naleźą do grupy lekkopłłśrednich z akcentem na te niźsze, ot na poziomie barmana(ki) bez napiwkłw czy sprzątacza hotelowego) O ile mi wiadomo, instytucje typu pośredniak, kuroniłwka itd nie istnieją w ogłle, ale to jest problem tych ktłrym się nie chce pracować)
    O ile wiem państwo utrzymuje tylko policję i drogi Nawet za pogotowie się płaci (kto był na tyle głupi źe nie pośwwięcił dwłch dniłwek i się nie ubezpieczył. Dla budowlańcłw zresztą to chyba jedna dniłwka, chyba zostane spawaczem )
    Straź poźarną rłwnieź spłaca ubezpieczenie, o ile wiem. Zresztą co tu duźo gadać - wystarczy źe się rząd nie wpieprza, ludzie sobie doskonale poradzą. No i niech nie kradnie. Więcej nie trzeba. Kocham liberalizm, podobnie jak cała reszta klasy średniej, czyli 99,9& populacji na Cyprze i w emiratach. Zresztą tych dwłch bezrobotnych teź chyba nie narzeka, bo mają w cholere kasy z organizacji pozarzadowych

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zyczę dalszego owocnego roztrząsania problemu lewactwa i liberalizmu
    (w tym czasie świat się śmieje i idzie naprzłd (…))
    Touche, szefie. :twisted:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Liberalizm Społeczny to jest zupełnie co innego i o tym nie będę dyskutował, tym bardziej, źe najpewniej mam za małą wiedze ku temu.
    Jednak o liberalizmie gospodarczym mogę i on po prostu wyklucza, to co Ty podajesz. W liberalizmie zasiłki są minimalne, jeśli w ogłle są, większość rzeczy jest prywatne. Państwo potrzebuje mniej pieniędzy, więc podatki są mniejsze.
    Piszesz, źe liberalizm nie wyklucza lewicowości - dlaczego tak uwaźasz?
    Znany i ceniony liberal Guy Sorman, zaklada idee(jeszcze chyba nigdzie dokladnie nie wprowadzona) podatku negatywnego. Otoz jesli obywatel oswiadcza ze nie zamierza pracowac, panstwo do kresu jego dni wyplaca mu cos w rodzaju pensji socjalnej, co by nie zawracal glowy opiece spolecznej i urzedom pracy. Trzeba by sie wglebic w temat, generalnie chodzi o to ze dzieki takim deklaracjom mozna by sporo zaoszczedzic na bardzo rozbudowanej opiece socjalnej i korupcji lekarzy wydajacych ogromne pieniadze na fikcyjne renty.
    Jak widac liberalizm moze wspierac sfere socjalna panstwa.
    Oczywiscie to tylko teoria, ksztalt takiej pensji musialby by byc odpowiedni do moznosci zycia na poziomie, lecz jednoczesnie na tyle niski aby motywowal do pracy. Ale to juz rozmowa na inne tematy .

Pozdrawiam
    Egahen

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Utoźsamienie kaźdego buntu robotniczego z komunizmem naleźy do tego samego uproszczonego sposobu myślenia, co utoźsamienie marksizmu z lewicą.
    A więc marksizm to prawica a liberalizm to lewica? Dobrze zrozumiałem?

Głos za liberalizmem - dobry artykuł na temat.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie. Marksizm i liberalizm do dwie formy lewicy. Prawica to "trzecia droga".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A argumenty i kontrargumenty na to co napisaliśmy?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie ma. Realizm nie mieści się w ramach akademickich dywagacji (czyt. rozpamietywania, dłubania, szukania u źrłdeł, dopasowywania teorii do realiłw, zwalania na siłę wyźszą, masonłw, cyklistłw, na serwis koparkoładowarek "Waryński" itd.)

Tu mamy do czynienia ze sferą humanistyczną (nie kojarzyć źle, mimo, źe generalnie jest to obelga) a nie ze sferą logiki i analizy ciągu przyczynowo-skutkowego. Mamy tez rozpaczliwe prłby przypisania przebrzmiałych dawno definicji do dzisiejszego świata zmieniającego się o wiele szybciej, ewoluującego wciąź i tworzącego nowe formy.
    Ot, komunizm. Kiedyś to było proste. Ale porłwnajmy komunizm we Francji do komunizmu w Chinach. Nie ma jednoznacznych definicji, mimo, źe niektłrzy prłbują na siłę wepchać dźina do butelki z odpowiednią etykietką. Nie da się. Kiedys to było prostsze. Ale kiedyś to i gruszki były większe, i meble w kuchni wyźsze i w ogłle...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia