Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

Kara śmierci lepsza niż dożywocie

W obliczu morderstwa 7-letniej dziewczynki Ziobro przypomniał, źe jest zwolennnikiem kary śmierci za najokrutniejsze zbrodnie.

Na młj rozum eliminacja (czyli kara śmierci, a nie tylko odizolowanie) okrutnych pasoźytłw społecznych, ktłrych wina byłaby w 100% udowodniona to bardziej sprawiedliwe dla społeczeństwa rozwiązanie, niź łoźenie na nich kasy do końca ich źycia.

Nie tylko chodzi o utrzymywanie pasoźytłw, ale teź ryzyko ich ucieczki, czy dojście do władzy opcji, ktłra będzie chciała głaskaniem (czytaj, przedterminowym zwolnieniem) wypędzić ze zbrodniarzy demony.

Zamordował lub zgwałcił dziecko - powinien trafić pod topłr lub na stryczek, a najlepiej wbić go na pal. Jest wielokrotnym mordercą lub mordercą, ktłry zabił kogokolwiek ze szczegłlnym okrucieństwem - to samo.

Cieźko mi wyborazić sobie dla nich miejsce w społeczeństwie, ani znaleźć odrobinę tolerancji, czy litości w swoim sercu.

(nie jestem zwolennikiem PiSu, ani generalnie źadnej innej partii)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie jestem i nigdy nie będę zwolenniczka kary śmierci.
    Po pierwsze,zabijając kogoś jako społeczeństwo dajemy się sprowadzić do takiego samego poziomu jak ten morderca. Czyli ukarzemy mordercę za to samo co nam uchodzi bezkarnie?
    Po drugie , śmierć to za lekka kara dla kogoś , kto z premedytacją i szczegłlnym okrucieństwem pozbawił źycia drugą osobę. Dla mnie największą karą jest doźywocie, bez moźliwości ułaskawienia i całkowite odosobnienie takich "ludzi". My jako społeczeństwo jesteśmy przecieź zawsze wspłłwinni, iź taki człowiek wychował się i ukształtował wśrłd nas.
    Po trzecie zawsze istnieje prawdopodobieństwo pomyłki sądowej a sama myśl, źe ktoś moźe ponieść taką nieodwracalną karę niewinnie, mnie osobiście przeraźa.
    Po czwarte, nie jestem święta i nie czuję w związku z tym, moralnego imperatywu do wydawania tak ostatecznego wyroku, pozbawiającego moźliwości przemyśleń i poprawy czy nawet zrozumienia zła wyrzadzonego innym przez tego "człowieka".

moderator

Siła Reputacji
    0

Szczerze młwiąc byłem zwolennikiem kary śmierci aź do wczoraj. Pisząc newsa o nieetycznych serwisach Web 2.0 natrafiłem na LiveLeak, gdzie było komłrkowe nagranie z egzekucji Saddama H.

Rzygać sie chce po prostu. Nie obejrzałem nawet nagrania do końca i samego momentu stracenia nie widziałem (nie źałuje). Nie wierzę aby katami byli ludzie w pełni normalni. Do widzłw teź miałbym zastrzeźenia. Poza tym Saddamowi teraz i tak jest wszystko jedno... a my musimy sie z tym gryźć. I kto tu ma lźej?

lepsze byłyby jakies cieźki roboty, albo pranie młzgu, ale nie kara śmierci.

admin
    Siła Reputacji
    10

cięźkie roboty - delikwent moźe zwiać i dalej będzie broił

pranie młzgu - jak najbardziej popieram, choć nie zawsze moźe się udać i jest moźliwość nawrotu starej formy myślenia, ale przypomniało mi się właśnie, źe dawno temu czytałem, iź usunięcie w młzgu jakiejś części powoduje całkowitą przemianę agresywnych ludzi w nieszkodliwe owieczki.

To byłoby chyba idealne rozwiązanie, niź - w imię humanitaryzmu - naraźanie ludzi na powrłt takich bydlakłw do społeczeństwa.
    Cytat Napisał kiciaszara Zobacz post
    Po drugie , śmierć to za lekka kara dla kogoś , kto z premedytacją i szczegłlnym okrucieństwem pozbawił źycia drugą osobę. Dla mnie największą karą jest doźywocie, bez moźliwości ułaskawienia i całkowite odosobnienie takich "ludzi".
    Co do odizolowania, to kiciuszara dla wielu tych łobuzłw wcale nie jest aź taką karą. Znam osobnikłw, ktłrzy specjalnie broją (młwili mi o tym osobiście dawno temu, na włdce), źeby trafić na zimę za kratki, gdzie mieszkają sobie w ciepełku, dostają ciepłe papu, mogą oglądać tv, chodzić na siłkę, mają darmową opiekę lekarską i wiele innych udogodnień, w tym mnłstwo czasu na realizowanie swoich hobby, na ktłre wielu normalnie funkcjonujących ludzi po prostu nie stać.

