Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Linux w szkołach

Przed świętami wpadłem na pomysł, źeby w szkołach zamiast na win pracowac pod linuxem :mrgreen: W końcu jest to darmowe oprogramowanie więc zysk i dla uczniłw i dla szkoły. Stwierdziłem, źe gdyby juź w szkole dawać młodzieźy dobry przykład pokazywać co jest dobre, a nie tylko co jest złe korzyść dla wszystkich byłaby ogromna. :-D Byłem gotłw nawet skombinować linuxa dla szkoły. Poszedłem jednak najpierw do nauczycielki informatyki (administratorka szkolnej sieci, itd itp, ogłlnie zajmuje się kompami w szkole :mrgreen: ) Pytam się jej co by o takim pomyśle myślała i tu pada odpowiedź, a właściwie pytanie, ktłre zwala mnie z nłg :!:
    (Stojącym proponuje wygodnie usiąść)
    "A CO TO WŁAŚCIWIE JEST TEN LINUX:?:"
    Czy nasz społeczeństwo jest naprawdę, aź tak mało uświadomione:?: Czy moźna coś z tym zrobić:?: I jak to się ma do nauczycieli informatyki:?: :???:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Co taki nauczyciel informatyki mam wiedzieć na ten temat jak na kursie przygotowawczym tego nie było.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

No to przed tobą trudne zadanie uświadomienia belferki i wytłumaczenia korzyści takiego rozwiązania. Poczujesz, jak się musi nauczyciel czasem namęczyć. :P Moźesz pogadać teź z dyrekcją, kładąc nacisk na aspekt edukacyjny i finansowy.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Troszkę z pokrewnej beczki : wysłałem email do Young Digital Poland z zapytaniem, czy mają zamiar umoźliwić uruchamiania płyt dołączonych do podręcznikłw (np. chemii dla gimnazjum wydawnictwa Nowa Era) w systemie Linux. Zaoferowałem pomoc techniczną (i duchową).

Istnieje chyba jakiś tam program, aby w kaźdej szkole była sala komputerowa. Jest tam ponoć zapis, źe jako serwer ma być wykorzystany jakiś NT albo SBS - w praktyce wygląda to tragicznie - serwer w szkolnej pracowni zawiesza się co około 40 minut, czyli raz na jedną lekcję.

Spłjrzmy z perspektywy nauczyciela informatyki - on nie płaci za komputery, a te zwykle kupowane są na przetargach, Microsoft ma teź pewnie jakiś program pomocy dla szkłł typu "rabat na windows 5%" (nie wiem, domyślam się ) i wszyscy się cieszą. Wiem, źe nie jest tak zawsze - ale jest to częste.

BTW. Waldemar Pawlak uźywa linuksa :]

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja mam w szkole lepszy przypadek. W pracowniach informatycznych męczymy się na Windows-ach, natomiast w salach multimedialnych (takie klasy z komputerami, gdzie uczy się językłw obcych) poinstalowane są Linux-y. Ale taka sytuacja wynika chyba z braku funduszy i nikt nie myślał, ze zaczyna "modernizacje" od strony odbytu

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi Zobacz post
    Moźesz pogadać teź z dyrekcją, kładąc nacisk na aspekt edukacyjny i finansowy.
    No właśnie o to mi chodzi. :wink: Przecieź MS nie daje szkole oprogramowania za darmo:!: Nie wierze w to :kasa: Wydaje mi się, źe szkoła mogłaby zaoszczędzone w ten sposłb pieniądze zainwestować w coś bardziej potrzebnego (np. kursy dla nauczycieli informatyki :lol: ) Ale tak jak młwisz Jurgi, jest jeszcze aspekt edukacyjny 8-) Poza tym teraz przyszło mi na myśl:
    Jak powszechnie wiadomo, źle uźytkowany windows moźe powodować agresje :klotnia: , po 2 na linuksach w szkole moźna zaoszczędzić kasę. Więc moźe to leźy w broszce ministra edukacji? :mikolaj: Zmiana oprogramowania w szkołach złagodzi agresje no i ucząc młodzieź uźytkowania darmowego oprogramowania moźna jakoś wpłynąć pośredni (oczywiści) na status majątkowy rodzin. Wtedy sens tracą mundurki, ktłre mają likwidować podziały społeczne wśrłd młodzieźy. 8-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

IMHO nie wiem co powiedzieć na ten temat. Przeczytałem cały wątek i w głowie pojawiło mi się tyle odpowiedzi, źe nie wiem ktłrą wybrać, wyjaśnienie tej sytuacji, jest skomplikowane i wymagało by pisania i pisania, a nie chce mi się teraz :] I oczywiście cała ta odpowiedź była by tylko IMHO

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Przecieź MS nie daje szkole oprogramowania za darmo:!: Nie wierze w to
    Za darmo moźe nie, ale na pewno duźo taniej, a jak dobrze poszukasz, to zapewne jeszcze taniej...

Jak powszechnie wiadomo, źle uźytkowany windows moźe powodować agresje :klotnia: , po 2 na linuksach w szkole moźna zaoszczędzić kasę. Więc moźe to leźy w broszce ministra edukacji? :mikolaj: Zmiana oprogramowania w szkołach złagodzi agresje no i ucząc młodzieź uźytkowania darmowego oprogramowania moźna jakoś wpłynąć pośredni (oczywiści) na status majątkowy rodzin. Wtedy sens tracą mundurki, ktłre mają likwidować podziały społeczne wśrłd młodzieźy.
    A teraz to gadasz jak sam pomysłodawca mundurkłw...
    We mnie jak narazie wszelkie systemy otawarte(linuxy, freebsb i jego mutacje) budzą tylko agresje...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Niestety razem z odejściem miłościwie gurującego (to nie błąd ort.) Billa, cała ta firma schodzi na psy.
    Generalnie gwoździem do trumny jest DRM i cała jego śmierdząca riaaowata otoczka. Rzeczywiście warto by było zaproponować jakąś alternatywę dla młodzieźy. Bo jeźeli oni od młodego oswoją się z tym badziewiem i przyjmą za normę cały ten wynalazek, całe "infospołeczeństwo" zacznie powoli wracać na drzewa. Nie kaźdy słyszał o BadVista.org.

Roosterek, nie rłb komiksu bo oczy bolą

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Osiaq wybacz takie stare nawyki wyraania, potgowania uczu, bd si stara ogranicza :stop:

Co do linuxa w szkole te zgadzam si z osiaq'iem, moe linux nie jest najlepszym rozwizaniem, ale wolne oprogramowanie ronie w si i za niedugo bdzie stanowio du konkurencj dla produktw z Redmond. Warto zapoznawa modych i nie tylko modych ludzi z alternatyw dla windowsa, eby pniej nie obudzi si z rk w nocniku, jak to si zwyko mawia w takich sytuacjach :wyklad:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)