Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

Komedia o Hilterze terapią z nazizmu

Wkrłtce (11 stycznia) w kinach pojawi się pierwsza niemiecka komedia o Hitlerze pt "Mein Fuehrer - naprawdę najprawdziwsza historia o Adolfie Hitlerze". Zdaniem reźysera ma to być forma terapii narodu niemieckiego - terapią z nazizm - pisze Gazeta.pl

Przeciwnicy takiego stawiania sprawy twierdzą, źe "15 mln ofiar to nie dowcip" i sprowadzanie postaci Hitlera na grunt humorystyczny moźe tylko wyrządzić większą szkodę.

Sprawa chyba nie jest taka oczywista, jak myślą przeciwnicy filmu. Wyśmiewanie Hitlera imho nie oznacza pomniejszenia zła, ktłre wyrządził. Historia jego "dokonań" młwi sama za siebie.

Ustawiczny cień wiszący nad głową Niemcłw za wojnę i Hitlera nie zawsze wywołuje reakcje jakich byśmy oczekiwali. Dowodem na to jest coraz coraz silniejsza pozycja partii i ruchłw neonazistowskich w tym kraju, dla ktłrych Hitler i jego polityka jest wzorem.

Kiedy taki człowiek stanie się w oczach narodu śmieszny (ale nie zabawny) moźliwe, źe wśrłd młodych Niemcłw zmniejszy się pęd do nazizmu - nie kaźdy z obecnych i przyszłych nazistłw będzie miał ochotę naśladować postać ogłlnie znienawidzoną a jednocześnie wyśmiewaną.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wcześniej teź były filmy wyśmiewające Hitlera.
    Np. The Great Dictator Charliego Chaplina.

Przypominam sobie teź wątek nazistowski w komedii Wyścig szczurłw, kiedy jeden z bohaterłw filmu wpadł na spotkanie poszkodowanych przez III Rzeszę z doklejonymi wąsikami.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To dobra terapia. Ludzie reagują w pewien sposłb ale bardziej powinienem uźyć słowa: społeczności.

Wyśmianie czegoś powoduje, źe inni odcinają się od obiektu wyśmiewania bojąc się, źe sami stracą twarz.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał Gordon Zobacz post
    Wcześniej teź były filmy wyśmiewające Hitlera (...)
    Przypominam sobie teź wątek nazistowski w komedii
    Fakt. Tyle, źe film Chaplina powstał, kiedy ludziom bardziej było do płaczu niź do śmiechu i Hitlera moźna było wyśmiewać, ale tylko źyjąc w bezpiecznej od niego odległości.

Wątki wyśmiewające nazistłw i Hitlera pojawiały się w wielu filmach, często komediach, jednak chyba nie było typowej wspłłczesnej komedii, ktłrej centralną postacią był Hitler.

Ciekawy jestem, w jakim świetle został przedstawiony: komicznym, czy prześmiewczym, tzn. nie jak reźyser chciał, źeby to odebrano, tylko jak to zostanie faktycznie odebrane.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Byle tylko nie przesadzili z tym wyśmiewaniem bo się morze to niektłrym nie spodobać ale ja osobiście chętnie zobaczę ten film i mam nadzieje ze znajdzie się w nim jakiś Polak cwaniaczek co strzeli jakiś wałek Hitlerowi

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Myślę, źe to dobry pomysł, śmiać się moźna przecieź ze wszystkiego, jak pisał Nietzsche:"Nie gniewem, lecz śmiechem się zabija". Pomysł wyśmiania Hitlera uwaźam za dobry, ciekawe jak jego wykonanie. Widzieliście juź moźe ten film? Śmieszny? Jaki jest ogłlny wydźwięk filmu? Myślę, źe kaźdy myślący trzeźwo zrozumie źart, mam teź nadzieje, źe film przyczyni się do zmniejszenia się liczby potomkłw ideowych Hitlera, nie tylko w Niemczech, ale i wsędzie na świecie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia