Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
    Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

1% podatku dla Michałka

W imieniu rodzicłw Michałka, zwracam się do Was, Drodzy Forumowicze, abyście choćby przeczytali poniźszy tekst. Jeźeli to będzie moźliwe to zachęcam do spełnienia prośby mojego serdecznego kolegi...

1% PODATKU DLA MICHAŁKA

Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie 1% swojego podatku na leczenie i rehabilitację naszego synka Michałka Gajewskiego.

Michał urodził się z wadą wrodzoną naczyń krwionośnych zlokalizowaną w okolicy lewej płłkuli młźdźku. Ubytki neurologiczne wywołane rozległym krwawieniem spowodowały opłźnienie psychofizyczne, wiotkość mięśni (w 8. miesiącu źycia u syna stwierdzono niedowład lewostronny) oraz zeza poraźennego.

Od momentu opuszczenia szpitala w wieku trzech miesięcy Michał jest codziennie rehabilitowany zarłwno intelektualnie jak i ruchowo. Nasz syn jest pod stałą opieką wielu specjalistłw: neurologa, neurochirurga, okulisty oraz fizjoterapeutłw. Dziś jest pogodnym trzylatkiem i dzięki stałej rehabilitacji robi ciągłe postępy.

Obecnie jego głłwnym problemem jest brak rłwnowagi wywołanej ubytkami w młźdźku. Michaś jest teraz na etapie nauki chodzenia wspomaganej przez fizjoterapeutłw. Wymaga to sporych nakładłw na wielokierunkową rehabilitację ruchową realizowaną w formie 2-tygodniowych turnusłw rehabilitacyjnych. Koszt jednego turnusu to 3 300zł. Największe sukcesy moźna osiągnąć biorąc udział w turnusie co 6 tygodni. Niestety takie koszta przekraczają nasze moźliwości.

Naszym celem jest to, źeby Michał wraz ze zdrowymi dziećmi poszedł do szkoły. Prosimy pomłźcie nam w tym!

Z głry serdecznie dziękujemy w imieniu naszym i Michała za dobre serce i przekazaną nam pomoc. Liczy się kaźda złotłwka!

Z powaźaniem
    rodzice Michała
    Jeszcze ewentualnie podam jak, co i z czym "zjeść"...

Jak przekazać 1% swojego podatku na rehabilitację Michasia?

Krok 1 - oblicz kwotę do przekazania

Najpierw oblicz swłj podatek naleźny Urzędowi Skarbowemu.

Kwotę podatku wpisujemy w pozycji 178 formularza PIT-36 lub 110 w formularzu PIT-37.

Następnie oblicz 1% z tego podatku - kwotę tę wpisujemy w rubrykę 179 w przypadku PIT-36 lub 111 w przypadku PIT-37, tj. rubryka "Kwota 1% zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji poźytku publicznego - na podstawie art. 27d ustawy".

Przy obliczaniu 1% z podatku, w formularzu PIT wpisujemy kwotę z zaokrągleniem do pełnych dziesiątek groszy w dłł (zgodnie z nowelizacją z 2005 roku).

Krok 2 - obliczoną kwotę wpłać przelewem

Wpłać obliczoną kwotę na poczcie, w banku lub przelewem elektronicznym (to rozwiązanie najtańsze). Uwaga - wpłaty dokonujemy jeszcze przed wysłaniem zeznania PIT. Na dokumencie przelewu podajemy swoje imię, nazwisko, adres, kwotę dokonanej wpłaty, nazwę Organizacji Poźytku Publicznego. Naleźy rłwnieź dopisać "3769 1% OPP".

Waźne! Nie musimy załączać potwierdzenia przelewu do zeznania podatkowego. Zachowajmy go jednak w razie kontroli (Urząd Skarbowy ma prawo sprawdzić tę płatność w ciągu 5 lat). Uwaga Internauci - dokonując przelewu elektronicznego naleźy wydrukować i zachować jego potwierdzenie.

Wpłata musi być dokonana pomiędzy 1 stycznia 2007 r., a dniem złoźenia zeznania podatkowego: dla podatnikłw rozliczających się za pomocą formularzy PIT-36 i PIT-37 nie płźniej niź do dnia 30 kwietnia 2007, a dla podatnikłw rozliczających się za pomocą formularza PIT-28 - nie płźniej niź 31 stycznia 2007.

Przelew jako dokument wpłaty powinien zawierać: imię i nazwisko, adres wpłacającego oraz kwotę wpłaty. Tytuł przelewu powinien brzmieć: "3769 1% OPP"

Fundacja Dzieciom "Zdąźyć z pomocą"
    NIP 118-14-28-385
    ul. Łomiańska 5
    01-685 Warszawa
    nr 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248

Krok 3 - złłź formularz PIT

Aby dopełnić formalności wypełniony formularz wysyłamy lub zanosimy do Urzędu Skarbowego. Jeśli nie popełniliśmy źadnego błędu, moźemy być spokojni: Urząd uzna za prawidłowe pomniejszenie podatku do wpłaty, jeśli z całości zeznania wynikła taka konieczność lub zwrłci nam odliczony 1% w przypadku, jeśli z całości naszego zeznania wynikła nadpłata podatku.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Każdy podatnik ma prawo przekazać 1% podatku na cele charytatywne i uważam że skoro jest taka możliwość należy z tego skorzystać.
    Dzieci podobnych Michałkowi jest wiele i nawet jeśli ten 1% od przecietnego Kowalskiego będzie kroplą w morzu potrzeb to i tak zostanie satysfakcja że się komuś pomogło.

Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Dlaczego masz w podpisie "selena użyszkodnik"? To co napisałaś powyżej charakteryzuje raczej osobę daleką od takowego określenia
    Pozdrawiam serdecznie, a w imieniu rodziców Michałka dziękuję za zainteresowanie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Każda taka akcja (wierze, że jest prawdziwa) powinna spotkać się z szerokim odzewem, a że podatki wysokie to, to nie będzie "byle co" Myślę, że niedługo sam dołączę się do tej akcji, by pomóc temu dzieciakowi.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał WebLion Zobacz post
    Dlaczego masz w podpisie "selena użyszkodnik"? To co napisałaś powyżej charakteryzuje raczej osobę daleką od takowego określenia
    Pozdrawiam serdecznie, a w imieniu rodziców Michałka dziękuję za zainteresowanie.

Michałkowi życzę zdrowia a jego rodziców serdecznie pozdrawiam.

selena użyszkodnik w podpisie to tak z przekory, by userzy starali sie mnie poznać po wypowiedziach a nie sugerowali sie podpisem, jako jedyny zwróciłeś na to uwagę.
    Postanowiłam że tylko do 100 postu, później podpis zmieniam.

Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Black Zobacz post
    Każda taka akcja (wierze, że jest prawdziwa) powinna spotkać się z szerokim odzewem
    Możesz mi wierzyć na słowo, ale możesz również sprawdzić prawdziwość apelu na stronie:
    http://www.dzieciom.pl/modules.php?name=Lista&show=3769

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

wczoraj własnie moi rodzice wpłacili 1% podatku dla Michałka...w sumie nie wiele wyszło bo tylko 30 zł...ale mam nadzieję, że chociaż w jakiś sposób mogliśmy pomóc....czy moglibyśmy dowiedzieć się jak się Michałek czuje...i czy faktycznie udało się uzbierać jakies konkretne pieniązki i jakoś Michałkowi pomóc.........pozdrawiam

Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Kady grosz jest wany, a Twoi rodzice podarowali dziesitki zotwek, za co w imieniu rodzicw Michaka dzikuj.
    czy moglibymy dowiedzie si jak si Michaek czuje...i czy faktycznie udao si uzbiera jakies konkretne pienizki i jako Michakowi pomc
    Wiem od taty Michaka, e pienidze wpywaj, co mnie osobicie cieszy, gdy zaangaowaem si w rozpowszechnienie apelu w Internecie. Wiem rwnie, e kwoty ksigowane s z dwu/trzy-tygodniowym opnieniem, wic jeszcze za wczenie na jakie podsumowania. Ponadto czas rozliczenia pit'w jeszcze nie upyn i by moe wpyn kolejne kwoty

Jeeli chodzi o zdrowie Michaka to mog napisa tyle, e by na dwch turnusach rehabilitacyjnych i stan jego zdrowia si polepsza. Oczywicie potrzebne s kolejne turnusy, std apel o przekazanie 1% podatku.

Postaram si zaprosi na forum tat Michaka, aby mg odpowiedzie na kolejne ewentualne pytania.
    Jeszcze raz, w imieniu rodzicw Michaka dzikuj za dotychczasow pomoc i serdecznie pozdrawiam.

Cóż, przyznam się, że mimo tego, że ze względu na wiek sam 1% podatku odprowadzić nie mogę, to staram się innych na to namówić - chyba co mnie jakoś ruszyło przy tej akcji w porównaniu z innymi, to to, że Michałek ma szanse na normalne życie - nie jest to akcja beznadziejna, bo jak wiadomo zdarzają się takie.
    Dlatego też życzę zdrowia i serdecznie pozdrawiam jego i rodziców.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witajcie! Z tej strony tata Michała...

Witajcie! Z tej strony tata Michała.
    Z góry serdecznie dziękuję za zainteresowanie i troskę. Weblion przekazał mi informacje, że wiele osób odpwiedza forum o darowiznach na rehabilitacje mojego syna. Chętnie odpowiem na Wasze wszelkie niejasności i pytania.
    na tą chwilę na koncie Michała w fundacji (www.dzieciom.pl) zebranych jest 188 zł. Kolejne wpłaty wpływają, ale ze względu na to że w fundacji jest około 4 tysięcy dzieci a pracowników dużo mniej stąd wpłaty księgowane są ze znacznym opóźnieniem.
    Do tej pory uczestniczyliśmy w 2 turnusach rehabilitacyjnych (w Mielnie i Złotowie pod Piłą) i Michał po każdym z turnusów robi znaczne postępy, szczególnie jeśli chodzi o jego równowagę i pokonywanie nowego rodzaju przeszkód w trakcie chodzenia i codziennego życia.
    Ostatnie kilka tygodni to zupełnie inna "walka". Mam na myśli zwykłe choroby, które się co chwila przyplątują. Dopiero co zawitała do nas ospa wietrzna, teraz walczymy z infekcją gardła itd. to codziennośc każdego dziecka i rodzica. W naszym przypadku przeszkadza to dośc mocno w rehabilitacji, która podczas chorób po prostu się nie odbywa. A Michał jest dośc "zajętym" dzieckiem, bo 3 rzy w tygodniu ćwiczy z nim fizjoterapeuta, również 3 razy w tygodniu jeździ na koniu (hipoterapia), 2 razy w tygodniu "bawi się" z logopedą lub pedagogiem przedszkolnym. W soboty jak tylko jest zdrowy chodzimy z Misiem na basen. NIEDZIELA to dzień wolny od wszystkiego oprócz rodziców :-).
    Może tyle na początek... chetnie odpowiem na Wasze pytania. Dziękujemy za słowa otuchy, wiarę w nas i oczywiście za wpłaty, które zbierzemy do kupy i zafundujemy Michałowi kolejny turnus.
    Ogromne dzięki, pozdrawiamy
    Ania,Piotrek i Michałek Gajewski

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia