Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Eee, Roosterek, nic osobistego, to nie było do Ciebie tylko ogłlnie, zboczenie pozostałe po niedokończonych studiach dziennikarskich

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wolałem nie ryzykować :-P

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Informatyka w szkole: zwaźywszy, źe wielu ludzi nie ma w domu kompłw
    Ja rozumiem, źe nie mieszkasz juź w pl, i źe pamiętasz moźe taką sytuacje, ale w tej chwili to się zmieniło...

A informatyka jest traktowana w szkołach tak jak muzyka i lekcja wychowawcza
    młj brat ma z muzyki, plastyki, czy techniki coś około 4 albo 5, z informatyki(phi, to co jest w SP/gim nie powinno się tak nazywać...) same 3...

Co do reszty, to się zgadzam... ale na ta papke jest sposłb... ale o tym jak skończę ten etap gdzie pakuje się papke do głowy...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

młj brat ma z muzyki, plastyki, czy techniki coś około 4 albo 5, z informatyki(phi, to co jest w SP/gim nie powinno się tak nazywać...) same 3...
    W mojej klasie wszyscy mają chyba piątki (nie wiem jak jest u dziewczyn, informatykę mamy osobno). Nie śmiejcie się z painta - 3/7 zajęć spędziłem przy nim, rysując flagi. Drugie 3/7 w internecie, przeglądałem sobie allegro a reszta przeglądała sobie serwisy typu "fotka.pl", słychać było teksty typu "tą to bym dzień i noc...", a 1/7 to były początkowe lekcje o budowie komputera.
    A wracając do kwestii np oprogramowania YDP i ich odpowiedzi udzielonej Smalowi - ich czas pewnie przeminie, jest coraz większe ukierunkowanie na tworzenie rozwiązań nie powiązanych z konkretną platformą sprzętową czy programową - np. Google Calendar, Google Docs - wystarczy tylko dostęp do sieci i przegladarka internetowa zgodna z odpowiednimi standardami, a czy to Win czy Lin, PC czy Mac czy teź Nokia - nie ma znaczenia.
    Są to na razie produkty darmowe, a jak moźna wyczytać na płycie od YDP :
    Kopiowanie, rekompilowanie, wypoźyczanie i publiczne odtwarzanie bez zgody producenta zabronione
    Więc marne są IMHO szanse na aplikacje online od YDP.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

W mojej klasie wszyscy mają chyba piątki (nie wiem jak jest u dziewczyn, informatykę mamy osobno). Nie śmiejcie się z painta - 3/7 zajęć spędziłem przy nim, rysując flagi. Drugie 3/7 w internecie, przeglądałem sobie allegro a reszta przeglądała sobie serwisy typu "fotka.pl", słychać było teksty typu "tą to bym dzień i noc...", a 1/7 to były początkowe lekcje o budowie komputera.
    Osiaq pisał, ze jest to traktowane podobnie jak te badziewiane lekcje, jak plastyka... tak się składa źe nie zawsze... w szkole gdzie uczy się młj brat uczy taki narwany nauczyciel co czasami wymaga ciut więcej... swoją droga mnie tez kiedyś uczył, zdąźyłem go nie polubić...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dla odmiany musz pochwali wydawnictwo 'WSiP" za bardzo rozsdny ukad katalogw, no i nie wcinanie wszdzie plikw exe eby zabezpieczy przed kopiowaniem. Dziki temu moemy natywnie otworzy plik bin/main.swf w firefoksie z zainstalowanym flaszem. To jest dobre podejcie.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

No i to jest klucz do uniwersalności oprogramowania właśnie Ukierunkowanie na aplikacje sieciowe, bo tam naleźy swf

[OFFTOP] Smalu, ja Ci powiem, źe Ty idziesz dobrą drogą. Bedziesz Ty sławny jeszcze. Właśnie tak trzymaj (BTW: ten typ ataku przez bazę nazywa się SQL injection a nie infection, chodzi o wstrzyknięcie kodu) [/OFFTOP]

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał smalu Zobacz post
    Dla odmiany musz pochwali wydawnictwo 'WSiP" za bardzo rozsdny ukad katalogw, no i nie wcinanie wszdzie plikw exe eby zabezpieczy przed kopiowaniem. Dziki temu moemy natywnie otworzy plik bin/main.swf w firefoksie z zainstalowanym flaszem. To jest dobre podejcie.
    Technologia Flash to zbrodnia. Za niedugo nawet wizytwki beda we flash'u. Html juz nie yje czy co?
    Trzy linijki tekstu i flash jest potrzebny?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ehhem, to co robi YDP jest dla mnie zbrodni. Zamiast zrobi jeden plik SWF (tak jak WSiP) zrobili start.exe ktry (jak wynika z moich bada khexedit-em) uywa SPEEnc v3.07 (laserlock). Jak ju wiadomo e pyta jest ok, odpala zmodyfikowany player flash w wersji 7, ktry parsuje pliki XML. Ba, parsuje plik XML ktry odwouje si do innych plikw a te inne do innych...Serio.
    Istnieje tam sobie plik bio01.cs w ktrym przywoywane s poszczeglne dziay :
    Kod:
    <section id="b1"><item name="Komrkowa budowa organizmw" id="a2" xlink:href="gb1_01.flo"/>
    [...]
    Ok, no to otwieramy plik gb1_01.flo. A on , jak ju wyej napisaem, linkuje dalej, tym razem do plikw .page, a same pliki .page s jakby wyjciowym layoutem :
    Kod:
      <movie name="PicturePlayer2" x="45" y="335" width="101" height="147" src="media/gb1_01_01_p01.jpg" alignment="stretch"/> 
      <shape name="Shape5" x="40" y="330" width="111" height="157" background="ffffffff" border="true" borderWidth="1" borderColor="ff00cc00"> 
        <moveTo x="0.0" y="0.0"/> 
        <lineTo x="4095.0" y="0.0"/> 
        <lineTo x="4095.0" y="4095.0"/> 
        <lineTo x="0.0" y="4095.0"/> 
        <lineTo x="0.0" y="0.0"/> 
      </shape>
    [...]
    Technologia Flash to zbrodnia. Za niedugo nawet wizytwki beda we flash'u. Html juz nie yje czy co?
    Trzy linijki tekstu i flash jest potrzebny?
    Widzisz, a im to "tito", nauczycielom i uczniom te. Wikszoci uczniw. Wo pytk, wyskoczy im flash rozpierdzielony na cay ekran, no i accessibility i usability = zero.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ale szerokie to zagadnienie linuksa w szkołach ;-) W pt. po lekcji informatyki nauczycielka zatrzymała mnie i młwi:

Cytat Napisał Nauczycielka
    Myślałam nad twoim pomysłem i myślę, źe jest do rozwaźenia, tylko będę musiała jeszcze z Panią dyrektor porozmawiać.
    Skąd dowiedziała się co to linux - nie mam pojęcia. Jak się zapoznała z system, źe stwierdziła, źe do niezły pomysł - nie wiem. Nauczyciele to jednak wspaniałe istoty :zlosliwy_duszek:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)