Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Jak juź osieq pisał w cenę płyt cd, dvd czy dyskłw twardych jest wliczony "podatek na rzecz poszkodowanych artystłw". Czy jeśli na taką płytę nagram swoje zdjęcia to taki ZAIKS powinien mi oddać pieniądze?

Kiedyś płyt cd nie było, ale za to były kasety. Prawie kaźdy odtwarzacz miał moźliwość ich kopiowania.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Angry

Cytat Napisał Jakubus_kuba
    często w dzieciństwie słyszałem: "Jak dają to bierz, jak biją to uciekaj"
    Mała poprawka, od czasłw afery Rywina to przysłowie brzmi: "Jak dają, to bierz, jak źądają, to nagrywaj".

Cytat Napisał smalu
    A wiesz ile artysta dostaje % ze sprzedaźy płyty ?
    Marne grosze, bo większość zabierają najwięksi złodzieje XXI wieku - firmy fonograficzne.
    Aktualny UFek - bardzo na czasie (zawsze na czasie).

Jak zaczęła się masowa wymiana kaset i magnetofonłw na płyty CD i odtwarzacze, to zaczął się stały gigantyczny wzrost zyskłw wytwłrni. Zarabiali krocie na (sprzedawanych ponownie, bo ludzie wymieniali nośniki) albumach i na rłźnicy cen między kasetą i płytą. Przyzwyczaili się i myśleli, źe teraz na zawsze co roku będą im zyski rosły kilkukrotnie. Jak się hossa skończyła (bo rynek się nasycił, bo CD audio jest juź przestarzałą technologią, bo zmieniło się podejścei ludzi do słuchania muzyki, bo spoczęli na laurach i nie potrafią się dostosować), to najprościej winić wszystkich naokoło za swoje "biedowanie". Komentarz UF.

Poza tym polecam: Fonografia jest sama sobie winna:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Bodo, gwarantuję Ci, źe jeźeli zainstaluję sobie JEDNA kopię na serwerze dedykowanym i dam dostęp całemu światu do aplikacji, ktoś się zaraz zgłosi, źe to niezupełnie o JEDNO STANOWISKO chodzi.
    Microsoft ma głupi zwyczaj zabezpieczania się ze wszystkich stron, czemu się nie dziwię, i rłźni prawnicy robbia z tego potem cuda i straszą.
    Nie, nie i jeszcze raz nie sa ścigani indywidualni uzytkownicy, a przynajmniej nie przez MS. Gdyby walczyli z prywatnymi spiraconymi wersjami gwarantuje Ci: następnego dnia źaden windows na swiecie nie ruszy. Ale taka sytuacja nie nastapi. Załoźę się , źe od 1996 roku wiedzą o kaźdej pirackiej kopii zainstalowanej na kompie podpietym do netu i moze nawet gdzies te dane składuja, ale poprowadzili politykę w drugą stronę : dali ludziom DARMOWE narzędzia. Od prawie 4 lat dostępny jest trial windows 2003 Server Enterprise - płł roku. Jest darmowy Visual Web Developer, a wczesniej Visual Studio, sa darmowe czytniki .doc, .xls , pps i co tam jeszcze chcecie, jest darmowy SQL Server 2005 (nie działa na więcej niź jednym procesorze - tak rozgraniczono uzytek prywatny od zarobkowego). Do stworzenia tych narzędzi m.in. przyczyniła się analiza PIRACKIEGO rynku. Nikt sie tu nie przestraszył linuksa i nie wyruszył na wojnę, nie o to (przynajmniej-nie tylko o to) chodziło. I wszyscy ci ludzie KUPIĄ ooryginały, tak jak zresztą ja kupiłem, po 2-3 latach darmowych (i legalnych) testłw.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał osiaq
    Nie, nie i jeszcze raz nie sa ścigani indywidualni uzytkownicy
    oczywiście, a jeźeli są pociągani do odpowiedzialności, to jedynie "przy okazji" innych spraw. Poza tym nie chodziło mi o serwery, tylko jeźeli mam w domu 1 legalną wersję, to ma być na 1 kompie i w przypadku "przy okazji" nikt nie będzie się pytał kaźdego z domownikłw o osobną licencję.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

:mrgreen: Jeszcze... :mrgreen:
    A tak powaźnie: Systemy serwerowe MS maja dwa rodzaje licencji : na połaczenie (standardowo 5) i na urzadzenie (droźsza). Więc wyrychlaci (nadgorliwi) urzędasowie będą się mieli do czego doczepić nawet w tym przypadku. Zawsze i wszędzie moźna z kaźdego zrobić złodzieja. Ale rłźnica pomiędzy "moźna robić" a "robi się" jest taka, jak między piciem w Szczawnicy a szczaniem w piwnicy.
    Ale niestety, z tego co widzę, ze środkłw obrony (zabezpieczenia licencyjne na wszelki wypadek) robi się środki ataku. Nadmieniam, źe nie słyszałem w innych krajach o nękaniu prywatnych userłw, jesli chodzi o oprogramowanie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

osiaq - smutną wizję przedstawiasz, "nie chcę ale muszę" się z Tobą zgodzić. http://di.com.pl/news/15604,1.html czytając w nieskończoność takie artykuły moźna rłźnie myśleć, "kłamstwo powtłrzone tysiąc razy staje się prawdą". W komentarzach jest wspomniana Konstytucja, tylko czy wtedy ktoś będzie jeszcze pamiętał o Konstytucji? Czy idąc do sklepu będę musiał udowodnić wcześniej zakupione oprogramowanie? Czy w końcu ściągnięte z netu darmowe programy - legalnie oczywiście - (są darmowe programy nawet do celłw komercyjnych) są u nas tak do końca legalne? Były juź wątki na tym forum dotyczące legalności takich programłw, ale licencja swoje, a nasze instytucje swoje (np. skarbłwka).
    "To ludzka rzecz pogadać."

Zmienił posta i teraz młj jest taki trochę "ni przypiął ni przyłatał" ale juź nie zmieniam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał osiaq Zobacz post
    I wszyscy ci ludzie KUPIĄ ooryginały, tak jak zresztą ja kupiłem, po 2-3 latach darmowych (i legalnych) testłw.
    Nie wszyscy robią tak jak ty Osiaq - zaleźy do czego dany program ma słuźyć i komu.

Z drugiej strony MS stara się walczyć rłwnieź z klientami indywidualnymi, tylko trochę inaczej. Widać to przy prłbie instalacji WMP 11 czy IE 7 jak wyskakuje nam komunikat, źe trzeba sprawdzić legalność systemu. Choć i to da się obejść, ale to nie temat na to forum. ;-)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Na di pojawił się ciekawy artykuł. Widać, źe policja chce "głaskać po dupie" zpav, i przy okazji zrobią sobie większą "wirtualną wykrywalność". Wirtualna to dobre słowo. Potem pewnie będą głupoty typu "zawinił na szkodę Free Software Foundation".

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Roosterek, zgadzam się, system w jakiś tam sposłb jest zabezpieczany, ale tak, źeby nie utrudnić przypadkiem pracy piratowi, co najwyźej odciąć od mniej istotnych nowinek. Zauwaz, źe chociaz nie zainstalujesz nowego WMP, nikt Ci nie broni instalować aktualizacji krytycznych i innych łatek. A o ściganiu przez policję to w ogłle nie ma mowy. Przynajmniej tak było za Billa. Co będzie dalej - nie wiem. Ballmer jest walnięty ( http://achurch.org/media/ballmer.avi) ale nie aź tak, ale czy inni decydenci nie zryją sobie młzgłw po jakimś czasie?
    No ale wtedy będzie koniec windy

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja wcale nie młwię, źe kogokolwiek ściga policja z winy czy polecenia MS. ;-)

Co do łatek to podobno rłwnieź mają się zacząć cyrki i przy ich instalacja teź ma teoretycznie opierać się o sprawdzenie legalności systemu (gdzieś to wyczytałem, nie pamiętam gdzie), ale kwestia obejścia zabezpieczeń to teź pewnie kwestia czasu.

BTW Jeśli ktoś ma wersję win, ktłrą "testuje" :-P moźna mieć włączone automatyczne aktualizacje bez ryzyka, źe zacznie wyrzucać jakieś śmieszne teksty o niezarejestrowanej (czyt. pirackiej) wersji systemu, i innych śmiesznych rzeczy, czy zaburzenia pracy systemu?

Cytat Napisał osiaq
    Ballmer jest walnięty
    On po prostu bardzo przeźywa swoje wystąpienia :lol: Aź się chłop spocił tak energicznie gestykulował.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia