Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Re: Jak byście ją ukarali?

[quote="Krzysiek"]

<cut>
    Ponieważ to był szczeniak, a ta jędza jest już dorosła, wsadziłbym ją na 2 tygodnie do kartonowego pudła bez żarcia i picia i wstawił do śmietnika :evil:
    kara smierci. bo zabila.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeśli kara śmierci ma być wymierzana za zabicie, to kto zabije wykonawcę kary śmierci?
    Kobita powinna sprawę przemyśleć - dlatego można rozważyć np. wysyłanie paczki z nią tam, i z powrotem przez ocean, tylko co jakiś czas uzupełniając do niezbędnego minimum żywność.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Najlepszym choć nie najłatwiejszym sposobem byłoby prawo Hammurabiego. Drugim pomysłem, jeszcze trudniejszym w realizacji byłoby prawo, które byłoby ostrzejsze w karaniu przestępców niż sama wina przestępcy. Ukradłeś -> gubisz rączki, zgwałciłeś -> gubisz wiadomo co ( i oczywiście śmierć przez wykrwawienie). Takie prawo byłoby dobre, bo odstraszałoby wielu potencjalnych przestępców. Z drugiej strony jest to prawo bardzo brutalne i pewnie nikt kto ma coś na sumieniu by się na nie nie zgodził. A Polsce by się przydało...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Wilk
    Jeśli kara śmierci ma być wymierzana za zabicie, to kto zabije wykonawcę kary śmierci?
    Kobita powinna sprawę przemyśleć - dlatego można rozważyć np. wysyłanie paczki z nią tam, i z powrotem przez ocean, tylko co jakiś czas uzupełniając do niezbędnego minimum żywność.
    Dobra, nie wdajemy sie w dyskusje o karze smierci. Ja jestem czlwoiek PiSu i to jest chyba jedyna rzecz w ktorej sie z nimi zgadzam ;-).

A jesli ona w tej paczce umrze? Kto bedzie temu winien? I dlaczego mamy jej dawac jedzenie w tej drodze (czy tez na droge)?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Nimitz
    Najlepszym choć nie najłatwiejszym sposobem byłoby prawo Hammurabiego.
    Proponuję przestudiować prawo Hammurabiego zanim sprowadzi się je do przysłowiowego "oka za oko" ?-:

Cytat Napisał Shrew
    Dobra, nie wdajemy sie w dyskusje o karze smierci. Ja jestem czlwoiek PiSu i to jest chyba jedyna rzecz w ktorej sie z nimi zgadzam
    A ja w żaden sposób nie przekłądałbym programów politycznych na dyskusje o etyce, nie ważne, czy chodzi o program LSD, Plajtformy, Prawa i Upierdliwości, Samej Brony czy Lipy Rodzin. Największą wadą kary śmierci jest jej nieodwracalność i nie trzeba zbyt dobrze znać historii prawa, by wiedzieć jak łatwo może dojść do nadużyć po zalegalizowaniu kary śmierci.

A wersja skrzyni - czemu dawać jedzenie? A może temu, żeby być lepszym od niej? A jeśli zginie? Wiesz, ja odpowiadam na pytanie jak powinno się ją ukarać, a nie jaki zapis powinien być prawną normą.

witam wszystkich, a co do wypowiedzi, to napewno wsadziłbym , taką osobe do pudełka i tez wysłał do Afryki.
    ale na głupotę tylko jest taka rada :cry:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wilku ja nie jestem człowiekiem PiS`u
    Pozatym prawo Hammurabiego jest mi znane. Wybacz, ale dlaczego uważasz, że go nie znam? Może nie skończyłem prawa, ale np. prawo rzymskie jest mi znane. (tylko błagam bez tekstu, że p. h. to nie prawa rzymskie, bo to wiem i to tylko przykład ;-)) Pozatym, nawet sprowadzając to do prostego "oko za oko..." to i tak uważam to za jedyną słuszną karę za kretynizm, brak humanitaryzmu i co najważniejsze zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem...

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Jest takie powiedzenie:
    "Im więcej ludzi poznaję, tym bardziej kocham zwierzęta"...

Pytanie brzmi - "Jak bym ją ukarał?"
    Trzy lata w boksie, w schronisku dla zwierząt na noc. W dzień opieka nad psami/zwierzętami wszelkiej rasy i maści ze wszystkimi ich przypadłościami.

Mądry ustępuje głupiemu. Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
    MARIE VON EBNER-ESCHENBACH

Do więzienia i wysoka grzywna

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia