Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Problem z przywracaniem systemu !!!

Witam!
    Mam problem z przywrłceniem systemu, pojawia mi się następujący komunikat "nie masz wystarczających uprawnień, aby przywrłcić system. Skontaktuj się z administratorem lub wyloguj się i zaloguj ponownie jako administrator, a następnie sprłbuj ponownie". Problem w tym, źe jestem zalogowany jako administrator, w trybia awaryjnym na adminie teź taki sam komunikat (konto gościa jest wyłączone). Uźywam WMC. Dodam, źe na kompach się trochę znam, ale w tym przypadku jestem "głupi", jedyne co przychodzi mi do głowy co mogło to spowodować to wyczyszcenie rejsestru ccleanerem (ale to raczej niemoźliwe), dodam rłwnieź, źe ostatnio odinstalowałem ie7, ktłrego nie mogę rłwnieź ponownie zainstalować (na koncu instalki wyskakuje błąd instalacji, uruchom ponownie komp. w celu odinstalowania wprowadzonych zmian). dzięki z głry za pomoc.
    pozdrawiam

Zefir_psv
    Gość

Sprawdz, czy administrator ma uprawnienia operatora kopii zapasowych.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Operatorw nie byo adnych wi dodaem swoj nazw i administratora, ale nic to nie dao, a nie jest tak, e uprawnienia po zalogowaniu na amin mam automatycznie a tam to moge doda innych uytkownikw eby mieli dostp do backup'u? Nie wiem czemu ale nie mog otworzy magazynu wymiennego, komunikat: "nie mona otworzy okrelonej usugi, poniewa jest ona wyczona lub nie s wczone skojarzone z ni urzdzenia", czy to dotyczy tylko kopii zapasowych?

Zefir_psv
    Gość

Upewnij sie, ze Protected Storage service pracuje. Dalej, system sam sobie uruchamia uslugi, ktore sa "Manual", ale jesli jest "Disabled" to jej nie uruchomi. Sprawdz, ktore uslugi masz wylaczone.
    Administrator powinien byc rowniez operatorem kopii zapasowych. Dodatkowo sprawdz w Local Security Policy, czy Administrator jest na liscie uzytkownikow majacych uprawnienia przywracania kopii zapasowej.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie bardzo się orientuję jak sprawdzić to co napisałeś i co dokładnie sprawdzić? Jak by moźna było trochę dokładniej :wink: . dzięki. A tak wogłle to tych uźytkownikłw to mam chyba trochę za duźo (załącznik), nie mogę się rłwnieź "dostać" do magazynu wymiennego.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

Zefir_psv
    Gość

Lista kont uźytkownikłw jest OK.

Odpowiednie usługi uruchomisz z palca. Odpal cmd.exe i napisz:
    Kod:
    net start ntmssvc
    net start protectedstorage
    Pierwsze uruchomi magazyn wymienny, drugie magazyn chroniony.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jedna usługa się uruchamia, druga nie. Po uruchomieniu tej jednej nadal to samo.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

Zefir_psv
    Gość

Jedna jest juź uruchomiona, a druga jest wyłączona. Wejdź do listy usług, znajdź "Magazyn wymienny", czy jakos tak, kliknij ją 2x i zmień "uruchamianie" z "Wyłączony" na "ręczny". Wtedy kliknij start, albo jeszcze raz to samo z palca.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Uruchomiłem i drugą, ale niestety nadal to samo, jedyne co się zmieniło to to, źe mam juź dostęp do magazynu wymiennego.

Zefir_psv
    Gość

No, a teraz uruchom "mmc", dodaj przystawkę "Group Policy Object Editor" dla komputera lokalnego, następnie przejdź w drzewie do:
    LCPComputer conf.WindowsSecurity settingsLocal PoliciesUser Rights Assignment. Tam znajdź "Backup file and directories" oraz "Restore file and directories". Upewnij się, źe na listach jest uźytkownik Administrator. Jeśli nie - dodaj.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)