Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał aga-r5 Zobacz post
    Przede wszystkim RM nie jest "Kościołem", no i jak to nazwałeś, już dawno nie ma z nim nic wspólnego!
    Oczywiście, że jest kościołem. Można nawet powiedzieć, że jest sercem kościoła. O tym kto do niego należy nie decydujesz ani ty ani buddyści ani GW tylko papież. Z JPII RM miało bardzo dobre stosunki. Nie zauważyłem aby RM w istotny sposób różniło się od któregoś z wielu innych ruchów należących do KK.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

http://www.youtube.com/watch?v=NWllc...elated&search=

Po prawej jest część 2,3,4 itd.

Myślę, że to tłumaczy mój stosunek do RM

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

też dziś to oglądałam, poza tym chcę zaznaczyć, ze pod koniec swojego wielkiego życia Jan Paweł II odciął się od RM, więc z czystego szacunku dla jego osoby nie powinniśmy go w to mieszać. P.S. jest część 2,3,4 i jeszcze tak do 7 ostatniej

Nazwałem RM "kościołem" bo to ma mało wspólnego z prawdziwym Kościołem a jednocześnie zrzesza ludzi wierzących w to samo.

Tak jak napisałem kiedyś RM byłopo prostu stacją żeby się pomodlić w domu. I nie dziwie się że JPII miał z nim dobre stosunki. niestety z czasem ambije polityczne i finansowe wzięły góre, JPII odciął się od radia a ono nabrało obecnego kształtu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

O jakim odcięciu mowa?

Wytłumaczcie na czym polega to "zło" RM w odróżnieniu od KK? Ja nie widzę żadnej różnicy. Poza tą, że RM jest bardziej związane z kultem maryjnym jednak nie jest to niczym szczególnym bo w KK jest wielu świętych i są oni różnie traktowani w zależności od środowisk i odłamów KK.

Proszę bardzo:

RM: Nietolerancyjne, skupione na osobie o. Tadeusza R.
    Jego zdanie jest uznawane za świętość, niemożliwe wydaje się dla większości słuchaczy że może nie mieć racji. Wyjątkowa skłonność do nazywania szatanem wszystkiego co inne niż zdanie ojca dyrektora, kwestionowanie podstawowych wartości związanych z wolnością jednostki takich jak choćby swoboda zawieranie związków. W radiu można usłyszeć wiele wypowiedzi pseudo politycznych, o typowo rasistowskim wydźwięku, jak choćby składanie co drugiego niepowodzenia na żydów czy masonów.
    Poza tym ojciec dyrektor za pomocą manipulacji wyciąga olbrzymie ilości pieniędzy od starszych ludzi. Sam znam paru "moherków" którym nie starcza na leki ale na RM muszą wysłać co miesiąc. Najgorsze że Ci ludzie są jak członkowie sekty: mózg wyprany, guru święty, jak ktoś twierdzi inaczej to ZŁY.

KK: Dla wielu ludzi po prostu wspólnota związana z miłością Boga i bliźniego. I wcale nie oznacza to, że każdy katolik chce być taki jak słuchacz RM. Wręcz przeciwnie, znam wielu ludzi którzy potrafią oddzielić politykę od wiary, wiedząc, że władza ludzi których jedynym ideałem jest realizacja postulatów typowo Katolickich prowadzi do upadku każdej sfery życia w państwie, włącznie z religijną. Katolik nie jest rasistą, wręcz przeciwnie, wie ze dla Boga wszyscy są równi, szanuje innych nie zważając na rasę. Nie jest tez zakłamanym kretynem kochającym Jezusa i nienawidzącym żydów.

