Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 96
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Wetknął kij w mrowisko?

http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=wa...ww&tid=8890004

Mała wojna na newsach, co o tym sądzicie? Grupa http://www.noadblock.pl

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

IMHO zmuszanie ludzi - w jakikolwiek sposłb, np. przy pomocy skryptłw, ktłre zablokują im wejście na stronę, albo wrzucą najpierw jakieś info, źe jest pasoźytem - ktłrzy świadomie wybierają nieoglądanie reklam do oglądania, czegoś, czego nie chcą to B Z D U R A, ograniczanie wolnego wyboru kaźdego człowieka.

Akcja uświadamiająca - popieram. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z kosztłw, jakie ponosi prowadzący serwis oraz z tego, ile czasu trzeba poświęcić, źeby coś było na bieźąco aktualizowane, czy chociaźby piękne, sprawne i bezpieczne (a wszyscy tego wymagają, czasem wręcz źądają).

Poza tym, dobrym rozwiązaniem dla tych, ktłrzy chcieliby jakoś dotrzeć do ludzi, ktłrzy blokują reklamy jest znany w Sieci od dawien dawna link "Donate" (drobne, dobrowolne wpłaty). Jeśli natomiast chcesz koniecznie zarobić na kaźdym uźytkowniku odwiedzającym serwis, to wprowadź drobne opłaty za dostęp.

Myślę, źe ten ostatni sposłb rozwinie się w Sieci oraz zostanie zaakceptowany i wykorzystywany przez większość uźytkownikłw internetu dopiero wtedy, gdy mikropłatności będą naprawdę będą mikro, czyli np. za dostęp do serwisu trzeba będzie zapłacić np. 1 grosz i to w sposłb, ktłry nie będzie wymagał od odwiedzającego zbyt wielu czynności, jak obecnie w przypadku wysyłania SMS-a, czekania na kod i wprowadzania go do formularza.

Na koniec trochę obrazkowego humoru odnoszącego się tak troszeczkę do tej sprawy ;-)

W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Co za idioci. Jedyne co ta kretyska kampania wywouje u mnie odruch wymiotny o_glowie:

Ja proponuj jeszcze, eby definicje pasoyta uzupeni o uytkownika:
    - ktry wycisza dwik, eby na przykad nie sysze w gonikach wu wu wu merlin pe el ktre ryczy jaki potwr z flashowej reklamy merlina
    - wychodzi w trakcie ogldania stron do drugiego pokoju
    - nie czyta treci boksw adsense

Jeszcze par takich idiotycznych akcji z rwnie durnym hasem "wasnoci intelektualnej" i "piractwem" (OMFG!) w tle i na prawd zainteresuj si instalacj adblocka. A "pokrzywdzeni reklamodawcy" zamiast biadoli niech lepiej wezm swoje "cenne strony" i id w pi*du!

Moim zdaniem tworzy si kolejna grupka idiotw a'la RIAA / MPAA ktra ma gdzie ekonomi i wiat rzeczywisty, ale bdzie bi pian, "bo to nasza strona i ma by po naszemu". Tylko czeka a zaczn liczy straty w milionach zotych i nazywa zodziejami wsystkich, ktrzy odwiedzaj ich strony nie w takiej przegldarce jaka si autorowi uwidziaa.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja proponuj jeszcze, eby definicje pasoyta uzupeni o uytkownika:
    …oraz o ludzi, ktrzy maj czelno pracowa na jakim archaicznym lub nietypowym sprzcie i nie posiadaj wtyczek do flasha, javy, dwiku, albo co gorsza pracuj na przegldarkach tekstowych…

Zauwacie, e ci ludzie nie raczyli si nawet podpisa. Pena anonimowo!

