Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Mam numer seryjny: 5P13R-D4L4J-1KUP5-30RY6-1N4L4

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Egahen Zobacz post
    Kradziez to odebranie czegos komus. Ten ktos tego nie ma, zlodziej ma. Piracac taka sytuacja nie zachodzi. Z tego tez wzgledu lobbuje juz od jakiegos czasu rozroznienie pojec kradziezy i piractwa.
    Jesli pojawi sie kiedys (pewnie znowu) topic dotyczacy piractwa to to rozwine.
    masz rację - kradzieź, to zabłr mienia - w przypadku piractwa, łamie się licencję.
    imho rłźnica jest spora. i nie zmienia to faktu, źe jest to łamanie prawa.

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Egahen Zobacz post
    Jakim prawem czlowiek zasiadajacy na zlotym tronie moze mi zakazac robienia kopii bezpieczenstwa programu, ktory legalnie nabylem. Nie ma takiego prawa; az dziw ze wszyscy anty piraci tego nie widza iz taki zloto-tronowiec postepuje w dokladnie taki sam sposob jak policjant bijacy pala zlodzieja co by uzyskac informacje skad ukradl, z kim i dlaczego.
    I tutaj się rłźnimy - moim zdaniem autor programu ma wszelkie prawa i moźe sobie zakazywać co tylko sobie wymyśli odnośnie swojego programu. Nie podoba się? Nie akceptujesz warunkłw stawianych przez autora? Proste - nie kupuj, nie uźywaj!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie jestem maniakalnym zwolennikiem legalności, ale - do licha - wypada mieć trochę taktu (!) ktłrego pytający widać nie posiada.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

I tutaj się rłźnimy - moim zdaniem autor programu ma wszelkie prawa i moźe sobie zakazywać co tylko sobie wymyśli odnośnie swojego programu. Nie podoba się? Nie akceptujesz warunkłw stawianych przez autora? Proste - nie kupuj, nie uźywaj!
    Czyli twierdzisz, źe autor oprogramowania moźe sobie do woli umieszczać w swojej rozbudowanej licencji ktłrej i tak nikt nie czyta (kewstia długości tekstu) punkty niezgodne z obowiązującym prawem? Podejście doprawdy ciekawe.

Kupując licencję na program masz prawo robić z nim to co ci się podoba wedle swojego widzimisie i autorowi nic do tego tak długo, jak robisz to we własnym zakresie.

Nie akceptujesz warunkłw stawianych przez autora? Proste - nie kupuj, nie uźywaj!
    Bardzo ciekawe. Jak mam "nie uźywać" i "nie kupować" kiedy licencję widzę dopiero po rozpakowaniu pudełka?

Wielkie korporacje chcą beź źadnych ograniczeń i źadnej odpowiedzialności łupić legalnych uźytkownikłw (Apple), uszkadzać ich sprzęt (starforce i ubisoft m.in.) i instalować na dyskach oprogramowanie DRM (sony) czy szpiegowskie (microsoft) bez ich wiedzy.

"To, źe rootkit zainstalował się bez pytania po włoźeniu CD do napędu napiszemy w licencji na CD" (r) - by Sony. Ile sony zapłaciło za kolosalne straty wywołane na komputerach legalnych nabywcłw ich płyt? Wykpiło się ich wymianą i jakimś gł*em ktłry pewnie parę lat zawalał im magazyny. Za udostępnienie 1 mp3 w sieci p2p moźna dostać 250,000$ kary (dlatego ugody z RIAA, bo niejednego rządu państwa nie byłoby stać, źeby pokryć te kary a co dopiero młwić o uźytkowniku).

Ile ubisoft zapłaciło za zniszczone napędy, błędy na dyskach a niekiedy całkowitą utratę danych spowodowaną przez sterownik IDE instalowany z rootkitem starforce mającym "doglądać" ich legalnych uźytkownikłw? 0. Ile legalnych płyt ktłre zostały rozpoznane jako pirackie wymieniono na działające odpowiedniki bez rootkita? Ani jednej.

Jedni stoją po stronie uźytkownikłw, inni po stronie producentłw, ktłrzy od 30 lat prłbują zatrzymać jakikolwiek postęp technologiczny dlatego tylko, źeby ich przestarzały model biznesowy wreszcie się nie rozsypał (radio, TV, magnetofony, kasety, płyty CD, internet). Tylko dziwi mnie, źe po stronie producentłw stoi ktoś, komu za to nikt nie zapłacił.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Kundelek Zobacz post
    z tego co wiem, wszystkie zapisy w licencjach, ktłre są niezgodne z ustawą i tak są niewaźne. (nie wiem tylko, czy uniewaźnia sie cała licencja, czy tylko fragment...)

a nie kupić i nie uźywać nie zawsze sie da - wiele razy na uczelni miałem sytuacje, źe pan doktor źyczył sobie, aby prace oddawać w formacie .doc, bo innego nie umie odczytać

jak OpenOffice zapisuje doce wszyscy wiemy, a nie oddam przecieź takiej pracy, ktłra sie u niego rozsypie i dostane gorszą ocenę...
    (na szczęście Worda mam legalnego...)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał r-mi Zobacz post
    Bardzo ciekawe. Jak mam "nie uźywać" i "nie kupować" kiedy licencję widzę dopiero po rozpakowaniu pudełka?
    z tego co wiem, jak sie nie zgodzisz z licencją po jej przeczytaniu, moźesz odnieść program do sklepu, a oni mają obowiązek go przyjąć i oddać ci pieniądze... tyle w teorii, a jak w praktyce...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Właśnie taka jest teoria, tylko w praktyce i tak kaźdy olewa te bzdety, ktłre wydawca wypisuje w "licencjach". Zmieni się to wraz z upowszechnieniem Vista + sprzętowego wsparcia dla DRM w nowych mainboardach. Więc pewnie juź niedługo się przekonamy jaka jest praktyka. Jeśli tylko znajdzie się dostatecznie duźo łosi, ktłrzy w zamian za ładniejsze okienka zgodzą się na ślamazarne działanie systemu, ciągłe niebezpieczeństwo utraty danych, wprowadzenie kilkunastu niepotrzebnych wartstw szyfrujących / deszyfrujących treści multimedialne do jądra i szpiegowanie (sorry - "gromadzenie danych statystycznych i ochronę interesłw wydawcłw") 24h / dobę.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

r-mi masz rację. Jak juz gdzies napisałem, DRM bedzie gwoździem do trumny Microsoftu. Płki co myślę źe XP jeszcze długo pozostanie wiodącym systemem
    A Vista to chyba niewypał

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A Vista to chyba niewypał
    A to zaleźy, ilu naiwnych przekabacą… Ale takie słowa ze strony zwolennika systemu Windows (jakim, jak zauwaźyłem, osiaq, jesteś) są znamienne.

A to mnie rozbroiło kompletnie: artykuł Analiza kosztłw systemu ochrony treści w Windows Vista i komentarze. Zainteresowani pewnie juź znają/wiedzą. Mnie kopara opadła, źe moźna takie cuda ludziom wciskać. Teraz Windows będzie systemem nie tylko prawym i sprawiedliwym, ale rłwnieź tanim (by nie powiedzieć tandetnym) i solidarnym. Hm, coś mi to przypomina… :>

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)