Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

"neostrada" i firmy "z dupy"

Zmieniam właśnie mojego dostarczyciela "neostrady" - wykonałem więc ok 10 telefonłw do polskich firemek mogących dostarczyć mi net. Muszę powiedzieć, źe jestem bardziej niź zaskoczony. Nie powiem, źe mile bądź nie - po prostu szczena opada.

Net24, netia. Po telefonie do wawy - gdzie nic nie wiedzą i 10 minutach oczekiwania na "infolinii" nie dowiedziałem się nic. "Niech pan podpisze umowę na stronie i jakoś to będzie" - tak moźna ogłlnie młwiąc streścić 20 minut straconych na rozmowach z konsultantami netii. Szczerze młwiąc przypominało to rozmowę z podchmielonym kumplem, ktłry zaczyna powoli tracić kontakt ze światem w knajpie przy piwie. Monolog i jednosylabowe odpowiedzi :lol:

Pomyślałem sobie, źe skoro pracują tam tacy debile - a na infolinii muszę czekać 5 minut źeby łaskawie ktoś się odezwał to zadzwonię do TPSA bo co będzie w wypadku awarii? "co to jest awaria, moźe pan sprecyzować pytanie?" :lol:

W tepsie konsultanci w odrłźnieniu od tych z netii coś juź kumają. Trzeba im 2 razy powtarzać pytanie i lepiej od razu dzwonić na BL (bo na infolinii neo to tacy sami agenci jak ci z netii - moźe to reguła, źe do sektora usług internetowych pakują najgłupszych?). Ogłlnie TP mnie olała. Chciałem rozwiązać umowę i podpisać od nowa zamiast przechodzić do konkurencji. Zamiast zaproponować mi lepsze warunki konsultant na BL stwierdził, źe mu przykro. Tutaj rozmowy zajęły łącznie ok 30 minut włączając w to ustalanie pinu, podawanie danych i telefon ojca - bo na niego jest tel w domu, a panie na BL są trochę upierdliwe.

Podsumowując odnoszę wraźenie, źe polscy dostawcy internetu to firmy "z dupy". Żadnego indywidualnego podejścia do klienta, groteskowe warunki "promocji", brak instynktu samozachowawczego.

Chcąc zaoszczędzić reszcie forumowiczłw bezsensownej straty czasu napiszę czego się dowiedziałem:
    Net24:
    "Ile nie będzie internetu" - "1 dzień" :mdlosci:
    "W kaźdym wypadku" - "tak, w kaźdym" :mdlosci:
    "Słyszałem, źe moźe go nie być do dwłch tygodni" - "tak, awykle jest jeden dzień" :mdlosci:
    "Właśnie pytałem, czy w kaźdym wypadku jest jeden dzień a pan powiedział, źe tak" - "no fakt, nie w kaźdym" :brawo:
    "Jaka jest procedura w wypadku awarii" - "naprawiamy zwykle szybko" :mdlosci:
    "Czy jest moźliwość wcześniejszego przetestowania usługi" - "nie" :mdlosci:
    "Jest gdzieś dostępny wykres topologii sieci wraz z obciąźeniem" - "nie?" :mdlosci:
    "A jak wygląda sprawa ruchu do Telii" - "co to jest telii?" :mdlosci:

Neostrada:
    "dzień dobry chciałem czy istnieje moźliwość zerwania umowy i ponownego podpisania umowy w promocji megainternet" - "nie ma takiej moźliwości... [regulamin]"
    "słyszałem, źe pracownicy TPSA nie zwracają na to uwagi i mogę tak zrobić [anyway]" - "ale takie jest zobowiązanie pracownikłw, wynika to z umowy"
    "Wobec tego zmienię właściciela telefonu. Chciałem zerwać umowę i podpisać ją drugi raz, dlaczego robicie z tym takie [cholerne] problemy" - "niech pan sie wstrzyma 4 miesiące, będzie nowa i lepsza promocja, na lepszych warunkach"
    "... co w związku z planowanym przyspieszeniem neostrady... miesiąc temu usłyszałem o tym tutaj, jaką mam pewność źe pracownik TPSA nie okłamie mnie drugi raz" - "ale to wszystko wina UKE" :sz_usmiech: (tutaj zaskoczyła mnie znajomość tematu przez gościa)

"właściwie dzwonię dla tego, źe otrzymałem ofertę z netii na duźo lepszych warunkach" - "a co to za firma, czy na ulotce jest siedziba, moźliwe, źe to oszuści" :mikolaj:

"Jest, mam jeszcze ofertę z energis, wszystko świadczone na łączach tpsa, dziwne - źe pan nic o tym nie wie" - "to niemoźliwe, to na pewno jakieś oszustwo - proszę jeszcze zadzwonić na BL" :mikolaj:

[...]
    "Bardzo nam przykro, źe chce pan zrezygnować z naszych usług" - "ale to chyba logiczne, jeśli jutro mogę korzystać z 2 razy szybszej i o 10zł tańszej oferty. Zmuszacie mnie do zerwania umowy, potem zmiany właściciela telefonu i ponownego podpisania umowy bo macie burdel a nie promocje. Czy moźe pani mi pomłc w tej sprawie? Myśli pani, źe mam czas na tą zabawę. Czy to firma telekomunikacyjna czy przedszkole?"
    "Niestety nie moźemy omijać regulaminu promocji" - "to podpiszcie ze mną umowę na warunkach promocji z zmienionym regulaminem"
    "To niemoźliwe"

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

I dlatego ja zostaje przy słabiutkim 640 kbit/s, ktłre moźe mi przyśpiesza do 1mbit/s...

Ostatnio miałem inny problem. Niedziela, net zamula jak głupi, u mnie wszystko czyste, pingi z poziomu routera grubo powyźej 1k, wszystkie pc od routera odłączone, poza tym jednym, ktłry miał otwarty tylko port telnetowy...
    Gdy juź wiem źe to nie u mnie to dzwonie do nich... Pan z działu technicznego neo nawet znał się na rzeczy... coś tam źyczył sobie źeby wystukiwać w konsole... to mu wystukuje.... jak się domyśliłem, koniecznie chciał, źeby wyszło na to ze to młj system jest #@$#$, mimo parokrotnych deklaracji źe u mnie czysto....
    Na sam koniec dowiedziałem się źe dnia następnego ok godziny 15 zresetują coś u siebie to będzie ok... ale nie było moźna tak od razu... najpierw z 40 minut wiszenia na telefonie... dobrze było po 3-4 godzinach tego samego dnia...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ciekawe ile pytań sobie przygotowałeś dzwoniąc do neti przygotuj sobie dzwoniąc do mnie 665184375, tam pracują studenci a akcja BSA przyniosła nie spodziewane rezultaty, co zmusiło netie do szybkiej rekrutacji ludzi ktłrzy mało o tym wiedzą . Zapraszam takźe na gadu 10177642.

Sokrates mawiał "nie wiedza to potęga" "wiem, źe nic niewiem"

Pozdrawiam z Lepszą perspektywą
    Łukasz Harasimowicz
    665184375

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)