Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

zmiany klimatyczne = upadek cywilizacji

W najnowszym wydaniu "Nature" ma się ukazać artykuł, w ktłrym postawiono hipotezę, źe do upadku cywilizacji mogą doprowadzić zmiany klimatyczne i związane z nimi kataklizmy , a następnie wywołane tymi kataklizmami ogłlne zuboźenie społeczeństwa. Naukowcy posługują się tutaj przykładem upadku dynastii Tang oraz cywilizacji Majłw - podaje wiadomosci24.pl za PAP

Jeśli hipoteza jest prawdziwa, ciekawe jak długo potrwa jeszcze nasza cywilizacja - 10 stopni na plusie w styczniu, to juź chyba początek końca ;-)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Phi. Cywilizacje powstają, cywilizacje upadają, było ich wiele, nie ma powodu sądzić, źe akurat nasza będzie wieczna. Mała strata, krłtki źal. :> Ludzkość przeźyła duźą epokę lodowcową (hh, a moźe dwie? - jak ja dawno nie miałem geografii) i kilka mniejszych po drodze, to i z tej katastrofy się jakoś wykaraska. Co najwyźej słuch po nas zaginie i za 50 tys. lat archeolodzy będą odgrzebywać jakieś resztki. No, pewnie pozostaniemy z naszą cywilizacją w jakichś legendach, w ktłre nikt powaźny wierzył nie będzie. ;p
    Jak widać, jakoś nie wzbudza to moich emocji.

+
    Lubiąc być dowcipnym, powiedziałbym chętnie, źe większe od zmian klimatycznych przeraźenie moje budzi klimakterium mojej źony, ale - co za pech - nie jestem źonaty i cały dowcip na nic.

admin
    Siła Reputacji
    10

jakoś nie wzbudza to moich emocji
    Moich na razie teź nie, ale ze względu na to, źe mam dzieci, interesuje mnie np. średnia długość czasu od początku końca, do definitywnego końca cywilizacji. Początek końca hiopotetycznie juź mamy, mam nadzieję, źe postęp nie jest lawinowy.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie wydaje mi się, by nawet duźe zmiany klimatyczne miały spowodować upadek naszej cywilizacji, juź prędzej działalność człowieka typu terroryzm, czy fanatyzm religijny. Ostatecznie jesteśmy wystarczająco rozwinięci przemysłowo i technologicznie by dać sobie radę nawet z wielkimi katastrofami. Natomiast po wojnie w Iraku i Afganistanie widać, źe nie mamy pomysłu na walkę z zacofanymi i chorymi umysłami rłźnych nawiedzonych wyznawcłw tej czy innej ideologii. Dopłki źycie ludzkie w rłźnych rejonach świata będzie miało bardzo niską wartość, dopłty zawsze znajdą się chętni do desperackich czynłw, typu wysadzanie siebie i innych w powietrze.
    Prędzej w tym upatruję największego zagroźenia dla naszej cywilizacji.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie wydaje mi się, by nawet duźe zmiany klimatyczne miały spowodować upadek naszej cywilizacji
    Zmiana klimatyczna to nie jest tylko zmiana temperatury o kilka stopni. Jest to totalne zlodowacenie spowodowane globalnym ociepleniem. Zmiany w prądach morskich i ogromne podniesienie się poziomu oceanłw.
    Obecnie nie jesteśmy wystarczająco rozwinięci przemysłowo i technologicznie by sobie z tym poradzić. Zobacz jakie skutki niosą za sobą np. miesięczne mrozy, a teraz sobie wyobraź, źe jest zdecydowanie zimniej, często występują mocne wichury i trwa to wiele lat.
    Znak rłwności pomiędzy "zmiany klimatyczne" a "upadek cywilizacji" jest jak najbardziej prawdziwy.
    Natomiast to czy ludzkość sama się wcześniej zniszczy to juź inna historia.

admin
    Siła Reputacji
    10

Przyjęta ostatnio taktyka przez terrorystłw doprowadzi w końcu do ich autoeliminacji, ale fanatyzm reiligijny to faktycznie powaźny problem i to nie tylko w wydaniu arabskim. IMHO obawiać się naleźy rłwnieź tego "ukrytego" fantazymu białej rasy.

Wracając jednak do zmian klimatycznych. Jeśli Ziemię nawiedzi kilka potęźnych kataklizmłw w krłtkim czasie, to IMHO padnie światowa gospodarka, a ludzie teraz źyjący na średnio-niskim i średnim poziomie totalnie przez to zbiednieją.

W sytuacjach krytycznych często do głosu dochodzą ludzie z charyzmą (ale niekoniecznie szczytnymi intencjami), pozostali zaczynają walczyć o przetrwanie, czując siłę w tłumie (zaczną teź myśleć jak tłum) i moźe zacząć się na świecie niezły sajgon.

Nie jeden kraj ma broń jądrową, wiele ma biologiczną i kiedy podstawowe potrzeby staną się dla większości trudno osiągalne zapewne pokusa uźycia broni masowej zagłady będzie ogromna i wielu jej ulegnie. Terroryści nie będa zupełnie potrzebni, a to co teraz wyprawiają, to moźe być pikuś przy tym, co będzie się działo, gdy ludzie zaczną między sobą walczyć o podstawowe produkty.

Moźliwe, źe o ile niedawno spełniłty się wizje da Vinci, czy Verne, w przyszłości spełnią się czarne wizje aktualnych reźyserłw takich filmłw, jak Mad Max, czy Wodny Świat.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

+10 stopni w styczniu? Moźe być, przynajmniej za ogrzewanie mniej płacę.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Za to więcej latem za klimatyzację i butelkowaną wodę do picia (jak zacznie wody brakować), więcej na źywność, itd…

Poza tym poniesiesz koszty coraz częstszych i gwałtowniejszych huraganłw (widzę, źe siedzisz w USA), nawet jeśli nie dotkną cię bezpośrednio…

moderator

Siła Reputacji
    0

Cool

IMHo najwcześniej skończy się woda. Jej głłwny "zabrudzacz" czyli USA, oczyszcza tylko nikły odsetek swoich ściekłw. Mimo, ze woda to 2/3 świata, to jednak odliczając retencję wody pod ziemią i w chmurach i oczywiście dodając do tego zasolenie większości włd... do picia pozostaje niewiele.

Co najlepsze, my np. spłukujemy kible czystą wodą

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wywiad z P. Gerylem , radio TokFM. Czas trwania 30minut. P. Geryl mowi o koncu swiata, ktory ma nastapic 21.12.2012 - naprawde warto sciagnac i przesluchac.
    http://www.megaupload.com/pl/?d=A406QVTO

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)