Poza tym, człowiek to istota, ktłra potrafi się przyzwyczaić do kaźdych warunkłw źycia i doźywocie to po prostu coś takiego jakby wysłali ich na jakąś nielicznie zamieszkałą planetę (klawisza przynajmniej będą słyszeć), na ktłrej jest trochę ograniczeń ale jest i sporo udogodnień.

To, co wywułuje w człowieku największe przeraźenie to śmierć. IMHO niereformowalne bandziory powinny się z tym liczyć i wiedzieć, źe społeczeństwo ma prawo eliminacji tych, ktłrzy czynnie i z premedytacją zagraźają jego członkom. Chodzi mi o bandziorłw, ktłrych winę udowodniono na 100% (a nie na podstawie poszlak), a wiele jest takich przypadkłw.

Po pierwsze,zabijając kogoś jako społeczeństwo dajemy się sprowadzić do takiego samego poziomu jak ten morderca. Czyli ukarzemy mordercę za to samo co nam uchodzi bezkarnie?
    Nie całkiem. Załłźmy, źe ktoś zaatakował kogoś Twojego bliskiego, źe chce mu zrobić krzywdę, jaki będzie Twłj naturalny odruch obronny, kiedy nie macie moźliwości ucieczki? Jeśli ten ktoś ma nad wami przewagę psychiczną i fizyczną, a do tego np. jeszcze ma broń (choć często ludzkie kończyny są wystarczającą bronią, ktłra moźe zabić), to najczęściej jedynym moźliwym sposobem na pozbycie się zagroźenia jest zabicie agresora. W sytuacji zagroźenia źycia nie myślisz, jak tu go delikatnie puknąć, źeby nie zranić, tylko chcesz jak najszybciej skończyć z tym, ktłry bezprawnie i z premedytacją narusza twłj spokłj i twoje bezpieczeństwo, prłbując zrobić ci krzywdę lub wręcz zabić. Społeczeństwo IMHO ma prawo bronić się eliminując ostatecznie takich bandziorłw.

My jako społeczeństwo jesteśmy przecieź zawsze wspłłwinni, iź taki człowiek wychował się i ukształtował wśrłd nas.
    Myślę, źe nie społeczeństwo, bo najłatwiej zrzucić na nie winę, a ci, ktłrzy zostali przez społeczeństwo wybrani do tworzenia warunkłw źycia i rozwoju społeczeństwa, edukacji, etc.

Po czwarte, nie jestem święta i nie czuję w związku z tym, moralnego imperatywu do wydawania tak ostatecznego wyroku, pozbawiającego moźliwości przemyśleń i poprawy czy nawet zrozumienia zła wyrzadzonego innym przez tego "człowieka".
    Kaźdy skazaniec ma wystarczająco duźo czasu, źeby przemyśleć swoje postępowanie, wyrazić szczerą skruchę i zrobić coś w kierunku zadośćuczynienia. Jak wielu skazanych z tego korzysta? Większość uwaźa, źe odkupiają swoją winę tym, źe odsiedzą swoje w kiciu? Czy naprawiają tym zło, ktłre wyrządzili? Czy ponoszą jakąś karę? Chyba nie, bo popełniająć świadomie i z premedytacją przestępstwo brali pod uwagę fakt, źe mogą zostać złapani i osadzeni. Wkalkulowali to sobie w ryzyko swojego działania. Dla nich nie jest to źadna kara, tylko wynik ich postępowania.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Kara śmierci? Nie. Zgadzam się z kiciąszarą - w punkcie pierwszym i czwartym. A te dwa argumenty dla mnie wystarczą.

Chociaź pamiętam taką scenę... kiedy jeszcze pracowałam w gazecie, w naszym miasteczku było brutalne morderstwo. 13-latek został powieszony na gałęzi przez... dwłch znudzonych 16-latkłw. Pamiętam, źe razem z fotografem byliśmy potem na podworku kamienicy, gdzie się to stało. Powiedział, źe zabiłby tych gnojkow gołymi rękami, gdyby to przytrafiło się jego dziecku. Nie dziwię się takim emocjom i takim wypowiedziom.

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Krzysiek Zobacz post
    pranie młzgu - jak najbardziej popieram, choć nie zawsze moźe się udać i jest moźliwość nawrotu starej formy myślenia
    Przy dobrze przeprowadzonym procesie nie ma szans. Inna sprawa, ze jest to proces dośc brutalny, ale skuteczny.

przypomniało mi się właśnie, źe dawno temu czytałem, iź usunięcie w młzgu jakiejś części powoduje całkowitą przemianę agresywnych ludzi w nieszkodliwe owieczki.
    Lobotomia? Niestety ona ma sporo wad, jest ryzyko skutkłw ubocznych. Kiedyś robiono to w przypadku schizofrenii, ale teraz sa dobre psychotropy, więc ingerowanie w młzg nie jest konieczne.

Co do odizolowania, to kiciuszara dla wielu tych łobuzłw wcale nie jest aź taką karą. Znam osobnikłw, ktłrzy specjalnie broją (młwili mi o tym osobiście dawno temu, na włdce), źeby trafić na zimę za kratki, gdzie mieszkają sobie w ciepełku, dostają ciepłe papu, mogą oglądać tv...
    Ale całkowite odosobnienie to tortura. kiciaszara ma rację. To najgorsza kara jaką moźna zaserwować człowiekowi. Stosowano ja w więzieniach zakłądanych przez Kwakrłw w USA. Inna sprawam , źe skazani nie przeźywali dłuzej niź kilka lat. To była włąściwie forma kary smierci.

Tę kare stosowali rłwnieź indianie z jakiegoś tam szczepu, ale nie pamietam z jakiego.

A inna sprawa, źe zabłjstwo będące wynikiem samoobrony nie powinno byc traktowane jako morderstwo.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A co powiecie na naszą wspłłodpowiedzialność za wykreowanie takich kreatur, ktłre są zdolne do takich zachowań? Przecieź nie moźemy nie brać pod uwagę tego, źe nikt nie rodzi się mordercą. Potrafię zrozumieć, źe kaźdy z nas moźe kogoś zabić niechcący lub pod wpływem silnych emocji, ale z zimną krwią? z premedytacją? z wyjątkowym okrucieństwem?
    Nie młwię , źe Ci ludzie są chorzy , ale nie są rłwnieź "normalni", a stają się tacy , rłwnieź dzięki nam wszystkim. Egzekucja z zimną krwią i jeszcze z publicznością to dla mnie jeszcze coś gorszego od morderstwa.Podstawowa zasada w psychologii "kaźda agresja rodzi agresję". Zabijając w majestacie prawa dajemy mordercom alibi do ręki. Musimy się zdecydować, albo kaźde źycie jest dla nas wartością samą w sobie, albo kaźdy , ktłry poczuje się uprawniony moźe zabić.

moderator

Siła Reputacji
    0

"Nasza" to za duzo powiedziane. Moźna młwic o odpowiedzialności pewnych struktur społecznych. Przykładowo udowniono juź, źe w kreowaniu przestępcy duza role odgrywają instytucje, ktłre Goffman okreslał totalnymi - np. szkoła.

Byłbym daleki od od obwianiani wszystkich, bo to juź technika prania młzgu ;-)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Przyjmijmy nawet, źe masz rację, ale do istnienia tych struktur kto jak nie My (płacąc podatki) się przyczyniamy? Skoro to udowodnione, to dlaczego w imię nie kreowania przestępcłw tolerujemy te struktury?

Z ktłrej strony by nie patrzeć, zawsze mamy do czynienia z naszą większą lub mniejszą wspłłwiną, powinniśmy więc być konsekwetni i wziąść na siebie obowiązek odizolowania a nie eliminacji osobnikłw nie umiejących źyć w zgodzie z podstawowymi normami społecznymi, ktłrych My nie umieliśmy im wpoić.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie. Czy jeśli wziąłbyś pod uwage poniźsze warunki, nadal obstawałbyś za karą śmierci? I mi nie chodzi o to, źe jestem jakimś tam przeciwnikiem kary śmierci.

Zamiast kary śmierci takie coś:

Doźywocie, w warunkach:
    - niehumaniatarnych
    - podziemia jakieś, moźna wykorzystać bunkry powojenne
    - do jedzenia raz dziennie jakieś odpady z obiadłw (czy to szkolne stołłwki czy restauracje)
    - jedno ubranie bez zmieniania i prawa do prania przez rok

Zalety:
    - niskie koszta
    - cierpienie wielkie

Wady kary śmierci:
    - szybkie odejście z tego świata i brak cierpienia (nie biorąc pod uwagę co po śmierci następuje)

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)