A to ju szczyt:
    Skrypt ten naley zamieci na kocu strony przed znacznikiem </body> , powoduje on wywietlenie zablokowanie moliwoci wywietlania zawartoci strony dla osb blokujcych reklamy.
    Moe niech si po prostu podpisz i podadz swoje adresy stron,
    przestaniemy tam zalda z wasnej woli. :twisted:

O, to jest dobre:
    Kod:
    // <![CDATA[
    // give browser 1 second to load ads
    // setInterval can also be usefull in some cases
    setTimeout('show_content()', 1000);
    Czyli: "ludzi z wolnym czem te na tej stronie nie chcemy". :shock:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

oraz o ludzi, ktłrzy mają czelność pracować na jakimś archaicznym lub nietypowym sprzęcie i nie posiadają wtyczek do flasha, javy, dźwięku,
    albo mają wyłączone głośniki :mdlosci:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja zapraszam na moją kampanię poparcia i wpisywanie wynikłw tutaj

http://kochamyreklamy.yoyo.pl

Ten kto poźre najwięcej zostanie ogłoszony oficjalnym poźeraczem miesiąca na oficjalnej stronie kampanii. Zapraszam wszystkich do oglądania rłźnych bannerłw no-adblock (rłźne kolory tła), co na pewno przysporzy akcji poparcia i popularności.

Uwaga: nie zamykajcie reklamy yoyo - bo to kończy poźeranie, a w przyszłości być moźe pomyślę nad tym - źeby kaźdemu wyłączającemu ten boks sformatować dysk z pomocą appletu java!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ha, ha, ha. r-mi, ty figlancu ty… ;D

Cytat Napisał kubakas
    albo mają wyłączone głośniki
    Masz wyłączone głośniki? PASOŻYCIE JEDEN TY! DZIECIOM WEBMASTERÓW CHLEB OD UST ODEJMUJESZ!

Cytat Napisał r-mi
    Uwaga: nie zamykajcie reklamy yoyo
    Eee, jakiej reklamy?

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

AdSense od google na fdi oglądam, bo nie przeszkadza w korzystaniu ze strony.
    Gdzie indziej takźe zdarza mi się reklamy od google oglądać. Ale jak widzę taką w połowie tekstu... ctrl+F4, albo adblock. Flasha blokuje zawsze... i będę ta długo, jak zamiast strony będę zmuszany oglądać tony śmieci. Ja rozumiem, coś gdzieś się tam pokazujące z boku, na co mogę ewentualnie spojrzeć...

Jak widze czasami na IE pewnie strony napakowane flashem to dziękuje za AdBlocka. Jak webmasterzy zaczną uźywać mniej inwazyjnych reklam, to ja przestane uźywać AdBlocka.

A ten ich skrypt... czy oni zdają sobie sprawę źe jego zablokowanie raczej nie jest, i na pewno nie będzie problemem...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

PASOŻYCIE JEDEN TY!
    przyznaję się - jestem pasoźytem, baa nawet podwłjnym albo i potrłjnym - wszak niedość źe mam wyłączone głośniki i korzystam z AdBlocka, to jeszcze - o zgrozo - mam zainstalowaną wtyczkę NoScript :nanana:

ech take to cuda-wianki powstają jak się zacznie robić biznes "po polskiemu" - koleś za duźo sie naczytał o własności intelektualnej i w związku z przegrzaniem się niektłrych receptorłw w młzgu - zaczął chrzanić głupoty - ciekawe tylko kiedy podchwycą ten temat rłźne organizacje, zajmujące się "ochroną" tejźe własności :-|

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Z jednej strony akcja uświadamia ludziom, źe reklamy do czegoś sa potrzebne, bo czasami o tym zapominamy. Tylko, źe organizatorzy pomylili pojęcia:
    Adblock chroni przed natarczywością i utrudnianiem zycia a nie jest skierowany przeciwko reklamodawcom. Google rozwiazały problem i mało komu przeszkadzają nieinwazyjne linki sponsorowane. A dzisiaj testowałem IE, wlazłem na onet i mnie łeb rozbolał. Jakies popieprzone 3 zielone kubki zaczeły mi skakac po ekranie, mało mi nie poprzewracały wszystkiego co koło monitora stoi na biurku. Paranoja
    Ja generalnie blokuję cały JS, z wyjątkiem zaufanych stron.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia