Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

UMTS Voip i komórka

WITAJCIE!
    Szukaem podobnych tematw, ale nie znalazem wic pozwalam sobie zaoy nowy.

- Ciekaw jestem czy znacie lub syszelicie o moliwociach wykorzystania telefonu GSM (nawizujcego poczenie z internetem za pomoc, np. taryfy SIMDATA (iPlus)) w miejscach gdzie mona liczy na zasig UMTS'u, do rozmw VOIP?!

- Zastanawiam si czy takie rozwizanie nie byoby praktyczne dla osb nie chccych opaca abonamentu, ale rwnoczenie chccych tanio dzwoni i korzysta z zasobw sieci?!

Moe kto pokusiby si o jakie teoretyczne / praktyczne rozwaania...
    POZDRAWIAM

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

O ile kojarzę, na świecie istnieją już takie (lub podobne) rozwiązania.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Tak, spotkałem się z informacjami, że kilka firm próbuje integracji tego typu usług. Interesują mnie jednak nasze rodzime rozwiązania i czekam na nie z niecierpliwością

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Obecny "internet" w komórkach nie nadaje się do voipa. Za duże szły by opóźnienia, przecież jakie pingi są nawet na UMTSie. Chyba tylko w Korei i Japonii da się do tego wykorzystać komórkowy internet.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jedi Zobacz post
    Obecny "internet" w komórkach nie nadaje się do voipa. Za duże szły by opóźnienia, przecież jakie pingi są nawet na UMTSie. Chyba tylko w Korei i Japonii da się do tego wykorzystać komórkowy internet.
    W pełni się zgadzam, w Polsce na takie rozwiązania to jeszcze długo przyjdzie nam czekać. :-(

BTW Drażnią mnie takie powiększenia tekstów, pogrubienia, kolorowanie. Umiem czytać, nie mam z tym problemów i nie uważam, żeby ktoś musiał na mnie "krzyczeć", bo tak odbieram te dziwactwa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał roosterek Zobacz post
    W pełni się zgadzam, w Polsce na takie rozwiązania to jeszcze długo przyjdzie nam czekać. :-(

BTW Drażnią mnie takie powiększenia tekstów, pogrubienia, kolorowanie. Umiem czytać, nie mam z tym problemów i nie uważam, żeby ktoś musiał na mnie "krzyczeć", bo tak odbieram te dziwactwa.

- Wobec tego wszystkich obecnych i ewentualnych przyszłych urażonych "krzyczącym tekstem" informuję, że miało to na celu zwiększenie jego czytelności.
    Internet to medium komunikacji - wiele osób szuka konkretnych informacji i do nich adresowany był pogrubiony tekst.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

- Wobec tego wszystkich obecnych i ewentualnych przyszłych urażonych "krzyczącym tekstem" informuję, że miało to na celu zwiększenie jego czytelności.
    Internet to medium komunikacji - wiele osób szuka konkretnych informacji i do nich adresowany był pogrubiony tekst.
    Do nich i do ciebie adresowana jest Netykieta i regulamin forum.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Niestety, nie zwiększyło to czytelności, a zmniejszyło. ;>

Chyba tylko w Korei i Japonii da się do tego wykorzystać komórkowy internet.
    W Japonii to już takie rozwiązania biegają. Telefon podłącza się automatycznie do najlepszej wykrytej sieci WiFi, jak nie ma, to uruchamia transmisję pakietową, lub normalną rozmowę przez sieć komórkową (zależnie, co bardziej ekonomicznie wychodzi), oczywiście przy spadku transferu potrafi chyba się nawet przełączać w miarę dynamicznie. Całość to oferta operatora komórkowego, który (jeśli dobrze pamiętam) wysilił się nawet na stawianie punktów dostępowych WiFi.
    Jak czytałem, to było to jeszcze w fazie testów, ale do tej pory pewnie już przynajmniej w większych miastach Japończycy mogą się tym cieszyć.

(Czytałem o tym dawno i mogę być nieprecyzyjny, albo nawet się mylić, ale w ogólnym zarysie tak to miało wyglądać.)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał tulas Zobacz post
    Wobec tego wszystkich obecnych i ewentualnych przyszłych urażonych "krzyczącym tekstem"
    Ale ja wcale nie jestem urażony, tylko uważam, że tekst jest bardziej czytelny jak jest normalny:

1. Tekst wyróżniony w sposób dopuszczalny:

Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie,
    Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
    Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie
    Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie
    2. Tekst Twoim zdaniem bardziej czytelny:

Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie,
    Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
    Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie
    Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Roosterek - logując się na tym forum miałem nadzieję na spotkanie poważnych ludzi.
    Widzę, że chciałbyś zmienić to przekonanie. Sprawdź może ustawienia grafiki, bo u mnie "ten" tekst jest tylko wytłuszczony. Może powinieneś zostać artystą skoro widzisz go inaczej?!

Zainteresowanym proponuję wrócić do tematu i polecam odwiedzenie adresu:
    http://www.ifon.pl/ - wdzwaniany dostęp do Voip (także przez komórkę) i atrakcyjne ceny.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)