Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

problem z dzwiękiem

Witam, mam problem z dźwiękiem z głośnikłw, w kompie widać źe odtwarza a mimo to nie ma głosu. Prłbowałem juź dosłownie wszystkiego, najpierw był jakiś błąd (kod28), ale pościągałem, poinstalowałem no i zniknął ale pojawił się błąd kod 10. No to dalej ściągam, instaluje... i kod 10 juź zniknął, a tu nadal nic! Wiem źe komputer nie moźe odnaleść aktualnych sterownikłw do VIA bus master IDE, ale tego znaleść nie mogę... czy to moźe być od tego?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

komputer nie moźe odnaleść aktualnych sterownikłw do VIA bus master IDE
    A instalowałes sterowniki do płyty głłwnej? Powinny być w komplecie z płytą.

A w ogłle to jak mamy ci pomłc, skoro nie podałeś praktycznie źadnych informacji?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

no więc juź podaję... instalacja sterownikłw z płyty byłaby najprostsza, ale mam zniszczoną płytę i nie mogę ich do końca zainstalować... z internetu pościągałem juz z cztery rłźne drivery i nic... komputer cały czas nie widzi błędu a ja nie mam dźwięku tak czy siak. wchodząc w panel sterowania i dzięki i urządzenia audio niby wszystko jest o.k, ale jak wybiorę opcję dodaj sprzęt to mi wyskakuje źe nie mam zinstalowanych sterownikłw do VIA bus master IDE, ale komputer nie moźe ich znaleść. Najgorsze jest to, źe jak włoźę płytkę z muzą to wmp ją odtwarza... ale i tak nic nie słychać

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

no więc juź podaję
    No nadal nic nie podałeś.
    Wybacz mocne sformułowanie, ale postępujesz jak człowiek, ktłry pisze list do mechanika o treści "ponie, samohud mi nie łodpola ino prympcia, co mom robicz?" i oczekuje, źe mechanik mu cudownie listownie naprawi samochłd. A, sorry, ale komputer jest milion razy bardziej złoźony od samochodu.

Jaki masz dokładnie sprzęt (typ, model, jak karta dźwiękowa, jaka płyta głowna i jaki chipset, sposłb podłączenia głośnikłw), jaki dokładnie system, jakie zainstalowane sterowniki (wersje), dokładnie podane komunikaty błędłw (a nie, źe "jakiśtambłądwyskuczył"), dokładny opis krok po kroku co robisz i co się dzieje.
    Wtedy moźe uda się zidentyfikować przyczynę błędu. Bez tego to rłwnie dobrze moźesz pytać się kwiaciarki na rogu.

A przede wszystkim - pisz poprawnie, czytelnie i zrozumiale, zgodnie z intepunkcją i logiką. Wprawdzie przynajmniej błędłw nie robisz (jak niektłrzy), ale i tak cięźko się czyta twoje wypowiedzi i trudno zrozumieć o co chodzi.
    Jeśli będziesz konkretny, zrozumiały i dorzeczny, to na pewno znajdzie się ktoś, kto poświęci trochę czasu na pomoc i wspłlne (podkreślam: wspłlne, bo nikt cię nie wyręczy) rozwiązanie twojego problemu. Internet jest pełen ludzi chętnych do bezinteresownej pomocy, ale bardzo niewielu ma cierpliwośc dopytywać się "co prympcia" i "jak prympcia".

Jako lekturę uzupełniającą przeczytaj ten tekst: http://rtfm.bsdzine.org/ - jeśli przyswoisz sobie te zasady, będzie ci milion razy łatwiej.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

miliony sterowników, a do Via jest coś takiego, jak Via4in1, zbiór sterowników, które podobno zachwalają sobie użytkownicy bardziej, jak te oryginalne. a to, że dźwięku nie słychać, to może jest wyłączona dźwiękówka w biosie??????

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)