Ja uważam się za katolika. widze i dobrych i złych księży, wiem jak wielu z nich to wspaniali ludzie, wiem że czarne owce trafiają się wszędzie. Nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek narodowości, mniejszością seksualnym, narkotykom, jedyne czego nie toleruje to wywieranie nacisku na ludzi nie mogących się bronić (nieletni/wyżej wymienieni fanatycy o.d.) oraz nietolerancji.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ot i cała prawda o RM z przymrużeniem oka oczywiście

UAKTUALNIONY WIERSZ O MURZYNKU Tadeusz Rydzyk w Toruniu mieszka czarną sukienkę ma ten koleżka. Uczy prostaczków noce i ranki ze swej maryjnej radioczytanki Leje na serce miód swoim gościom beret z antenką czesząc z lubością. geja i Żyda czuje z daleka niewiernych ściga niczym bezpieka. Kościół do góry wierzchem wywraca Psoci, figluje - to jego praca. Glemp grozi palcem: Rydzyk -łobuzie Tadzio z uśmiechem nadyma buzie. Pieronek błaga: Daj na wstrzymanie, a on rozkręca nową kampanię. Życiński prosi: raz odpuść sobie;, a Rydzyk:z radiem co zechce- zrobię;. Lech go popiera, Jarosław chwali a sztab ministrów pokłony wali. A gdy mu ktoś gębę zamknąć próbuje armię beretów mobilizuje. Mohery wielbią swego pasterza Bez jego radia - nie ma pacierza I mnie już Tadziu zamącił w głowie Wspieram go w myślach, uczynku,mowie I wciąż pracuję na swe zbawienie Pompując rentę w jego kieszenie :hahaha:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kwesoly Zobacz post
    RM: Nietolerancyjne, skupione na osobie o. Tadeusza R.
    a KK jest bardziej tolerancyjny od RM? W czym?

skupione na osobie o. Tadeusza R.
    Jego zdanie jest uznawane za świętość, niemożliwe wydaje się dla większości słuchaczy że może nie mieć racji. Wyjątkowa skłonność do nazywania szatanem wszystkiego co inne niż zdanie ojca dyrektora
    Dla pewnej społeczności Rydzyk jest liderem. Identyczną rolę pełni każdy proboszcz w swojej parafii. Papież za to jest najwyższym autorytetem dla wszystkich katolików. W KK jest mnóstwo ruchów i każdy ma swojego guru.
    Między Rydzykiem a papieżem różnica jest czysto formalna. Zajmują inną pozycję w swojej organizacji ale żaden nie łamie prawa, mają identyczne poglądy na zasadnicze kwestie. Więc gdzie te różnice?

kwestionowanie podstawowych wartości związanych z wolnością jednostki takich jak choćby swoboda zawieranie związków.
    akurat w tych kwestiach, identyczne poglądy mają wszyscy księża, proboszczowie, biskupi, papież i wierni KK.

W radiu można usłyszeć wiele wypowiedzi pseudo politycznych
    Zwycięstwo PiSU przypisuje się poparciu przez RM. Wzrastające wpływy we władzy to raczej nie pseudo tylko skuteczna polityka.

o typowo rasistowskim wydźwięku, jak choćby składanie co drugiego niepowodzenia na żydów czy masonów.
    Trudno mi powiedzieć czy to prawda bo nie oglądam często TT ale nigdy z takimi wypowiedziami tam się nie spotkałem. Krajowa Rada Mediów doszukała się kilku, chyba trzech, tego typu wypowiedzi w ciągu kilkunastu lat, na otwartej antenie przez przypadkowych słuchaczy. Skrajny nacjonalizm to może być zarzut do całego KK a nie tylko RM.

Poza tym ojciec dyrektor za pomocą manipulacji wyciąga olbrzymie ilości pieniędzy od starszych ludzi. Sam znam paru "moherków" którym nie starcza na leki ale na RM muszą wysłać co miesiąc. Najgorsze że Ci ludzie są jak członkowie sekty: mózg wyprany, guru święty, jak ktoś twierdzi inaczej to ZŁY.
    Jeśli nie na rozgłośnie to ci sami ludzie wpłacą pieniądze na inny ruch wewnątrz KK.

