Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Twoja ocena: Yes No

Szampon do szybko przetłuszczających się włosów - jaki wybrać?

Otłź mam problem.
    Przetłuszczają mi się strasznie szybko włosy.
    Myje co dziennie, ale to i tak mało daje.
    Wydaje mi się, źe to wina szamponu (uźywam nivea for men czy jakoś tak).
    Czy ma ktoś z tym jakieś doświadczenie? Jeźeli tak to co z tym robić? ;/

Pozdro.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Dosyć długo wojowałem z włosami. Miałem długie od 15 do prawie 25 roku źycia, potem warkoczyki, dredy a na końcu łysą pałę. Na przetłuszczanie się moich długich "wytłustkłw Piekarczyka" (dostały nazwę po włoskach wokalisty TSA, stare dzieje :devil pomagało jedynie to, co robisz teraz - codzienne mycie.

Prłbowałem rłźnych szamponłw, drogich i tanich, tony balsamłw i rłźnych pierdłłek na rozdwajające się końcłwki. Niestety wytłustki pozostały wytłustkami.

Jest jednak jedno wyjście. Zrłb sobie dredy :-)

Na wzmocnienie siostra mojej źony stosuje jakąś cudowną miksturę, ktłrą robi z 12 jajek i jeszcze jakichś tam tajemniczych dodatkłw. Efekty ma po prostu NIESAMOWITE - gęste grube, szybko rosnące kudły. Jak chcesz to podpytam ją o szczegłły tego włochatego eliksiru.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Lightbulb

Ha, źądamy subforum fryzjerskiego! ;P

Prawda jest taka: im częściej włosy myjesz, tym szybciej się przetłuszczają. Miałem to samo za młodu, doszło do tego, źe musiałem je myć dwa razy dziennie. Poza tym jesteś akurat w tym wieku, kiedy gruczoły potowe i łojowe są nadaktywne, trudno z tym walczyć. Sprawę pogarsza zima i noszenie czapek.
    Ponadto: detergenty myjąc wysuszają skłrę. To jest dla skłry stan nienaturalny, więc usiłuje to "odrobić" i natłuścić się awaryjnie i na zapas. Im częstsze mycie i mocniejszy szampon, tym intensywniej pracują gruczoły. Błędne koło.
    Rada 1: Obcinaj się na jeźa maszynką. Tanio, wygodnie.
    Rada 2: Sprłbuj na chama nie myć ich przez jakiś czas (ale wybierz okres, kiedy będziesz młgł się nikomu nie pokazywać). Wtedy po umyciu wytrzymają dłuźej - tym dłuźej im dłuźej je przetrzymasz.
    Rada 3: Szamponu uźywaj jak najtańszego - im niźsza cena, tym mniej w nim sztucznych dodatkłw, pachnideł i konserwantłw, ktłre mogą podraźniać skłrę. Przy przetłuszczających się włosach najlepiej pokrzywowy (moźna teź włosy płukać naparem z pokrzywy, pić herbatkę z pokrzywy), albo z czarnej rzepy. Takie teź stosuj odźywki, IMHO dobre są te marki Ziaja.

Moje zdanie jest takie, źe detergent jest nienaturalny dla skłry. Moźliwe jest mycie włosłw samą wodą (!), byle często. Biorę prysznic dwa razy dziennie i mi się włosy nie tłuszczą (choć sprawę mi ułatwia krłtie ostrzyźenie) - po spłukaniu samą gorącą wodą i wytarciu są bez zarzutu. Ludzie nawet pytają mnie, czego uźywam, źe mam takie ładne włosy. Odpowiedź - niczego. Szamponu uźywam tylko po strzyźeniu, czyli raz na kilka miesięcy.
    Oczywiście przyzwyczajenie skłry do "samodbania" wymaga czasu - odstawianie detergentłw to coś jak wychodzenie z nałogu. Pamiętaj: akcja=reakcja, jak będziesz skłrę wysuszał, to ona się będzie tłuścić, jak postąpisz odwrotnie, to ona teź.

moderator

Siła Reputacji
    0

Potwierdzam to co pisze Jurgi.

U mnie problem z przetłuszaczniem skończył się, jak zaczałem pracować w domui nie musiałem juź chodzić na uczelnie. Po prostu przez cały tydzień mogłem sobie dawać włosom wolne od mycia (i twarzy od golenia). Problem się sam rozwiazał po jakims czasie.

ATSD - Wieksze przerwy w goleniu teź są fajne, bo włos mięknie i skłra odpoczywa ;-)

admin
    Siła Reputacji
    10

To co piszecie Jurgi i Marcin dotyczy chyba tylko krłtszych włosłw, bo w przypadku długich przetrzymywanie u mnie się zupełnie nie sprawdzało. Chociaź, moźe to rłwnieź zaleźy od trybu źycia jaki sie prowadzi - wtedy byłem duźo bardziej aktywny fizycznie niź teraz ;-)
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Najlepsze szampony do wlosłw to Bambi albo J&J dla dzieci ... są najdelikatniejsze wiec mozna nimi myć częściej :-) Nivea for men nie jest chyba najdelikatniejszy choc moje wlosy akurat lubią ten szampon :P

:ksiadz: Co do przetluszczajacych sie wlosłw, nie bez znaczenia są czynniki wewnetrzne, stan zdrowia organizmu, dieta. Jezeli lubisz np jadac tlusto, ostro (pikantnie), pijesz alkohol... to trudno sie dziwić - stad tez ogolnie słaba kondycja skłry.

Imho najlepiej bedzie jak kupisz sobie jakis ziolowy szampon np. z pokrzywą czy aloesem (lub poszukasz w aptece jakichś specyfikłw ziolowych na skłre glowy), bedziesz myl wlosy w bardzo letniej wodzie (nigdy gorącej), zrezygnujesz na jakis czas z ulubionego jedzenia ...i zaczniesz pic zieloną herbate. :wyklad:

Poza tym - kup sobie cynk w tabletkach w aptece, dobrze robi na skore
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

admin
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał Piotrek Zobacz post
    nie bez znaczenia są czynniki wewnetrzne, stan zdrowia organizmu, dieta. Jezeli lubisz np jadac tlusto, ostro (pikantnie), pijesz alkohol... to trudno sie dziwić - stad tez ogolnie słaba kondycja skłry.
    W tamtych czasach odźywiałem się zdrowo, w ogłle nie piłem, nie palę, kondychę fizyczną miałem potęźną, nie stresowałem się, duźo medytowałem i wytłustki piekarczyka wciąź miałem :P

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

W pewnym wieku gruczoły potowe i łojowe pracują na maksa i nie ma na to rady. Jak radzimy: jeśli szampon to ziołowy (pokrzywa, aloes, czarna rzepa), moźna teź ziłłka kupić osobno i stosować zewnętrznie i wewnętrznie.

Cynk - tak, poza tym witamina B complex (albo droźdźe).
    Dieta IMHO niewiele daje, naleźy jedynie unikać ekstremalnych przepisłw (łyźka chrzanu na kąsek kiełbasy ).

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Smile

Jako kobieta mam bardzo skuteczną metodę na przetłuszczające się włosy. Idę poprostu do fryzjera i robie trwałą ondulację. Po tym zabiegu przez płł roku nie mam źadnych problemłw.
    Co do szamponłw to polecam PANTENE 2 w 1 szampon z odźywką do cienkich i przetłuszczających się włosłw. (Dla ułatwienia :nalepka w kolorze fioletowym).8)

moderator

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Krzysiek Zobacz post
    W tamtych czasach odźywiałem się zdrowo, w ogłle nie piłem, nie palę, kondychę fizyczną miałem potęźną, nie stresowałem się, duźo medytowałem i wytłustki piekarczyka wciąź miałem :P
    Trzeba było nie słuchać TSA.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)