KK: Dla wielu ludzi po prostu wspólnota związana z miłością Boga i bliźniego. I wcale nie oznacza to, że każdy katolik chce być taki jak słuchacz RM. Wręcz przeciwnie, znam wielu ludzi którzy potrafią oddzielić politykę od wiary, wiedząc, że władza ludzi których jedynym ideałem jest realizacja postulatów typowo Katolickich prowadzi do upadku każdej sfery życia w państwie, włącznie z religijną.
    Bycie katolikiem to nie tylko "miłość do Boga i bliźniego" To jest ściśle określony system nakazów i zakazów. Katolicy mają swoje prawo, władze której są podporządkowani, poglądy na politykę i kwestie moralne, niepodwarzalne dogmaty i nieomylnego papieża. Jeśli tego nie uznajesz to nie jesteś katolikiem.

Ja uważam się za katolika. widze i dobrych i złych księży, wiem jak wielu z nich to wspaniali ludzie
    W czym konkretnie poglądy tych księży różnią się od poglądów RM?

Nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek narodowości
    a RM ma? Możesz to podeprzeć? Jakieś statystyki?

mniejszością seksualnym
    KK ma.

Nie mam nic przeciwko {..} narkotykom,
    KK ma.

Wymieniłeś raczej co dzieli ciebie od KK a nie RM od KK.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie wypowiem si bezporednio o samych rozgoniach RM i KK..
    Za to powiem jedno. W stacjach 'katolickich', z tego co syszaem, i co mi si obio o uszy.. wiara jest wykorzystywana, zastrzegam, moim zdaniem, do manipulacji masami. Nie eby sama wiara jako taka do tego niebya nigdy wykorzystywana, i czasami si zastanawiam czy po prostu do tego nie suy, ale to inny temat. (Nie a tak, ale to nie jest miejsce na roztrzsanie tego.)

Dobrym przykadem jest RM, i 'ojciec dyrektor'.
    W cakiem brzydki sposb zmanipulowa masy starszych osb, poniewa wiedzia co powiedzie, i jak si zachowa. Proste. Ale jake efektywne, czy nie ?

I teraz 'bojwki' RM wdzieraj si gdzie mog.

Na przykad aborcja. Co ma 70cioletnia babcia do powiedzenia w sprawie aborcji ? Bogowie. Bez takich prosz. Ale poszli tam, emeryci, i tacy tam. Czemu ? Ja osobicie nie wierz e ktokolwiek z nich by si ruszy, jakby nie propaganda Rydzyka.

A to moe by niebezpieczne. Jak si przekonalimy kiedy byy wybory.. czy nie ?

Nie potpiam 'katolickich' stacji. I tak ich nie sucham, bo nie mam powodu.
    Nie potpiam, do pki dziaaj dla tego, po co zostay stworzone, a nie jako sposb do manipulacji ludmi wierzcymi.

Od kiedy Koci, jakiekolwiek radio, czy chociaby ksidz, ktrym jest Rydzyk, ma co do gadania w sprawie.. budowy mostu ?

Co za wiat.. no nic.. pozdrawiam. Dobrej nocy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Radio Maryja jest wspierane przez kościół. Wystarczy pojechać do Częstochowy gdzie przez Jasnogórskim obrazem msze odprawiane są w intencji Radia Maryja, a także cytuje za nowe pomysły dla o. dyrektora oraz siłę do dalszego pełnienia swojej funkcji.
    Po co ja tu właściwie gadam. Poziom równy komenatrzom z onetu. To forum powinno nazywać się forum antykościelne i antyrządowe.
    Na szczęście społeczeństwo przejrzało na oczy i PiS dostaje coraz więcej % w sodarzach.
    A naśmieszniejsi są tutejsi katolicy, którzy zapewne są zwolennikami aborcji, eutanazji i homoseksualizmu. Równie dobrze możecie się nazywać muzumaninami.
    I co za nienawiść w tych komentarzach jest widoczna. Co niektórzy są szczęśliwi, ze stare pokolenie szybko wymrze. Może powinieneś zaproponowac jeszcze podawanie pawulonu wszystkim inwalidom, a potem cyganom albo bezdomnym?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)